Werken is maar bijzaak Uitgeslapen Fotograaf llvy Njiokiktjien portretteert elke week mensen die net wakker zijn. „We hadden gister avond een feestje in een skatehal. Daar was een wedstrijd georgani seerd. We hebben elkaar een jaar geleden ontmoet, op de vorige editie van dat feest. Ik denk dat we van nacht om half 2 ons bed in stapten; niet zo heel laat. Ik slaap nooit lang uit. Dat komt door mijn doorde weekse ritme: om 9 uur naar bed en om 5 uur op voor mijn baan bij een supermarkt. Claudia kan héél lang uitslapen. Zij heeft er moeite mee om op te blijven, en ligt dan de volgende dag nog uren in bed." „Ik hoef niet veel. Ik wil graag een huis met een tuin. Het liefst een huisje op een afgelegen plek, met een paar schapen, een stel kippen en een groente tuintje, ergens buiten Nederland. In Zweden of zo, of Duitsland, of Frank rijk. Daar is de natuur mooier. Claudia wil dat ook. Het liefst wil ik hele maal geen boodschappen meer hoeven doen. Dat is waarschijnlijk niet moge lijk, maar ik wil wel zoveel mogelijk zelfvoorzienend leven. Werk moet bijzaak zijn. Ik denk niet dat veel mensen werk hebben waar ze echt helemaal wild van zijn. Ik in elk geval niet. Ik haal mijn plezier uit andere dingen. Uit messen en zwaarden maken bijvoorbeeld, en uit oorlogsdocumentaires bingen." „We blijven nog even liggen. Dan kijk ik een documentaire op m'n telefoon en slaapt Claudia nog even door. Daarna ga ik gamen op m'n Xbox. Verder heb ik eigenlijk nog niet vooruit gekeken." ïmM 10.30 uur In de flat van zijn moeder droomt Mare Bottema (19) uit De Bilt samen met zijn vriendin Claudia van der Want (17) van een zelfvoorzienend bestaan in de natuur. 1 Lekker geslapen? 2 Wat is je droom? 3 Wat brengt de dag? Grieteke Meerman H Ook meedoen? Mail naar magazine@ persgroep.nl 4zaterdag 18 november 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 68