O O) 0) O 20 ZEELAND Julius Bliek maakt zijn eerste profgoal Seolto en Mol gaan elkaar loslaten Loop krijgt andere winnaar dan Pleijte JEUGDTRAINER JONG AMBON EN JVOZ A Oud-prof (36) woont sinds deze zomer in Middelburg. De aanvaller traint de J013-1 van Jong Ambon en loopt mee bij de J017-1 van JVOZ. „Maar ik hoef niet iedere dag op het veld te staan." Julius Bliek maakte gisteravond namens FC Dordrecht zijn eerste doelpunt in het prof voetbal. Voor de tweede keer dit seizoen kreeg hij van trainer Gérard de Nooijer een basis plaats en na 28 minuten maakte hij de 0-1 te gen Go Ahead Eagles. De speler uit Burgh- Haamstede kopte van dichtbij, vallend, een vrije trap binnen. Hij leidde daarmee in De venter uiteindelijk een 0-3-zege in, waardoor Dordt stevig in de middenmoot staat. Het Zeeuwse duel tussen Istvan Bakx (FC Oss) en trainer Roy Hendriksen (Helmond Sport) eindigde doelpuntloos. Augustine Loof uit Koewacht won met FC Eindhoven met 3-2 van MW, dat in het slot een penalty miste. Kofbalvereniging Seolto gaat na dit seizoen verder zonder trainer Bert Mol. In goed over leg hebben beide partijen besloten de samen werking te beëindigen, meldt de club. Bert Mol is momenteel bezig aan zijn derde sei zoen bij de club uit Vlissingen. De selectie heeft aangegeven toe te zijn aan een frisse wind. „Desondanks kijkt de ploeg terug op een mooie, leerzame tijd, waarin meerdere successen zijn behaald", laat de club weten. Seolto speelt in de zaal in de derde klasse. Vandaag speelt de club in de zaal tegen KVK. Beide clubs spelen op het veld in de tweede klasse. In zijn eerste seizoen als trainer van Se olto werd Bert Mol in de zaal kampioen in de derde klasse, foto lex de meester ATLETIEK Voor de zeventiende keer wordt vandaag de Hobbeldebobbelloop gehouden in Zoute- lande. De loop afficheert zich graag met zijn zeventien beklimmingen en overgangen door het bos en over de duinen en het strand. Ger- bert van de Biggelaar uit Oud-Gastel was in 2012 de laatste winnaar voordat Tim Pleijte vier keer op rij won in zijn woonplaats. Van wege een langdurige blessure zal hij zijn streak niet kunnen verlengen. Er doen meer dan 300 lopers mee in Zoutelande. Start en finish zijn in de Langstraat bij de trap midden in het dorp. Om 24.30 uur worden de lopers weggeschoten voor zowel de 5,5 kilo meter als de rr kilometer. Groene Ster Vrouwen Dammen De toon waarop hij aanwijzingen geeft is rustig maar overtui gend. Romano Den neboom vertelt de spelers van Jong Ambon J0i3-r deze avond dat ze tempo moeten houden en als ze dat vervolgens doen geeft hij ze een compliment. „Juist, juist, goede bal!" Tijdens de rondo wil hij dat de bal van voet tot voet gaat, de spelers in het midden moeten de bal niet kun nen onderscheppen. „Oké. En nu de trainers nog even in het mid den", lacht hij. De oud-prof van onder meer SC Heerenveen, NEC en Sparta, die in 2004 onder bondscoach Marco van Basten één interland speelde, woont sinds deze zomer in Mid delburg. Xavi, de rr-jarige zoon van Denneboom, speelt bij Jong Ambon en zo is hij ook bij de club betrokken geraakt. „De eerste week heb ik gewoon staan kijken", vertelt Denneboom. „Jonah Latu- meten trainde het team en vroeg of ik het samen met hem zou wil len doen. Dat doe ik nu een paar weekjes. Het is echt leuk man." Tot de zomer woonde Denne boom met zijn gezin in Pijnacker. Daar was hij ook jeugdtrainer, bij Oliveo. „Tot er een ouder tegen me begon. Het valt wel op, zei hij, dat jouw zoon niet zo vaak gewis seld wordt. Ik wist niet waar hij het over had. Echt, ik probeerde iedereen zo veel mogelijk te laten spelen en ben juist extra kritisch op mijn eigen zoon. Ik heb meteen alle ouders bij elkaar geroepen en gevraagd of meer mensen er zo over dachten. Het bleek alleen om die ene ouder te gaan. Hij bood la ter zijn excuses aan, maar toen was ik er al klaar mee." Bij Jong Ambon zal hij zulke ta ferelen niet meemaken, heeft Denneboom al snel ontdekt. „Dit is een kleine, warme club. Ze zijn CARRIERE blij dat je iets wilt doen." Waarom is hij eigenlijk met zijn gezin naar Zeeland verhuisd? „Mijn vrouw komt uit Middelburg. Ze is altijd met me mee geweest tijdens mijn carrière. Eigenlijk wilde vooral ik heel graag deze kant op. De rust en natuur hier in Zeeland, daar kan ik van genieten. De drukte van de Randstad was ik ook wel een beetje zat." Spijkenisse Een geschikt huis vinden in Mid delburg bleek nog niet zo makke lijk. „Dat was best wel lastig ja. Maar op een gegeven moment za gen we iets leuks en hebben we het aan de kinderen voorgelegd. Wat zouden jullie ervan vinden als we naar Zeeland verhuizen? Ie dereen was meteen enthousiast. Xavi is de jongste, we hebben ook nog twee meiden, van 13 en 17. De oudste zit in Rotterdam op school en woont daar ook. Ze loopt nu stage bij hotel Arion in Vlissingen. Dat is best wel pittig, maar ze stond achter onze keuze. Iedereen is happy nu." Denneboom maakte als jeugd speler van 16 de overstap van Spij kenisse naar SC Heerenveen. In Friesland was hij al snel kind aan Ik vond het vooral leuk om al die oude bekenden te zien. De cursus zelf vond ik minder interessant huis bij de families van Dennis en Gérard de Nooijer. „Ik had een klik met Dennis en Gérard. Op een ge geven moment woonden we ook in dezelfde wijk. Dankzij Dennis en Gérard ben ik toen een paar keer naar Zeeland gekomen en dat beviel wel. Mijn huidige vrouw heb ik ook via hen leren kennen. Ze was in Heerenveen op bezoek bij de De Nooijers en daar kwam ik haar tegen. Wel apart hè, haha." Zeifin een eerste elftal voetbal len, dat doet Romano Denneboom niet meer. „Er zijn wel wat clubs die hebben geïnformeerd sinds ik in Zeeland woon. Zeelandia Mid delburg, Vlissingen en ook Halste ren. Maar ik had er niet echt trek zaterdag 18 november 2017 VOETBAL KORFBAL De driebanders van Treva waren in de tweede divisie op alle fronten veel te sterk voor het thuisspelende Pearle Opticiens 2. 0- 8. Alleen Eddy van Goethem kon namens de thuisploeg enige weerstand van betekenis bie den al verloor ook hij, van Ronald van Geyt (26-30). Namens de bezoekers wonnen Leslie van Neyen, Wim Pelders en Luc Peeters. De beste rolstoelhockeyers van Nederland spelen vandaag in het Omnium in Goes. Sport club Gehandicapten Beveland (SGB) organi seert deze competitiedag voor de handbewo- gen rolstoelhockey (H-hockey). Vanaf 10.30 wordt in verschillende klassen gespeeld. Twee teams van de SGB komen in actie. Hoessein Bou- zambou zette de zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen gister avond kort voor rust op 0-1 tegen koploper Amicitia. Bij het ter perse gaan van deze editie was het nog steeds 0-1. Lees de afloop op www.pzc.nl/sport 1-3 Voetbalster Sha- rona Tieleman uit Terneuzen heeft met ADO Den Haag verloren van VV Alkmaar. Na een erbarmelijke start (3-0 achter) stokte de inhaal race bij 4-3. So- lange de Smit uit Oost-Souburg verloor met Excel sior Barendrecht. H Na de tweede ronde van de Zeeuwse dam- competitie gaan de achttallen van Aagtekerke en Middelburg aan de leiding met vier punten. Aagte kerke won met 9-7 van BDV en Mid delburg versloeg met dezelfde cij fers titelhouder GZC. Denneboom heeft zij n draai snel gevonden in Zeeland Barry van der Hooft Middelburg Als profvoetballer kwam Romano Denneboom uit voor SC Heerenveen, Wil lem II, NEC, FC Twente, Sparta en het Duitse Armi- nia Bielefeld. Hij stopte op zijn dertigste. „Bij Arminia Bielefeld tekende ik een contract tot het einde van het seizoen", zegt Denne boom over zijn laatste profavontuur. „De club stond er niet goed voor en ik zat daar alleen. We de gradeerden helaas, waar door mijn contract ook niet werd verlengd." Vooral in mentaal opzicht was hij toen wel klaar met het voetbal. „Ik heb een jaar niet gevoetbald en ben gaan tennissen. Daarna kwam Harkemase Boys, via een trainer die ik van Heerenveen kende. Reed ik een paar keer per week naar Friesland. Met FC Lienden heb ik ook nog in de topklasse gespeeld. Daarna vroeg een oude bekende of ik bij DHC in Delft kwam voetballen. Daar heb ik drie jaar ge speeld. Het was een mooie tijd. Deze zomer ben ik de finitief gestopt. Het is nu tijd om andere dingen te gaan doen." - Romano Denneboom (36) a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 56