O, kom er eens kijken. UNWÉ'ö/ Groep investeerders wil aan de slag op Euregiotuinencomplex Romano Denneboom genietin Zeeland Een groep investeerders wil met uitvaartverzorger Quataert uit Sluis een uitvaartcentrum en crematorium beginnen op het voormalige Euregiotuinencomplex aan de Nieuwstraat in Oostburg. Wat gaat u doen met 75,-? zaterdag 18 november 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl Sinterklaas komt vandaag aan in Nederland en dus mogen kinderen hun schoen zetten. Carmen Hoog- erheide (8) uit Dreischor is er klaar voor. Ze verwelkomt Sint met een tekening en een wortel voor het paard Amerigo. En nu maar hopen dat er morgen een mooi cadeau in haar schoen zit. Martijn de Koning Oostburg De gemeente Sluis riep voor de zo mer ontwikkelaars en onderne mers op ideeën te spuien voor het t3 hectare grote terrein van de voor malige bezoekerstuinen aan de rand van Oostburg. Sinds het fail liet gaan van de Euregiotuinen, der tien jaar geleden, mislukten tal van pogingen om er nieuwe ontwikke lingen mogelijk te maken. Sluis kreeg negen inzendingen binnen. Die voor het crematorium is een wel erg opvallende, mede doordat het plan komt van inves teerders uit de regio. Eén van hen is Jan Smits uit Aardenburg. „Een be kende van me kwam met het idee op de proppen. Ik ben er eens gaan kijken, en was meteen verkocht." Volgens Smits is de locatie bij uit stek geschikt voor een crematorium met parktuin. „Het is er uiterst rus tig, een prachtige groene locatie waar je zo de polder in kijkt." Het huidige, erg vervallen hoofdge bouw wordt in het plan opgeknapt en uitgebreid, en de parkachtige omgeving blijft behouden. „Je zou er strooivelden kunnen maken en mensen de kans geven een herin neringsboom te planten. Op die manier wordt het een plek waar je graag en gemakkelijk terug kan ko men om de overledene te herden ken." Ook voor alleen bijeenkomsten of diensten is het centrum straks geschikt. „Je hoeft niet te cremeren, je kan er ook samenkomen en daarna elders de begrafenis doen." Smits wijst erop dat het aantal loca ties om grote uitvaarten of diensten te houden, snel afneemt. „Kerken verliezen hun functie of worden mogelijk zelfs afgebroken. En kijk naar het crematorium in Terneu- zen: ook daar is de zaal soms te klein. Wij kunnen straks alle ruimte bieden, met genoeg par keergelegenheid. Bovendien heb- Je hoeft niet te cremeren, je kan er ook samenkomen en elders begraven Jan Smits, investeerder ben wij een veel mooiere locatie dan Terneuzen of Brugge, en voor West-Zeeuws-Vlamingen is dat ook best een eind rijden." Een crematorium heeft dus toe gevoegde waarde voor de streek, vindt Smits. „Daar is het de inves teerders ook om te doen. Bovendien brengt het werkgelegenheid met zich mee." Smits denkt dat het idee rendabel is te maken. „Het is geen vetpot, maar dat hoeft dus ook niet. Er overlijden 280 mensen per jaar in deze gemeente. Natuurlijk, die ko men straks niet allemaal naar ons centrum. Maar anderzijds verwacht ik dat we straks ook van buiten onze gemeente wel mensen zullen trekken." De initiatiefnemers krijgen, net als de andere acht inzenders, eind volgende week duidelijkheid, zegt wethouder Christiane van de Vij ver. „Althans: we selecteren drie plannen waarover we verder in ge sprek gaan. De andere zes vallen af" Er wordt niet alleen gekeken naar de hoogte van het bod, vertelt de wethouder. „Het belang voor de re gio is minstens zo belangrijk." Dagje pretpark Nieuw speelgoed Samen uit eten It ZEELAND 20 ZEELAND5 Plan crematorium Oostburg Daar plukt de vruchten van! Sluit nu een inboedel- en/of opstalverzekering af. *Kijk voor de actievoorwaarden op unive.nl/woonverzekering Kom langs in onze winkel Leeuwenlaan 38 in Terneuzen T: 088 - 600 2300 hetzuiden@unive.nl VERZEKERINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 140