WEER EVEN THUIS te 19 In de tijd dat ze aan de Statenlaan in Middelburg woonde, beleefde Jacqueline Willemsen- De Kort (53) zowel de gelukkigste als de ongelukkigste momenten van haar leven. I ijn ouders woonden in Spijkenisse toen ik ge boren werd. In een heel gehorige flat bo- I ven een bakker. Mijn vader werkte als administrateur bij de woningbouwvereniging in Mid delburg. Een auto hadden we niet, dus hij was alleen in het weekend thuis," vertelt Jacqueline Willemsen- De Kort. Op een gegeven moment had de woningbouwvereniging een huis voor het gezin De Kort. Ze kon den kiezen: Middelburg of Vlissin- gen. Een lastige keuze, Jacquelines moeder was nog nooit in Zeeland ge weest. „Uiteindelijk besloot ze dat het Middelburg moest worden, van wege de wijkverwarming die in de nieuwbouwwijk werd aangelegd. De huizen werden verwarmd door mid del van buizen die door de hele wijk liepen. Minpuntje was wel dat de verwarming om tien uur 's avonds uitging. Op een verjaardag zaten we dan op den duur met onze jas aan." Het klinkt als afzien, maar voor de ouders van Jacqueline was dit het pa radijs op aarde, na de woningnood waarmee ze in de Randstad te maken hadden gehad. Bovendien was de omgeving een verademing. „Ze ver huisden in april 1966, ik was ander half, en bij aankomst haalde de ver huizer diep adem en zei: 'Wat een frisse lucht hier!' Dat is mijn moeder bijgebleven. Mensen vroegen zich af wat ze in Zeeland moesten gaan doen en waarschuwden hen dat het moei lijk zou zijn ertussen te komen. Maar ze wenden snel en hebben het altijd naar hun zin gehad." Zomerhuisje Op school had Jacqueline het zwaar, ze werd zowel op de basis- als de middelbare school gepest. „Ik vond leren leuk, maar door het pesten was mijn schooltijd niet heel gelukkig. In het weekend en de vakanties gingen we naar Oostkapelle, daar hadden mijn ouders een houten zomer huisje. Ik beleefde er de gelukkigste momenten van mijn leven. We gin gen de bossen in, naar het strand, hadden een boomhut. Ik mocht mijn vader helpen met klussen, heerlijk. Thuis in Middelburg trok ik vaak op met mijn buurmeisjes Anne-Marie Caljouw en Jacqueline Börnemann. Ik kan me herinneren dat we veel buiten speelden. Naar de bunkers en eieren rapen bij de boer. Na de lagere school is het contact helaas verwa terd." Jacqueline had graag een broertje of zusje gehad, maar dat zat er niet in. „Ik kreeg daardoor wel veel mogelijk heden. Mocht op paardrijden, ballet en naar de muziekschool. Niet alle maal tegelijk en ik moest het mini maal een jaar doen." Van het huis zelf weet Jacqueline vooral dat het heel gehorig was. „Mijn moeder riep altijd 'Sssstt! Houd rekening met de buren.' De huizen waren krakkemikkig. Houten vloeren, vocht onder de kruipruimte. Wanneer de bus voorbijreed, stond alles in de kast te trillen. De badka mer had een lavet. In de keuken was zo'n granieten aanrecht met onder de spoelbak een open ruimte met een gordijntje. Daar ging ik altijd zitten met verstoppertje spelen. Later is de woning opgeknapt, ieder huis kreeg gelukkig een eigen verwarmingske tel." „Ik was een lastige puber en botste met mijn moeder. Op mijn zestiende ging ik het huis uit. Ik had verkering met iemand in Eindhoven en ging daar wonen. Na vier jaar ging dat uit en kwam ik in Tilburg terecht." In het studentenhuis in Tilburg leerde Jacqueline Ben kennen. Dat ze bei den uit Middelburg kwamen, zorgde direct voor een klik. Ze kregen verke ring en nadat Ben stopte op de koks- school, keerden ze terug naar Mid delburg. Ze gingen samenwonen in Dauwendaele en allebei aan de slag in de horeca. Na verschillende banen en verhuizingen - inmiddels ook twee kinderen rijker - kwam Ben bij Mondragon in Zierikzee te werken. „Nadat dat verkocht werd, gingen we in Nieuwerkerk wonen. Door ziekte ging mijn plan om een cadeau-atelier aan huis te beginnen jammer genoeg niet door. Nu de kinderen uit huis zijn, gaan we begin volgend jaar te rug naar Middelburg. Dan zijn we dichter bij de kinderen, schoonou ders en mijn moeder van 81. We wil len dichter bij elkaar zijn om meer dingen samen te doen." Minpuntje was wel dat de verwarming om tien uur 's avonds uit ging. Op een verjaardag zaten we dan op den duur met onze jas aan vin f ff -ii zaterdag 18 november 2017 GO Gezwicht voor verwarming Mariska den Hartog Middelburg Heeft u herinneringen aan uw ouderlijke huis die u wilt delen en wilt u weer even terug? U kunt uw verhaal doen in 'Weer Even Thuis'. U kunt contact opnemen met Ab van der Sluis: 08801-30203, chefnieuws@pzc.nl. Toen Jacqueline Willemsen 1,5 jaar was, verhuisden haar ouders van Spijkenisse naar de Statenlaan in Middelburg, foto dirk-jan gjeltema - Jacqueline Willemsen-De Kort Jacqueline als 16-jarige met haar brommer, die ze in één zomer bij elkaar had gespaard. vVti v cv*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 55