Rode Kruis: situatie in Jemen verslechtert Dit plekje is nog vrij 17 Nu volop vroegboekkorting Karin's stelligst zijn in deze hele kwestie: Henri en Patrick." Maarten: „Wij kunnen en willen niet zonder hen, dus blijven we zwart." Gert: „We kiezen voor wat ons bindt: lekker sa men lol maken. En dat geven we echt niet op door zo'n discussie." Patrick: „Het zou prachtig zijn als iedereen dat kon." Gerwin: „Maar zo makkelijk is het natuurlijk niet. Want niemand van ons voelt zich persoonlijk beledigd - wat wel geldt voor mensen met een bruine kleur." Marinus: „Zij rusten niet tot Zwarte Piet weg is." Henri: „En dat is nou precies waar ik het meest moeite mee heb. Dat een kleine groep een grote groep een verandering door de strot probeert te duwen." Marinus: „Ik vraag me ook af of deze groep wél komt, als we wat veranderen. Misschien hebben zij gewoon niets met het hele feest." Marinus: „Roetvegen zijn niks, want piet moet onherkenbaar zijn. Dan nog liever groene schmink." Maar ten: „Roetvegen zijn niet zo gek, hoor. Het past mooi bij het verhaal van de schoorsteen." Gert: „Wat je ook bedenkt, het blijft oppassen. Kijk naar Amsterdam, waar ze met die Spaanse edellieden de plank enorm hebben misgeslagen." Mare: „Ik zie wel wat in donkergrijs. Zo'n kleur verwijst naar roet en kan op geen en kele manier met donkere mensen in verband worden gebracht." Maarten: „Maar donkergrijs lijkt weer op zwart, toch? Kan dat ook niet als racistisch worden gezien?" Gerwin: „Het zal nog wel even sud deren, vrees ik. Vooral omdat het allemaal nog vers is." Patrick: „In het verleden gingen veranderingen beetje bij beetje. Piets roe is bijvoor- beeld langzaam maar zeker verdwe nen." Maarten: „Dat dreigen met geweld kon niet meer." Mare: „Dus dat was een logische verandering. Henri: „Maar deze verandering is niet logisch: de meesten willen niet van Zwarte Piet af." Gert: „Misschien raakt het land wel verdeeld. Dat de grotere steden, waar veel weerstand is, Zwarte Piet af schaffen en de kleinere steden niet. En dat Sinterklaas alleen nog op sommige plekken uitbundig wordt gevierd. Een beetje zoals Sint Maar ten." Mare: „Misschien blijft Piet wel overal, als het Sinterklaasjournaal één goede Piet lanceert waar iedereen het mee eens is. Want dat journaal is leidend. Maar de overgang moet wel minder abrupt." Patrick: „Zou best kunnen van niet." Maarten: „Ik hoop dat we tegen die tijd een andere goede piet hebben." Gert: „Of misschien doen we tegen die tijd wel aan Santaclaus. Dat klinkt nu raar, maar je ziet toch ook dat Halloween oprukt? En is Santaclaus echt minder leuk dan Sinterklaas? Het is voor kinderen allemaal net zo spannend." DEN HAAG Blokkades aan de grens met Saoedi-Arabië leiden ertoe dat de humanitaire situatie in Jemen snel verslechtert. Van wege de gesloten grens komt er nauwelijks brandstof het land in. In veel delen van Jemen werkt de waterzuivering door het gebrek aan diesel die de generatoren moeten aandrijven niet. Zo'n mil joen mensen hebben geen toe gang tot schoon water en dreigt er weer een cholera-epidemie, zo waarschuwt het Rode Kruis. Zie kenhuizen zijn voor hun stroom ook afhankelijk van generatoren, waardoor de medische zorg in het gedrang komt. Saoedi-Arabië sloot 6 november alle grensovergangen met buur land Jemen. Saoedi-Arabië leidt een coalitie die tegen de Houthi- rebellen in Jemen vecht. De afslui ting is volgens Riyad bedoeld om wapenleveranties aan de Houthi- rebellen vanuit Iran tegen te hou den. „Bijna to miljoen mensen heb ben acute hulp nodig. Er is gebrek aan alles. De voedselonzekerheid is groot", zegt het Rode Kruis. Af gelopen april brak de grootste cholera-epidemie in de geschie denis van het land uit, die leidde tot bijna 900.000 cholerabesmet- tingen. Altijd inclusief: vlucht verblijf huurauto Ontdek de mooiste plekjes zaterdag 18 november 2017 klein slagwerk, wil best andere piet. Henri Does (45) trompet, voorman in poeder- coatingbedrijf: Zwarte Piet of anders niks. harmonie Is dat ook jullie boodschap voor Nederland? Gewoon allemaal een beetje inbinden? Hebben jullie ideeën voor een niet- controversiële piet? Het debat sleept al een paar jaar. Wanneer houdt het op? Mare van Rijssen (33) trompet, projectmanager: staat open voor verandering, fotosmarcookhuizen voor intocht „Wij hebben ons laten leiden door de mannen die het stelligst zijn. En dus blijven we zwart." Wat is uiteindelijk de oplossing? Vieren jullie kleinkinderen straks nog Sinterklaas? VDISTÏÏi Patrick Koel (34) basdrum, plaatsvervangend chef in garage: Zwarte Piet of anders niks. El Fronton - Tenerife Wil jij tijdens je vakantie weg van de massa op ontdekking gaan en zelf je tempo bepalen? Zoek je rust, ruimte en vooral geen gedoe? Kijk dan op www.karinschoice.nl Spanje - Andalusië - La Vinuela Casitas Huetor Portugal - Algarve - Albufeira App. Monte dos Avos Salgados

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 17