Van Hecke spaart nu energie om te verdedigen 22 ZEELANI MARK SCHUIT BLESSURES Mark Schuit heeft de blessures aan zijn kont hangen. Na de winterstop hoopt hij eindelijk weer van waarde te kunnen zijn voor Kloetinge. bij Kloetinge 09/10 m een veroorzaker van hamstring klachten. Als assistent accountant heeft hij een zittend beroep, ook dat helpt niet mee als de elasticiteit van pezen en spieren te kort schiet. Naast de reguliere twee tot drie trainingen in de week bij Kloe- tinge zit hij elke maandagavond bij de fysio, voor gerichte oefeningen. Hij let op zijn voeding. Schuit doet zoveel als mogelijk om topfit te zijn. „Juist daarom is het steeds een grote klap als het fout gaat." Natuurlijk kost het moeite om positief te blijven. Op donderdag avond is-ie altijd aanwezig bij de training, ook in een blessureperi ode. Zelfs nu hij sinds kort in Breda woont. Op zaterdag laat hij zijn ge zicht in de kleedkamer zien. „Je probeert je nuttig te maken, op de een of andere manier." Wanhopig is hij nooit geweest. „Er is nooit écht iets gescheurd. Ik heb altijd een horizon gehad om naar toe te werken." Hij probeert ook te relativeren, denkt aan zijn studie als accountant die zich in de afrondende fase bevindt. „Voetbal is niet mijn toekomst." Tegelijker tijd is er die wil om terug te keren, opnieuw die explosieve speler op de flank te worden, niet geremd door pijn of ongemak. „Ik wil altijd die bal hebben, in de voet, en dat ding pas afgeven als-ie in het doel ligt." Vanmiddag tegen Feyenoord zal zo'n actie er niet uitrollen, helaas. Zijn medespelers zullen het moe ten doen. „We hebben uitgespro ken dat we kampioen willen wor den. Daarom zullen we vanmiddag moeten winnen." Klaas van Hecke was afgelopen za terdag één van de uitblinkers in de derby tegen Vlissingen. De verde diger liet in het duel zien waarom hij bekend staat om zijn agressie en tomeloze inzet. De 19-jarige Van Hecke is bezig aan zijn derde sei zoen bij Goes. De Arnemuidenaar merkt dat hij stappen maakt. „In mijn eerste jaar pakte ik veel kaar ten omdat ik constant achter de te genstander aanliep. Ik ben sterker en sneller geworden." De rechtsbenige verdediger stond voornamelijk op links- en rechtsback. In het huidige 3-4-3- systeem heeft hij een andere rol. „Doordat de backs te hoog stonden, werden we in de omschakeling ge klopt. We concentreren ons nu minder op aanvallen en meer op het defensieve. De energie die ik voorin gebruikte, heb ik nu over om te verdedigen." Met deze vernieuwde mindset reizen Van Hecke en zijn teamge noten morgen met een nagenoeg fitte selectie af naar Limburg, waar EHC/Heuts wacht. De ploeg uit Hoensbroek begon het seizoen goed, maar wist haar laatste zeven duels niet te winnen. „Rogier (Veenstra) heeft een aantal samen vattingen doorgestuurd. Ik kijk al tijd wie mijn directe tegenstander is. Wat kan hij wel en niet? Ze heb ben een paar behendige spelers lo pen voorin." Alleen een overwinning telt voor Van Hecke. Er zullen dit keer geen duizend mensen langs de kant staan, maar dat weet je van tevoren. Hier moeten we volwassen mee omgaan. Als je niet wint, telt de overwinning tegen Vlissingen niet meer. Je raakt direct uit de flow." Goes treft in de laatste vijf wed strijden van de eerste seizoenshelft drie op papier 'mindere goden'. Volgende week is de topper tegen OSS'20. „De komende periode is heel belangrijk. Ga je met een goed gevoel de winterstop in of raak je in een dipje. We hebben nog niet uit gesproken dat we voor het kampi oenschap gaan. De komende weken zal duidelijk worden of we het spel en de resultaten kunnen vasthou den." Vijfjaar geleden speelde Goes in de hoofdklasse ook tegen EHC. In Hoensbroek werd het toen 2-2, ter wijl Goes op eigen veld met 2-1 ver loor. Noodgedwongen moet hij vanmiddag toekij ken in de topper te gen SC Feyenoord. Graag had Mark Schuit op de flank het verschil ge maakt voor Kloetinge. Tot aan de winterstop komt Schuit echter niet meer in actie. Een hamstring blessure houdt hem aan de kant. Zijn zoveelste blessure. Een ge sprek met de Zeeuwse jl Man van Glas. De opsomming klinkt als een lita nie. Zowat twee jaar aan een stuk valt Mark Schuit van de ene blessure in de an dere. Spierblessures vooral, hoewel ook de knie hem een keer flink dwars heeft gezeten. Dit seizoen ging het in de voorbereiding al mis. Zijn kuit speelde op. Verder dan wat invalbeurten tegen Heinen- oord en Brielle is Schuit nog niet gekomen. Weer knokte hij terug. Vorige week in het bekerduel bij Dauwen- daele zou hij zijn lang verwachte rentree in de basis maken. Totdat hij op de laatste training ineens last kreeg van een hamstring. Voor de zoveelste keer moest hij zaterdag langs de lijn de vragen van suppor ters beantwoorden, tot in den treure. Schuit probeert positief te blij ven, ondanks alle tegenslag. „Ik moet me pas echt zorgen maken als niemand meer be- langstelling heeft." Vijfentwintig is-ie pas. Bezig aan zijn negende seizoen in de hoofdmacht. Hij was er gelukkig vroeg bij, het jonge ta lent uit Wolphaartsdijk dat eerst zijn geluk zocht bij Sparta Rotter dam en later RBC Roosendaal. Een voetbaldier, van jongs af aan. „Mijn ouders hebben veel in me geïnves teerd." Schuit weet dat hij veel voor Kloetinge betekent, nog steeds. Mooie jaren zijn het geweest. Dat realiseert hij zich meer en meer, juist in de donkerste uren van weer een revalidatie. „Niks is gewoon." Schuit betrapt zich er soms op dat hij terugkijkt op zijn carrière, hoe jong als-ie is. Scoren en winnen te gen Hoek, de drie punten meepak ken bij illustere clubs als Quick Boys en Noordwijk, het is allemaal echt gebeurd. In het plakboek van zijn oom Jan Zuidijk in Oud-Sabbinge, mis schien wel zijn grootste suppor ter, is het allemaal terug te vinden. ,Die houdt alles bij, van jongs af aan al." Hij had ook naar Hoek ge kund, wel een keer of wat. Die hoofd klasse, divisieniveau, dat was ei genlijk zijn doel. Schuit bleef Kloe tinge trouw. De ene keer voelde hij zich nog te jong voor de overstap. Op een ander moment was hij net begonnen bij zijn werkgever WEA Accountants in Goes. Spijt van zijn keuzes heeft hij nooit gehad. Maar toch, ergens wringt het. Zou-ie dat hoogste ni veau nog een keer aantikken? Hij Je probeertje nuttig te maken, op de een of andere manier vraagt het zichzelf af. „Op dit mo ment lijkt het verder weg dan ooit." Bewust maakt Schuit pas op de plaats. Hij heeft ervaring met hamstringblessures. Steeds was er dat ongeduld. Opnieuw willen be ginnen, te snel wellicht. Nu wil hij in alle rust herstellen, om in de tweede seizoenshelft van beteke nis voor Kloetinge te kunnen zijn. Gemakkelijk zal het niet wor den, dat weet hij. „Ik moet extra veel doen om fit te zijn en te blij ven." Natuurlijk heeft hij in elke hoek van het medische circuit ge zocht naar de diepere oorzaak van zijn steeds terugkerende klachten. De sportarts, de osteopaat, de fysi otherapeut, overal heeft hij de deu ren platgelopen. Schuit weet dat hij geen sterke onderrug heeft, vaak Mark Schuit Seizoen 10/11 11/12 12/13 pT 13/14 14/15 15/16 16/17 17/18 zaterdag 18 november 2017 De Zeeuwse man van glas Klasse Duels Goals 1C zat 1 0 1C zat 22 4 HB zat 25 6 HB zat 21 7 HB zat 20 4 HB zat 23 3 HB zat 21 7 1C zat 17 2 1C zat 4 2 1B zat 2 0 totaal 156 35 i - Klaas van Hecke. DER HEIJDEN FOTO JOHAN VAN De 2-1-zege in de derby tegen Vlissingen leverde bij zondag hoofdklasser Goes alleen maar lachende gezichten op. Door de driepunter steeg de ploeg naar de gedeelde tweede plek. Ook het vertoonde spel stemde tot tevredenheid. Morgen wacht laagvlieger EHC/Heuts. „Als we niet winnen, telt de zege tegen Vlissingen niet meer", stelt Klaas van Hecke. Len Wolters Goes M Fotobijschrift, fotoxxxxxx Ben van den Aarssen Kloetinge - Mark Schuit 1^" IVI i- 08/09 BRON: RUDYBOGERT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 58