Nieuw vervoerssysteem hapert, Arduin belooft snel beterschap Romano Denneboom genietin Zeeland Arduin liet cliënten de afgelopen weken in de kou staan: ze moesten uren wachten op vervoer. In sommige gevallen moesten ze zelfs thuisblijven. Sinterklaas komt vandaag aan in Nederland en dus mogen kinderen hun schoen zetten. Carmen Hoogerheide (8) uit Dreischor is er klaar voor. Ze verwelkomt Sint met een te kening en een wortel voor het paard Ame rigo. En nu maar hopen dat er morgen een mooi cadeau in haar schoen zit. De cliëntenraad kreeg tientallen klachten binnen over het nieuwe vervoerssysteem dat eind oktober is ingevoerd. Voorzitter Jacques Suur- mond maakt zich grote zorgen. „Al les wat er mis kan gaan, gaat mis", zegt hij. „Hier ontstaat het beeld van een organisatie die het niet aankan." De cliëntenraad heeft spoedover leg gevoerd met de raad van be stuur. Suurmond: „Het is net als met een huis dat in brand staat: je moet eerst blussen, en dan pas dis cussiëren over de oorzaak. De acute problemen moeten éérst opgelost worden. Er wordt met man en macht aan gewerkt, maar het is niet in een handomdraai geregeld. We zitten de komende week nog twee keer om tafel met de raad van be stuur. Daarna moeten we kijken naar de oorzaak en zorgen dat dit nooit meer kan gebeuren." Tot eind oktober zorgde ver voersbedrijf TCR voor het vervoer van cliënten naar dagopvangloca- ties. Dat is veranderd: Arduin least nu bussen van TCR en regelt zelf het rittenschema en de bestuur ders. De zorginstelling maakt geen gebruik meer van TCR-personeel, maar zet vrijwilligers en eigen per soneel in. Dat is tonnen goedkoper, en het zou moeten zorgen voor meer flexibiliteit. Bovendien wor den cliënten thuis opgehaald, in plaats van op een centraal punt. Ook bij de gemeente Vlissingen regent het klachten, zegt wethou der Albert Vader. Hij heeft gisteren persoonlijk contact opgenomen met het bestuur van Arduin. „Ik heb best begrip voor kinderziektes in het nieuwe systeem, maar gezien de kwetsbaarheid van de cliënten mogen de problemen maar heel kort duren. Een systeem met vrij willige chauffeurs wordt vaker ge bruikt. Het is niets nieuws, dus dat zou goed geregeld moeten kunnen worden." Vader houdt de vinger aan de pols, zegt hij. „Dit moet bin- Alles wat er mis kan gaan, gaat ook mis bij het vervoer van Arduin-cliënten nen twee weken klaar zijn. Arduin laat mensen te lang in de kou staan." Arduin werkt ondertussen hard aan het oplossen van de problemen, zegt Peter van Wijk, voorzitter van de raad van bestuur. „We hebben aanloopproblemen, maar we zijn bezig om die zo snel mogelijk op te lossen. De routes zijn nog te inge wikkeld, waardoor de ophaaltijden niet altijd gehaald kunnen worden. Daarnaast hebben we ook pech ge had: twee gloednieuwe busjes zijn kapot gegaan. Die mankementen zijn nu verholpen." Volgens Van Wijk is het aantal storingen de afgelopen dagen flink afgenomen. „We hebben alle ou ders en vertegenwoordigers van cliënten een brief gestuurd met uit leg over de problemen en vertra gingen. We hebben daarin ook onze excuses aangeboden." Van Wijk belooft dat de problemen zo snel mogelijk opgelost zijn. „Dat is een kwestie van dagen, niet van weken." It zaterdag 18 november 2017 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND 20 ZEELAND5 Klachtenregen over vervoer Cornelleke Blok Vlissingen -Jacques Suurmond, voorzitter cliëntenraad

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37