Geef Zeeland politie terug Kunstenaars KipVis vrezen einde atelier 2 Slim Les ClOS-student in Bergen De Fruitkraam T&Sm Buttinge j|gg BUITENGEBIED NACHTCONTROLES Jagers, boeren en natuurbeschermers luiden de alarmbel. Wie houden er 's nachts de wacht in de Zeeuwse natuur? Commentaar Zeeland wordt al jaren geplaagd door het vertrek van Rijks diensten. De rechtbank werd uitgekleed, de politietop ver huisde naar Tilburg. Deze leegloop raakt de provincie. Als dan ook nog blijkt dat zo'n reorganisatie niet goed werkt, wordt het extra pijnlijk. Dat is nu aan de hand met de Nationale Politie. Wetenschappers kraken de nieuwe organisatie. Het vertrouwen van de agenten in de leiding is aangetast, er is te weinig geld, de iet is een bende. Bovendien werkt de politie min of meer blind omdat niemand de resultaten van het werk kan meten. Daarvoor ont breekt het gereedschap. Maar het grootste probleem is het maken van keuzes die passen bij de criminaliteit in de verschillende re gio's. Dat gaat niet goed. Daarom werd vorig jaar afgesproken de Zeeuwse gemeenten iets meer invloed te geven. Maar het is onvol doende. Want het regionale en lokale overleg van burgemeesters, justitie en politie mag als het erop aankomt te weinig zelf beslissen. Begin dit jaar zocht commissaris van de Koning Han Polman de publiciteit met zijn zorgen over een gebrek aan rechercheurs in Zeeland. Toen zei Polman:.je moet weten waar je het over hebt en dan moet je in de regio present zijn.' Dat is een diplomatieke manier om uit te leggen dat de reorganisatie een miskleun is. Korpschef Erik Akerboom erkent dat de vorming van één politie korps is onderschat. Hij wil beter overleg met het plaatselijke be stuur over veiligheidsproblemen. Het is een slecht teken dat de po litieleiding niet al veel eerder en op eigen kracht tot deze conclusie is gekomen. Maar het is nog niet te laat. De Zeeuwse burgemeesters en politiemensen met kennis van deze provincie moeten weer zelf aan het roer. Zeeuwse burgemeesters en agenten met lokale kennis moeten weer zelf aan het roer Hoewel het accommodatiebeleid pas tijdens de adviesraadsvergade ring van volgende week aan de orde komt, sprak Louws in namens de zestien kunstenaars van atelier Kip- Vis die allen werken in een gebouw in Paauwenburg. Dat gebouw wil len B en W - net als tientallen an dere panden - afstoten. Of de kun stenaars elders een nieuwe (ge meentelijke) werkplaats wordt aan geboden, is uiterst onzeker. Een delegatie van KipVis sprak al met wethouder Sem Stroosnijder. Die liet de raad weten niet op de ondergang van KipVis uit te zijn en eventueel mee te willen helpen aan Wie Kunst schrapt, creëert armoede het vinden van een nieuw onder komen. Maar hij benadrukte tege lijkertijd dat de kunstenaars een 'gebruikers- en geen huurovereen komst' met de gemeente hebben afgesloten. Louws riep de raad juist op zich actief sterk te maken voor de kunstenaars, omdat KipVis Vlis singen niet alleen iets te bieden heeft, maar zelfs verrijkt. ALMANAK Slimme meid hoor, de vriendin van die verslaggever uit Hulst. Studeert voor dokter in een vooraanstaand ziekenhuis, en mocht nu zelfs als speciale gast naar een chic medisch congres in de Verenigde Staten. Natuurlijk houdt ze haar vriend vanaf daar minutieus op de hoogte. Maar goed stel hersens of niet: dat het in Amerika acht uur vroeger is dan hier, was ze in haar enthou siasme toch even vergeten. Drieëntwintig appjes kreeg de Hulstenaar tussen drie en vijf uur 's nachts. Stond hij daar om half zes 's ochtends z'n ontbijtje klaar te maken. In z'n eentje. 'Kunstwerk mag niet sneuvelen' Steun gemeente voor naturisten Opheffen helling blijft pijn doen www.fruitkraambuttinge.nl We willen allemaal 's avonds weer heel thuiskomen bij moeder de vrouw GOES Studenten van sportoplei- ding CIOS uit Goes volgen met in gang van volgend schooljaar moge lijk ook lessen in Bergen op Zoom. Bestuursvoorzitter Hendrik-Jan Arenthals van Scalda, de mbo- school waar het CIOS onder valt, bevestigt de gesprekken. „Op dit moment lopen twintig ClOS-studenten stage in Bergen op Zoom. Daarbij krijgen ze wat theo rielessen. Als de plannen doorgaan, betekent dat niet dat de studenten uit Goes vertrekken. Ze blijven al tijd een a twee dagen per week theorielessen volgen in Goes." Boomkwekerij en Groenbedrijf De Fruittuin v.o.f. zaterdag 18 november 2017 ii Op Facebook en andere sociale media werd cultuurwethouder Sem Stroosnijder verweten dat hij een 'dead city' van Vlissingen maakt. In een inspraakreactie tijdens de adviesraadsvergade ring verpakte kunstenaar Giel Louws de boodschap van KipVis iets vriendelijker. René Hoonhorst Vlissingen -protestleus van KipVis Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN Het op de kruising van Coosje Busken- en Spui straat te bouwen appar tementencomplex Sea City wordt een aanwinst voor Vlissingen, verwacht ook Niek Peters. Het D66-raadslid is dan ook niet tegen de sloop van het oude HKPD-pand. Maar hij drukte B en W op het hart het kunst werk 'Een Moors signaal' van Eddy Quite op de blinde muur aan de Spui straat van de slopersha mer te redden. RITTHEM B en W van Vlissingen steunen de vraag van Naturistenvereniging Zeelandia om nog een jaartje langer hun naakt- camping op De Belt te mogen drijven. De natu risten moeten hun cam ping aan de Fort de Ruy- terweg opdoeken van wege de komst van de marinierskazerne, maar ze zijn komende zomer, ook financieel, nog niet klaar om te verhuizen naar hun nieuwe stek in De Schone Waardin. VLISSINGEN Pim Kraan (POV) denkt er over om over twee weken toch nog eens met een motie te komen om de trailerhelling in de Tweede Binnenhaven te handhaven. B en W willen die verwijderen, omdat de helling 'te kort en te steil is en niet meer aan de eisen voldoet'. De ge meente wil niet verant woordelijk zijn voor onge lukken nu er een com merciële helling is. Middelburgseweg 38a, Sbssfê 4364 TC Grijpskerke, T: 06 - 422 99 372 webshopfruitkraam@gmail.com Pinnen kan ook bij ons. Frieslander aardappelen10 kg 4,00 Bildtstar aardappelen10 kg 4,00 SpruitjesS00 gram 0,95 Erwtensoeppakket compleet1,89 Elstar appels2 kg 2,20 Navelsinaasappels (nw.oogst)10 st. 3,25 Druiven (heerlijk zoet)500 gram 2,29 Walcherse walnoten500 gram 1,95 Tevens het adres voor fruit en kadomanden. Gratis bezorging in heel Walcheren Aanbiedingen gelden uan woe. 15 t/m di. 21 nou. Openingstijden verkoop: Ma: 10.00 - 18.00 uur Di/wo/do/vr: 9.15 -18.00 uur Za: 9.15 -17.00 uur Zondag gesloten Dit is de Zeeuwse nachtwacht Ernst Jan Rozendaal Tholen Stropers met geweren, crimine len die een vuurwapen uitprobe ren, dumpingen van drugsafval. Bijzonder opsporingsambtenaar Philip Oprei komt het allemaal tegen. Als groene boa is hij full time bezig met het toezicht en de handhaving in natuurgebie den in Zeeland en West-Bra bant. „In deze tijd van het jaar kun je tegen van alles aanlopen. Maar je moet gewoon een beetje je gezond verstand ge bruiken. We willen allemaal 's avonds weer heel thuiskomen bij moeder de vrouw." De milieudienst RUD Zeeland laat zijn inspecteurs voorlopig niet meer in het donker op pad gaan. Ze voelen zich onveilig. Er wordt eerst onderzocht of ze beter beschermd moeten wor den, bijvoorbeeld door wapens te dragen. Begin deze week spraken onder meer landbouw organisatie ZLTO en de jagers vereniging hun zorgen uit. Giste ren kregen ze bijval van Natuur monumenten, Het Zeeuwse Landschap en Het Zeeuws Par ticulier Grondbezit, omdat hun toezichthouders nu minder on dersteuning krijgen in het don kere buitengebied. Ook Oprei vindt het jammer. Het scheelt toch weer wat man netjes in het veld. Zelf is hij een van de vijf toe zichthouders die in Zeeland ge wapend op pad gaan. Met een pistool, pepperspray, een wa penstok en handboeien. „De zelfde uitrusting als de politie." Als het even kan, probeert hij geweld te voorkomen, maar als hij op een donker bospaadje zo maar op een busje stuit waaruit drugsafval wordt gedumpt, zal hij toch moeten ingrijpen. „Dan moet je wel wapens hebben." -Philip Oprei, boa Dat betekent niet dat hij om de haverklap met getrokken pistool ergens op afstormt. „We staan in contact met de meldkamer van de politie. Met de portofoon meld ik mij in, zodat ze weten in welk gebied ik mij bevind. Als je dan echt op een gevaarlijke situ atie stuit, bijvoorbeeld een afval- dumping, of stropers die een lichtbak hebben neergezet en met een geweer op hazen jagen, Het is NU planttijd. Wij zijn het adres voor al uw tuinplanten, sierheesters, leibomen en (fruit)bomen. Oude fruitbomen in soorten en maten. Wij zijn ook leverancier voor Stichting Landschapsbeheer Zeeland Tevens bezorging en plaatsing mogelijk. Ook voor tuinaanleg en renovatie J Geopend op donderdag, vrijdag en zaterdag van 8.30 tot 16.30 Yh9 Wemeldingse zandweg 4B, Kapelle, Tel. 0113-342944, Mob. 0611395456, www.defruittuin.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38