IN DIT NUMMER DOEN LIEFDESVERDRIET CATALONIË Voorwoord Mijn moeder knipt voor mij stukjes uit haar regionale krant. Die legt ze op een stapeltje dat ze me geeft als ik haar bezoek. En als ik te lang op me laat wachten, doet ze ze in een envelop en stuurt ze op. Het is al lang geleden dat ik mijn dorp verruilde voor een stad boven de grote rivieren, maar nog altijd lees ik graag over mijn geboortegrond. Artikeltjes over mijn oude middelbare school zijn favoriet. Hoe het gaat met de leerlingen van toen, hoe het is met de docenten, wat er gebeurt met het oude gebouw waar ik zes jeugdjaren doorbracht; ik wil het weten. Afgelopen zomer gaf mijn moeder me een stukje met de kop 'Nieuw schooljaar zonder Mudde en Verwe gen'. Van meneer Mudde kreeg ik destijds biologie. En nu ging hij met pensioen. Ik maakte een foto van het artikeltje en zette het op Facebook, met het commentaar dat ik destijds stiekem een beetje verliefd was op meneer Mudde. En dat ik het jam mer vond dat-ie, bijna veertig jaar na dato, door dat stukje ineens een man met een voornaam was geworden. Mijn vriendinnen reageerden met commentaren als: 'Huh, jij verliefd op Mudde?' 'Jij was toch verliefd op de gymleraar?' Nee, wist een ander, dat was Anniek niet, dat was S. (En dat laatste klopt - S. heeft het nog zeker twintig jaar gehad over onze jonge, zonnebankbruine gym leraar.) De herinnering aan die puberale verliefdheden kwamen onlangs naar boven toen collega Egbert Jan Riethof, een voormalige leraar Nederlands, vertelde over een bijzondere relatie die hij een paar jaar geleden kreeg met een oud-leerlinge van hem. Een soort presi dent Macron-verhaal. Maar dan andersom. En zonder happy end. U leest het op pagina 22. MUIZENGEKTE magazine 3 04 Uitgeslapen 06 Monica 07 Zeven 08 MartSmeets 17 Die van mij 22 Een onvergetelijke liefde 29 Mijn ma 31 Geld geluk 32 Land van dijken 39 David Arjan 43 Vriendenwijnen 46 Catalonië 62 Oldskool 18 Lezen 26 Kijken luisteren 40 Koken eten 45 Reizen 52 Tv-kijken en puzzelen Hij krijgt Eva niet uit z'n gedachten Een persoonlijke reisgids van onze correspondent Edwin Winkels Leraar Anniek van den Brand H Reageren? magazine@ persgroep.nl 18 Geronimo viert zijn jubileum &Magazine is een uitgave van de Persgroep Chef Anniek van den Brand Artdirection Natasja de Vries Redactie Ellen den Hollander, leke Kootstra, Florien van Rees, Ruud Roodhorst Beeldredactie Joost Hoving Aan dit nummer werkten mee Kirsten Bloemen, Annemarie Kleywegt, Jolanda van der Ploeg Sales salessupport@persgroep.nl, 088 572 28 88 i V Marketing oonsumentenverkoop@persgroep.nl COVERFOTO JACQUELINE DE HAAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 67