ZEELAND 25 't Knooppunt treft FC Barcelona in Champions League futsal I1 Hicham Benhammou is coach van de Amsterdamse zaalvoetbalploeg 't Knooppunt, waarmee hij succes op succes stapelt. Voor Hicham Benhammou (32) is het aftellen begon nen. Komende woens dagavond is het zover. Het topduel met FC Bar celona, de openingswedstijd van de eliteronde in de Champions League Futsal. Plaats van handeling: het Itali aanse Pescara. Behalve gastheer ASD Pescara doet ook de Servische kampi oen Ekonomac Kragujevac mee. Al leen de poulewinnaar plaatst zich voor de finaleronde. Voor landskampioen 't Knooppunt lijkt het een onmogelijke opgave. Benhammou denkt daar anders over. „We gaan spelen om te winnen." Ook tegen Barcelona ziet de Thoolse coach kansen. Maar hoe ga je de Cata laanse furie bestrijden? Benhammou is er duidelijk over. Ook tegen super club Barcelona zal hij zijn team met een aanvallende opdracht de zaal in sturen. Dat doet hij altijd, en overal. „We gaan ons zeker niet ingraven. We kiezen voor de meest risicovolle speelstijl, met de kans dat we afge slacht worden. Eén ding weet ik ze ker: ze gaan het tegen ons niet ge makkelijk krijgen." Benhammou doet geen concessies. „Ik wil in het hoofd van die trainer van hen gaan zitten. Dat hij na afloop zegt: 'die jon gens hebben lef gehad.'" Rolmodellen Het zijn drukke dagen voor de tussen het Tholen en de hoofdstad pende lende coach. Woensdagmiddag was hij nog in Amsterdam, voor een pers conferentie in het Olympisch Sta dion waar 't Knooppunt haar toe komstplannen presenteerde. Illustere namen als Soufiane Touzani en Dries Roelvink vestigden met leuke film pjes aandacht op het evenement, 't Knooppunt gaat werk maken van maatschappelijke projecten, de Am sterdamse wijken in. Benhammou gelooft heilig in die aanpak. „Onze spelers zijn vaak rolmodellen. Die jongens kunnen zaken in beweging krijgen en écht iets bereiken." Pas nog in Roermond, na het door 't Knooppunt met 9-7 verloren duel bij Amicitia, werd de status van re cordinternational Jamal El Ghan- nouti en andere spelers weer eens duidelijk. „Na afloop rent het publiek op die jongens af. Iedereen wil met hen op de foto." Wat Benhammou in de Amsterdamse plannen ook aan spreekt: het initiatief om met een G- team te beginnen. Hij heeft zelf een gehandicapt broertje. „Het is voor mij dichtbij." Gisteravond was Benhammou ook in de hoofdstad, voor de stadsderby tegen ASV Lebo. Wordt hij nooit eens moe van al dat gereis? Nee dus. „Het is positieve energie. Voetbal is mijn passie. Als je de ambitie hebt om het hoogste te bereiken, moet je er iets voor doen. Het komt niet aan waaien." Hij hecht bovendien veel waarde aan Tholen, het stadje waar hij bij de plaatselijke Boys lange tijd in het eerste elftal speelde. „Even weg uit de hectiek, lekker rustig. Een mooi tegenwicht." Morgen reist hij weer naar Amster dam, voor de afsluitende training en maandagochtend in alle vroegte ver trekt hij vanaf Schiphol. Nee, tussen door komt hij niet meer terug naar Tholen. „Ik slaap in een hotel." Na de vlucht op Rome volgt nog de busrit richting Pescara. Benhammou is het leven uit de koffer gewend. Dit voor jaar verbleef hij als coach van Vamos Mataram maanden aan een stuk in een luxueus hotel. Voor elke uitwed strijd werd het vliegtuig genomen. Zijn spelers waren supersterren in Indonesië. Op YouTube circuleren tal van filmpjes met hysterische tafere len rond de wedstrijden van Mata- FC Barcelona gaat het niet makkelijk krijgen tegen ons ram. Als coach maakte hij onderdeel uit van het circus, zeker na het beha len van het landskampioenschap. „Je moet oppassen, anders zouden die mensen je veters gaan strikken." Warme gevoelens Benhammou heeft nog geregeld con tact met de eigenaar, stafleden en spelers van de club. Meestal via WhatsApp. Soms belt hij. Zoals laatst bij het overlijden van de vader van de social media officer, de functionaris die in Mataram de hele dag aan zijn zijde was. Hij voelde de warmte aan de andere kant van de lijn. „Je bent daar iemand. Het wordt gewaardeerd dat je belt." Tijd om na te genieten van die bij zondere periode in zijn leven was er niet. Vrijwel meteen ging hij aan de slag bij 't Knooppunt. De opdracht: opnieuw meedoen voor het lands kampioenschap en de speelstijl veder perfectioneren. De Supercup werd alvast in de wacht gesleept, na een overtuigende 5-0 zege op FC Mar- lène. Tot het verlies bij Amicitia lag 't Grote ontlading bij coach Benhammou en zijn assistent Najib Taki bij een doelpunt van 't Knooppunt, fotosandraminten/orangepictures Knooppunt ook op koers om de landstitel te prolongeren. Benham mou is er niet van in paniek geraakt. „Het was onze eerste nederlaag in drieënhalve maand." Verzachtende omstandigheden waren er ook: een achttal spelers uit de selectie kampt met blessures. Natuurlijk baart hem dat zorgen, met het oog op de duels in Italië. „Onze fysiotherapeuten ma ken overuren." Het maximale In de aanloop naar de drie duels in Pescara heeft Benhammou niets aan het toeval overgelaten. Uitgebreide videoanalyses van de tegenstanders horen erbij. Mo Attaibi, voorheen spelend in de serie A bij Lazio en nu speler in Amsterdam, kwam met nuttige informatie over ASD Pescara. Benhammou gaat niet zeggen dat 't Knooppunt de eindstrijd haalt. „Voor Nederlandse begrippen hebben we het maximale al bereikt. We hebben als enige ploeg in de eliteronde geen full profs. We zijn het enige team dat vanuit de voorronde zo ver is geko men." De weg naar Pescara voerde 't Knooppunt via het Noorse Tromso naar Bratislava, de hoofdstad van Slo wakije. Boven de poolcirkel werd on der andere het favoriete Levski Sofia geëlimineerd. In Slowakije volgde een nieuw huzarenstukje, met winst op gastheer Slovan Bratislava. Vanuit een verloren positie plaatste 't Knooppunt zich in dat toernooi voor de eliteronde, op basis van onderling resultaat. Voor Benhammou is het geen reden om tevreden achterover te leunen. „Het is tijd voor de vol gende stap. Misschien niet door een finaleplek te veroveren. Maar wel door vast te houden aan de rode draad in onze speelstijl, ook tegen de beste ploegen van Europa." zaterdag 18 november 2017 2V Klaar voor de volgende stap Ben van den Aarssen Tholen -Hicham Benhammou (32) Zaalvoetbaltrainer Hicham Benhammou vliegt komende woensdag met zijn ploeg 't Knooppunt naar Pescara voor de Champions League Futsal. foto chris van klinken/pix4profs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 61