Berghuis: Ploeg van trainer John van 't Schip kan bij 26 Een waar mediacircus voltrok zich gisteren in het stadion van PEC Zwolle. Kan de verrassende nummer 3 van de eredivisie morgen doelpuntenmachine PSV een halt toeroepen en de spanning in de competitie terugbrengen? PSV is meedogenloos. Het hoeft de bal niet te hebben om gevaarlijk te zijn Column $0 @sjoerd mossou S JOERD MOSSOU moeten we doping voortaan volledig vrij geven. Dat schreef hij deze week in De Telegraaf, maar ik geloofde het pas toen hij woens dagavond aanschoof in de talkshow van Jeroen Pauw. Brinkman zei het echt: we moeten doping- regels gewoon afschaffen, want dan kunnen we tenminste 'onbevooroordeeld genieten' van sport. (Terloops suggereerde hij ook nog even dopingge- bruik bij Dafne Schippers, maar dat laten we hier even buiten beschouwing.) Eerst dacht ik: dit is een grap. Over een paar jaar komen we er achter dat Jacques Brinkman stiekem een typetje is van De Speld, een soort ironisch be doelde gimmick, een man in vermomming. Maar inmiddels vrees ik dat hier iets anders aan de hand is. Jacques Brinkman heeft een gat in de markt ontdekt, een slim verdienmodel, een zoge noemde business case. Het idee: volslagen onzin verkopen als een lekker eigenwijze mening. Ofwel: met een heel pedant hockeygezicht de meest krankzinnige la riekoek verkopen - en dan wachten tot er een talkshow belt. ook zo te gaan doen. Van mij moet doping niet alleen per direct worden vrijgegeven, maar gewoon alle drugs op aarde, want dan kan ik tenminste lekker onbevooroor deeld genieten van ie dereen met een crea tieve geest. Heroïne, cocaïne, crack: allemaal toe staan. Het is een stuk goedkoper, want je bent ver lost van grenscontroles, politie-inzet, gevangenis sen en die hele miljoenenjacht op maffiosi en dea lers. Scheelt een hoop gezeik, en bijkomend voor deel: wie weet blijkt Marco Borsato mét heroïne wel een veel grotere artiest dan Kurt Cobain ooit is geweest. Zijn we toch maar mooi spekkoper. Verder vind ik dat we niet alleen de dopingregels moeten afschaffen, maar gewoon alle regels in de sport. Dat scheelt een hoop gedoe, teleurstelling, geld en ergernis. Scheidsrechters en spelregels? Af schaffen. Bloedirritant, al die spelonderbrekingen. Om voortaan onbevooroordeeld van sport te kun nen genieten, stel ik voor om de doodschop, het knietje en de elleboogstoot per direct vrij te geven. Dat scheelt niet alleen een scheidsrechter, maar ook een videoscheidsrechter en een tuchtcommis- sie, en je hoeft na de wedstrijd niet oeverloos te ouwehoeren over wel of geen penalty, wel of geen rode kaart. Ook fijn: de schwalbe zal uitsterven. Wel zo eerlijk. (U vindt het toestaan van de doodschop onge zond en levensgevaarlijk? Dan weet ik nog wel een paar dooddoeners, bijvoorbeeld 'topsport is per definitie ongezond'.) Enfin, u kunt mij boeken voor lezingen, radio optredens, columns en talkshows. Ik garandeer u een afwijkende mening, de meest absurde logica en een uitgestreken gezicht. (Ik ben geen oud-top sporter, dat geef ik toe, maar zonder dopingregels was dat - wat ik u brom - heel anders geweest.) Hallo, ziet u mij nog steeds niet? Hier sta ik, men sen. Joehoe! Kijk mij eens wars zijn van heilige huisjes. Kijk mij eens lekker onconventioneel zijn. Kijk mij eens tegen de stroom ingaan. Kijk toch eens wat voor onzin ik allemaal durf te beweren. Joehoe! Kijk toch eens wat voor onzin ik allemaal durf te beweren 'Don Leo' adviseert Sparta Zlatan terug bij ManUnited Zwolle Doorgaans voorziet PEC-trainer John van 't Schip in vijf minuten de regionale pers van een vooruitblik. Voor het duel met PSV heeft hij meer dan een half uur nodig om uit te leggen hoe de koploper bestre den zal worden. „Het liep vandaag ineens storm", zag doelman Diede- rik Boer. Voor de persafdeling van PEC laaide die storm eerder deze week al op. Op dinsdag was de pers tribune voor het duel met PSV al 'volgeboekt'. Sterker, een tiental verslaggevers werd verzocht op de hoofdtribune plaats te nemen. Dat nieuws sijpelde door op de dag dat de Zwolse club in La Gazzetta dello Sport, de meest gelezen sportkrant van Italië, werd vergeleken met Lei- cester City, de Engelse middenmo ter die twee jaar geleden verrassend beslag legde op de landstitel. PEC is hot, weet de bescheiden Van 't Schip. In de eerste drie maan den van het seizoen werkte de ploeg zich onder zijn leiding ge ruisloos op tot een tegenstander om serieus rekening mee te hou den. Nu PEC de ontketende koplo- Slechts de zesde plek in de eredivi sie en een dag voor Feyenoord - VW toch overal stralende gezich ten in de Kuip. En het is nog be grijpelijk ook. Karim El Ahmadi, Sofyan Amrabat, Nicolai Jorgensen en Renato Tapia plaatsten zich af- zaterdag 18 november 2017 Onzin Volgens oud-hockeyer Jacques Brinkman Ik heb besloten dat GO VOETBAL Leo Beenhak ker (foto) keert tijdelijk terug bij Sparta als technisch ad viseur. Beenhakker gaat tot aan de winterstop advies geven aan het be stuur over versterkingen en spelers die mogelijk moe ten vertrek ken bij de Rotterdamse eredivisionist, de nummer 13 van de eredi visie. VOETBAL Zlatan Ibrahi- movic (foto) keert tegen Newcastle United van daag terug in de wedstrijd selectie van ManUnited. De rentree van de 36-ja- rige Zweedse spits, die in april wegviel met een kruisband blessure, is opmerkelijk. Normaal duurt zo'n herstel tien tot twaalf maanden. Johan Inan —John van 't Schip (53) Berghuis had het vizier tegen ADO niet op scherp staan, maar tankte bij Oranje met drie assists weer vertrouwen, fotoanp Feyenoord heeft dit seizoen nauwelijks iets te juichen. Toch was het voor veel spelers de laatste tijd feest, de tickets voor het WK werden bijna opgesta peld. Misschien pakt dat van avond thuis tegen VVV goed uit. Mikos Gouka Rotterdam O fi. 0) m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 26