21 's Ochtends vroeg nog even tanken in Middelburg was niet zo handig zv meer in. Ik doe wel het een en an der, zo links en rechts, maar een vaste baan heb ik nog niet. Ik be zoek als rapporteur wedstrijden voor De Telegraaf en geef dan cij fers. Daarnaast speel ik soms met de oud-internationals. In januari gaan we naar Zwitserland, waar we een toernooi op ijs spelen. Het is vijf tegen vijf, plus keeper. Oranje heeft de laatste twee edi ties gewonnen, dus we gaan voor drie op een rij." „Ja, ik ben me aan het oriënteren. Ik weet dat ik geen kantoorman netje ben, ik ben graag onderweg. Het liefst zou ik een commerciële functie bekleden. Voor een sport merk bijvoorbeeld, of sponsors binnenhalen voor een Neder landse profclub. Stoelen verkopen voor een club, dat lijkt me ook leuk. Ik wil graag een lekker dag ritme krijgen." „Nee, ik wil niet iedere dag op het veld staan. Een paar jaar geleden heb ik in Zeist een trainerscursus gevolgd, een combinatie van Uefa C en B, in één jaar. Ik kwam er daar achter dat ik het vooral heel leuk vond om al die oude bekenden weer te zien. De cursus zelf vond ik minder interessant.... Dat hoor je niet zo heel vaak, veel voetbal lers gaan na hun carrière als trai ner verder en staan het liefst ie dere dag op het veld. Ik zie het aan de De Nooijers, die zijn helemaal voetbalgek." „Fred Rutten staat bij mij op num mer één. Een geweldige man en een erg goede trainer. Kijk, tegen mij moet je niet schreeuwen want dan raak ik geen bal meer. Dus dat deed hij in mijn tijd bij FC Twente tegen mij ook niet. Maar iemand als Marko Arnoutovic moest hij wel zo prikkelen. Dat voelde Rut ten heel goed aan. Buiten het veld is het ook een goed mens." Romano Denneboom probeert zijn ervaring nu wel over te bren gen op de spelers - en speelster- van Jong Ambon JO13-1. „Ik vind het super leuk", zegt hij. „Je ziet bepaalde dingen waar je op traint terug in de wedstrijd. Een heel hoog niveau is het niet, maar twee weken geleden wonnen we voor het eerst en zaterdag wonnen we weer. Het is mooi om te zien hoe blij ze dan zijn en dat ben ik dan ook. Ik probeer ze wat bij te bren gen. We hameren bijvoorbeeld op de aannames en daar zie je nu al vooruitgang in. Je krijgt energie van het trainen van die gasten." „Ik ben laatst ook gebeld door JVOZ. Vorige week heb ik daar een gesprek gehad en ik ga de ko mende tijd meelopen met de JO17- 1. Eens kijken of dat bevalt. De D's van Jong Ambon blijf ik sowieso trainen, want dat is hartstikke leuk." Jikkemiene De oud-prof heeft zijn draai snel gevonden in Zeeland. „Ik geniet hier echt. Mijn schoonouders wo nen in de buurt, dat is ook leuk. En er is veel te doen. Dennis en Gé- rard liepen laatst de Kustmara- thon, twee weken geleden had je hier in de stad Waterlicht. Dan kom je veel bekenden tegen. Zaterdag ben ik naar de hoofdklassederby Vlissin- gen-Goes geweest. En ie dere dinsdag haal ik een jikkemiene, een bolus met een soort room erin. Die zijn zó lekker, niet normaal. Je moet ze niet te vaak eten, maar één keer per week mag wel hè?" FC DEREBELLEN zaterdag 18 november 2017 mJongta*,, Romano Denneboom geeft uitleg aan de spelers van Jong Ambon J013-1. foto dirk-jan gjeltema Je bent op zoek naar een baan? Fulltime (jeugd)trainer worden, is dat iets voor jou? Aan welke trainer bewaar je zelf de beste herinneringen? Romano Denneboom speelt af en toe nog wel eens een wed strijd met FC De Rebellen of treedt op met het gezelschap van oud-voetballers. „In de zo mermaanden hebben we veel gedaan, nu is het wat rustiger", vertelt Denneboom. „In Heeren veen heb ik een keer in een theater opgetreden, maar dat vond ik niet zo leuk. Dat is niet echt mijn ding. Laat mij maar met mensen praten. Dat doe ik liever dan op een podium staan." Wat is de beste anekdote die hij die avond heeft verteld. Denne boom denkt even na, glimlacht en ^begint te ver stellen. „Ik kspeelde bij Heeren veen maar mijn vrien din - nu mijn vrouw - rwoonde nog in Zeeland. Ik had een behoorlijk snelle wagen dus ik moest veel tanken. Vaak vertrok ik dan om 6 uur 's och tends vanuit Middelburg naar Heerenveen, zodat ik om 9 uur op de club was. Ik had een tank pas van Heerenveen, maar wij mochten als spelers alleen bij BP tanken. Dus dat deed ik in Middelburg en daarna reed ik naar Friesland." Het duurt niet lang of Denne boom moet zich op kantoor mel den. „'Zeg Romano, wij zien dat jij vaak 's ochtends om zes uur tankt in Middelburg. Maar je moet om 9 uur op de club zijn? Hoe kan dat?' Ja, daar had ik dus niet over nagedacht, dat ze zouden checken waar ik tankte... Toen moest ik opbiechten dat ik een vriendin in Zeeland had. Dat heen en weer reizen was natuur lijk niet zo handig als profvoet baller. Als ik daarna 's ochtends vroeg in Zeeland tankte, ge bruikte ik niet die pas maar be taalde het gewoon zelf, haha!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 57