Ergernis 4) 24 M ANGELA KIJKT TV Yolanda Hadid, de Nederlandse ster van 'The Real Housewives of Beverly Hills', schreef 'Believe Me'. Een openhartig boek over haar leven met de ziekte van Lyme. „Ik ben een totaal ander mens." Net zoals Jan Mulder moeten mij vijf tv- ergernissen van het hart: Echt? Was dit het nou? Het voelde toch als een deceptie gisteravond toen eindelijk, na vier da gen spanning opvoeren, de Pieten hun intrede deden in het Sinterklaasjournaal. Er waren Grijze Pieten beloofd, in 50 tinten, maar voor alsnog was het precies hetzelfde als vorig jaar. Daar stond gewoon weer Huispiet, zwart als roet als altijd, met naast hem een witte Piet. Een meisje, dat wel. Toch gewaagd, midden in de #metoo-discussie. Ik snap dat de afvaller van Expeditie Robinson verdrietig is en dat je als presentator wil troos ten. Maar de manier waarop Nicolette Kluijver na elke Eilandraad vraagt of zij en collega Den nis Weening die persoon een knuffel mogen ge ven. Als-je-blieft zeg. De wereld is niet inge stort. Het is een spel, dat de deelnemers hard spelen en daar hoort een dito afscheid bij. Laat ste woord, klaar, weg en weer door. Ofwel: tot ziens, zoals Chazia Mourali zou zeggen. De verhuisdrift van omroepen is verdikkeme nog erger dan die van mijn plaatselijke Albert Heijn. Jarenlang weet je blindelings waar je All You Need is Love moet vinden, schuiven ze Ro bert ten Brink ineens van de zaterdag naar de zondag. Ivo Niehe volgt de Eén tegen too-route van de zondag- naar de vrijdagavond. En dan het aanhoudende gesol met Ik Vertrek. Van de zaterdag, naar de donderdag en nu weer op zon dagavond. Hou op! Ik word er net zo chagrijnig van als van de aanblik van potten pindakaas op de plek waar de Ariel Pods vorige week nog stonden. Over Eén tegen 100 gesproken: Caroline Tensen kan meer dan enkel makkelijke of moeilijke vra gen oplezen. Chantal Janzen ging donderdag avond bij haar slapen en toen liet La Tensen luid en duidelijk zien wat een leuk mens ze ook al weer is. Het is zo zonde dat zij al jaren zo weinig mag doen op tv. Misschien iets voor omroep MAX om na Jeroen van Inkel de volgende ex- Veronica-coryfee binnen te hengelen? Ineens, op een druilerige avond in november, zendt Nets zomaar de klassieker Nanny McPhee uit. Hallo, wat is er aan de hand? Het is toch nog geen kerstvakantie? Ergens tussen de gevulde kalkoen en de oliebollen, daar hoort die film. Is er dan niks meer heilig in dit land? Quote van de dag Het werd zo erg dat ze zelfmoordgedachten kreeg. Ik moest thuis zijn Van Inkel naar Radio 5 Aangifte Geer om fake news e is een beetje moe, veront schuldigt Yolanda Hadid (53) zich vooraf. Eerst even een kop koffie - veel melk, geen schuim - samen met haar nichtje Jo- ann in de lobby van het Am sterdamse hotel L'Europe voor dat ze klaar is voor waarom ze hier is: aandacht vragen voor haar boek Believe me, over haar strijd tegen de ziekte van Lyme. In soepel Ne derlands babbelt ze wat over haar broer die met zijn gezin in Kaatsheuvel woont, en dat zij soms te vinden is in Papendrecht, de plek waar haar moeder woont en waar zij opgroeide. „Als het over gevoel gaat en het wordt te ingewikkeld, dan schakel ik over naar Engels, daar kan ik toch makkelijker mee uit de voeten." De Nederlandse polders verruilde ze als tie ner al voor een jetsetbestaan in de modellenwe- reld. Ze settelde in Los Angeles met de zeer ver mogende Mohamed Hadid, kreeg drie kinderen met hem, scheidde en huwde opnieuw met een man die zwom in het geld - David Foster, van wie ze twee jaar geleden scheidde. Zelf maakte ze naam als ster van realityshow The Real Housewives of Beverly Hills, waarin ze van chique lunches naar botoxsessies hopte en zich om ringde met the rich and famous- Dr. Phil, Oprah Winfrey, Barbra Streisand en Heidi Klum be hoorden tot haar vriendenkring. Lyme In al dat uiterlijke vertoon is ze nooit écht zich zelf geweest, zegt ze nu. De Hollandse nuchter heid is terug, nadat ze in 2012, na een jaar of twee vol vage klachten, werd gediagnosticeerd met de chronische variant van de ziekte van Lyme en allerhande infecties die daarmee ge paard gingen. In Believe Me, waarin ze openhar tig over haar ziekte schrijft, staat een foto van de lekkende borstimplantaat die ze heeft laten ver wijderen, omdat ze bang was dat ze met die giftige stoffen in haar lichaam nooit van Lyme zou her stellen. 'Dit is de prijs die je betaalt voor ijdelheid', staat erbij. Er is geen kuur voor lyme - een zware, drie maanden durende antibioticakuur verslechterde haar gestel alleen maar - en juist dat maakt haar strijdvaardig. „Toen dat niet aansloeg, realiseerde ik me dat ik aan het vechten was tegen een gigan tisch monster. Mijn hersenen waren prut, het lukte me niet om zinnen te vormen. Ik kon niet le zen, schrijven, tv-kijken, muziek luisteren - alles was te veel", vertelt Yolanda. „Op een gegeven mo ment trilde ik als een parkinsonpatiënt. Ik kon niet meer, was op. Een avond stond ik in de oceaan en ik dacht: laat me hier sterven. Maar ik kwam bij zinnen toen het beeld van mijn kinderen door mijn hoofd schoot. Ik mag niet sterven, dat zou het meest egoïstische zijn dat ik kon doen." Ze besloot er vol voor te gaan, op zoek naar een kuur die haar kon genezen. En twee van haar kin deren - Bella en Anwar - ontdekten vijfjaar gele den ook dat ze lijden aan lyme. „Niets is zo erg als erachter komen dat je kinderen iets hebben wat je niet kunt genezen", fluistert ze met waterige ogen. De realityshows gaven haar een podium om hier aandacht voor te vragen. Anderhalfjaar geleden Een avond stond ik in de oceaan en ik dacht: laat me hier sterven 5. Het Sinterklaasjournaal 4. 'Mogen we je een knuffel geven?' 3. Het gesol met programma's 2. Wie belt Caroline Tensen? 1. Nanny McPhee Reageren? angela@persgroep.nl —The Killers- zanger Brandon Flowers legt in Q Magazine uit hoe de mentale problemen van zijn echtgenote zijn so locarrière onderbraken. zaterdag 18 november 2017 PC RADIO Jeroen van Inkel gaat radioma ken voor Radio 5. De dj is vanaf 2 januari te horen met zijn ochtendshow Wekker-Wak ker!, meldt Om roep MAX. De overgang van Van Inkel naar Radio 5 hing in de lucht, nadat zijn contract bij Veronica afliep. SHOW Gerard Joling heeft aangifte gedaan wegens het verspreiden van nepnieuws. In het huis van de zanger zou volgens een website een po- litie-inval zijn geweest we gens een wiet- plantage. Op last van de poli tie is het artikel verwijderd. ■u Marlies van Leeuwen 44 Yolanda Hadid Van The Hills naar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24