Huurder dupe bij waterschap Rian en Richard zitten wéér in onzekerheid korting nu tot DE NOBELAER Spannende fotowedstrijd 4 Forse kritiek op schuld en verdeling lasten Scheldestromen Gert-Jan Minderhoud (Partij voor Zeeland) is nog het meest uitge sproken. „Die financiële paragraaf, daar deugt geen hout van", zei hij donderdagavond bij de behande ling van de begroting 2018. Er leven binnen het bestuur van waterschap Scheldestromen breed zorgen, vooral over de almaar groei ende schuld. Eind vorig jaar be droeg die 240 miljoen euro. De ko mende vijfjaar zal de schuld oplo pen tot 310 miljoen euro. Ook de waterschapsbelastingen zorgen voor onvrede. De VVD stoort zich aan 'het gemak' waar mee het dagelijks bestuur jaarlijks een gemiddelde lastenstijging van 2,5 procent presenteert. „Alsof we er geen boterham minder om zouden eten", aldus Conny Almekinders. Anderen wijzen op de grote ver schillen tussen de categorieën. Vooral alleenwonende huurders zijn de dupe. Zij moeten volgend jaar bijna 4 procent meer overma ken. „Huurders betalen al drie jaar de rekening", zei Paul Weemaes Alsof we er geen boterham minder om zouden eten (PvdA). „Het lijkt wel of we bevol kingspolitiek voeren", vond Min derhoud. Verder vrezen diverse partijen dat het dagelijks bestuur financiële risico's te laag inschat en onvol doende rekening houdt met kosten die het waterschap de komende ja ren te wachten staan. „Zaken wor den te rooskleurig voorgesteld", al dus Almekinders. „Het oplossen van problemen wordt naar achte ren geschoven", zei Ralf Joosse (Na tuurterreinen). Dagelijks bestuurder Denis Steij- aert benadrukte dat het waterschap financieel gezond is en de ontwik kelingen nauwlettend in de gaten houdt. „We willen een robuust wa terschap zijn en blijven en daar naast onze tarieven beheersbaar houden." Dat de schuld oploopt, is volgens hem onvermijdelijk. „We hebben belangrijke taken en die vergen grote investeringen, ook voor de lange termijn. Die kosten kun je niet alleen bij de belastingbetalers van nu leggen. Dat betekent dat je geld leent en de kosten uitsmeert over een langere periode." Dat huurders de waterschapslas ten nu naar verhouding meer zien stijgen dan huiseigenaren, komt door de systematiek die de verde ling van de kosten bepaalt. „Het ene jaar gaat de een wat meer omhoog en het andere jaar de ander", aldus Steijaert. Over een langere periode zijn de onderlinge verschillen vol gens hem echter gering. DUURDER UIT Het stel was juist hoopvol gestemd na een positieve uitspraak van de rechter, begin deze maand. Die oor deelde dat er genoeg bewijs is dat Rian homoseksueel is. De IND moet opnieuw bekijken of hij een verblijfsvergunning kan krijgen. „We zijn compleet verrast door het hoger beroep", zegt Ri chard. „We waren op vakantie om even tot rust te komen en waren al toekomstplannen aan het maken. Tot donderdag de advocaat belde dat er post was van de IND. Die va kantie was meteen klaar, dat be grijp je." Rian ontvluchtte zijn geboorte- land, nadat hij in 2010 werd afge tuigd vanwege zijn seksuele ge aardheid: vijf gemaskerde mannen braken zijn neus en sloegen hem in coma. Pas in 2015 kwam hij in Neder land aan. Hij hoopt een nieuw leven op te bouwen in Nederland samen met zijn vriend Richard, met wie hij sinds vorig jaar samenwoont in Middelburg. Maar de IND twijfelt of Rian wel echt homo is, onder meer omdat de dienst zijn verkla ringen tijdens verhoren niet over tuigend vindt. De geliefden verza melden stapels bewijs om te laten zien dat ze een relatie hebben, waaronder 150 pagina's whatsapp- gesprekken. „We weten gewoon niet wat we nog meer moeten doen", zegt Richard. Uitspraak Het hoger beroep betekent dat er opnieuw een onzekere periode aanbreekt. Richard: „Dit is heel treurig, vooral voor Rian. Zijn leven heeft twee jaar stilgestaan en nu moet hij wéér in spanning afwach ten. Het kan wel meer dan een jaar duren voordat er een uitspraak komt." Rian is doodsbang dat hij te rug moet naar Irak. „Dan wordt hij vermoord door zijn familie. Als ze hem terugsturen, dan sturen ze hem de dood in." VLISSINGEN De spanning in de fotowedstrijd Fan van Zeeland is groot. De foto van de Zeelandbrug met de titel 'Tijdens het blauwe uurtje' van Matthijs Heijboer voert voorlopig de ranglijst aan. Op slechts enkele tientallen stemmen afstand volgt 'Een schil derachtig tafereel' van Mieke Of fermans. De strijd om de plaatsen 3 en 4 is ook nog spannend: vlak na elkaar staan nu 'Nachtelijk be zoek' van Ben Toiler en 'Genieten van zonsondergang' door Elly Wille-Neuféglise. U kunt nog steeds stemmen voor de finale van de VVV Zee land-fotowedstrijd. Dat kunt u doen via pzc.nl/fotowedstrijd. Stemmen kan nog tot donderdag 23 november 12.00 uur. De win naars worden bekendgemaakt in de krant van vrijdag 24 november. De foto die de meeste stemmen weet binnen te halen, wint 250 euro. Voor de tweede plaats stelt VVV Zeeland een Zeeuws pakket ter waarde van 50 euro beschik baar en voor de derde plaats een routepakket van 35 euro. 112 NIEUWS Kanoërs gered opVëerse Meer Tevergeefse inval politie Ligfietser breekt heup zaterdag 18 november 2017 PC Het waterschap verdeelt de las ten oneerlijk, laat de schulden last te hoog oplopen en schuift problemen te ver voor zich uit. De kritiek die binnen het alge meen bestuur klinkt op het fi nancieel beleid is niet mals. Rolf Bosboom Terneuzen - Conny Almekinders (VVD) Wie de tarieven van 2018 ver gelijkt met die van 2011 ziet dat de waterschapslasten voor huurders wel degelijk meer zijn gestegen dan die voor huiseigenaren. Alleenwonende huurders be talen volgend jaar 22 procent meer dan zeven jaar geleden, gezinnen met een huurhuis 18 procent meer. Bij woningbezit ters is dat 15 (gezinnen) en 17 (alleenwonenden) procent. Agrariërs hebben in deze peri ode de grootste lastenstijging te verwerken gehad: 27 tot 29 procent. Andere bedrijven betalen vol gend jaar ongeveer 10 pro cent meer dan in 2011. Alsof de grond onder hun voe ten weggeslagen is, zo voelen Richard Boone en zijn Iraakse geliefde Rian Al Mamaar zich. De Immigratie- en Naturalisatie dienst (IND) probeert via hoger beroep bij de Raad van State alsnog te voorkomen dat Rian een verblijfsstatus krijgt. Cornelleke Blok Middelburg FOTOLEX DE MEESTER 30% ooststraat 8, domburg, tel. 0118 582121, www.denobelaerdomburg.nl VEERE De Veerse KNRM heeft gistermiddag drie ka noërs gered op het Veerse Meer. Ze waren omgesla gen met hun kano en tus sen Veere en Kamperland in het ijskoude water te rechtgekomen. De drie raakten onderkoeld en konden zwemmend niet aan wal komen. Terwijl de bemanning onderweg was, werd een ambulance opge roepen om naar het KNRM boothuis te komen. Daar werd eerste hulp verleend. Er hoefde niemand naar het ziekenhuis. VLISSINGEN De politie is gisterochtend rond 06.00 uur tevergeefs een woning aan de Scheldestraat in Vlissingen binnengevallen. Volgens een woordvoerder moet de bewoner nog een celstraf uitzitten. Volgens haar belden de agenten eerst aan. „Toen er niet werd gereageerd, zijn ze naar binnen gegaan." Daar bij werd de voordeur gefor ceerd. De man die de agenten in opdracht van het Open baar Ministerie zochten was op dat moment niet aanwezig. Veel buurtbewoners kwa men naar buiten om te zien wat er aan de hand was. De schade aan de deur wordt vergoed. ARNEMUIDEN Een ligfiet ser is gistermiddag ge wond geraakt bij een val in Arnemuiden. Vermoedelijk is hij onderuit gegaan op een stuk weg dat glad was geworden door de modder. Het slachtoffer heeft ver moedelijk een gebroken heup opgelopen en is per ambulance naar een zie kenhuis vervoerd. Het ongeval vond plaats op de Derringmoerweg. Ter plaatse werd gewaar schuwd voor slik op de weg. Het Middelburgse stel heeft opnieuw post van de IND. Richard (r): „Als ze Rian terugsturen naar Irak, dan sturen ze hem de dood in."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40