ALSJEBLIEFT, ALSJEBLIEFT, LAAT DE OPPAS LANGER KUNNEN BLIJVEN Column Vriendinnen die ineens van de radar verdwenen als ze een nieuw vriendje hadden, vond Monica vroeger zielenpoten. e belde zelf maar, omdat ze me al zo lang niet had gehoord. De licht verwijtende toon ontging me niet. „Hmm, ik heb je verwaarloosd, hè?" nam ik maar vast een voorschot. Ja, zo was het, beaamde ze. Precies toen moest ik ophangen, want er kwam een werktelefoontje tussendoor. Het duurde een dag voordat ik terug belde. Een dag! Ze is mijn beste vriendin. Weinig men sen zijn belangrijker dan zij. Als iemand altijd weet hoe ik me voel, is zij het. Als iemand me altijd op het juiste moment uitnodigt, is zij het. Hoe kan ik haar pas een dag later terugbellen? En welke goede vriendinnen heb ik sinds de scheiding wél vaak genoeg gezien of gebeld? Ik hoef er niet lang over na te denken: geen enkele! Vriendinnen die ineens van de radar verdwenen als ze een nieuw vriendje hadden, vond ik vroeger altijd zielen- poten. Die begrepen niet wat belangrijk was in het leven. Nu heb ik hetzelfde gedaan. Sinds Nieuwe Liefde er is, ben ik sociaal verdronken. Oké, er zijn wat verzachtende omstandigheden. Ik werk fulltime en manage in m'n eentje een huishouden met twee kleine meisjes. Maar dan nog. Vriendinnen zijn vrien dinnen, daar moet je goed voor zorgen. Zonder is het leven een stuk minder leuk. En hoeveel tijd kost het nou om even te bellen? Weinig, spreek ik mezelf vermanend toe. Een beetje regelmaat zou wel helpen in de wederopbouw van mijn sociale leven, een beetje sleur zelfs misschien. Oh, wat zou dat fijn zijn, een beetje sleur. Iedereen een duidelijk rol, precies weten wat er morgen gaat gebeuren, hoe laat en met wie. Nu slurpen logistieke hoofd brekers me nog op. Wanneer kan ex-Man voor de kinderen zorgen? Wanneer hoeft Nieuwe Liefde niet te werken 's avonds? Zal ik nu toch nog een uur naar hem toe rijden en 's ochtends vroeg weer terug, want anders zie ik hem zo lang niet? Wie brengt de kinderen vrijdagmiddag naar hockey, want de oppas kan niet fietsen en lopen is te ver? Hoe kan ik me in tweeën delen zaterdagochtend zodat ik Oudste en Jongste Dochter allebei op tijd op het sportveld krijg? En vanavond moet ik langer doorwerken; laat alsjeblieft, alsje blieft de oppas langer kunnen blijven. „Hé, hoe is het?" vraag ik enigszins be schroomd als ik haar weer aan de telefoon heb. „Sorry dat het zo lang duurde voor ik terugbelde." Ze is niet boos, helemaal niet zelfs. „Ik miste je gewoon", zegt ze. Ik gooi er toch maar een liefdesbetuiging uit. Dat ze maar zeker weet hoe belangrijk ze voor me is. II Monica Beek is journalist en heeft twee dochters. H Reageren? monica@ persgroep.nl Verdronken 61 zaterdag 18 november 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 70