Biertje? Goedkoop skiën vóór het seizoen Patscherkofel MIJN GEHEIMTIP De wereld van Hans Avontuur i Skiën voor een bodemprijs. Dat wil iedereen. Wie in de gele genheid is om nog vóór de kerstvakantie naar de Alpen te reizen, is spekkoper. Een toenemend aantal skigebieden biedt goedkope Eröffnungswochen of speciale before winter- arrangementen met kor tingen die al gauw boven de 25 procent liggen. Leuk, maar je wilt natuurlijk wel gegarandeerd sneeuw. Dit zijn de vijf mooiste glet- sjergebieden met daltarie ven in de komende weken. Zermatt In het beroemdste skige bied van Zwitserland kun je een zogeheten Kick-Off Pciuschale boeken. Zo kos ten vier overnachtingen in het driesterrenhotel Mat- terhornblick 584 Zwitserse francs (501 euro) per per soon, inclusief ontbijt en skipas. In februari ben je alleen voor de hotelover nachting al meer kwijt en moetje nog een skipas aanschaffen van 268 euro. Met een beetje geluk valt de winter vroeg en heb je 360 kilometer piste tot je beschikking. Zo niet, dan is er altijd nog de gletsjer. Pitztal Helemaal aan het eind van het authentieke Pitztal ligt hoteldorp Mandarfen. Een metro-achtig treintje gaat er dwars door de rotsen naar een hoogte van 2800 meter. Je stapt er buiten en kijkt zo de wijde bergwe reld in van Tirols hoogste gletsjer. In vergelijking met andere gletsjergebieden, is hier relatief veel uitdagend terrein te vinden, waardoor het gebied geliefd is bij topsporters. Boek er een Winterstart of Adventpaket. Val Thorens Het leuke van het voorsei zoen zijn niet alleen de lage tarieven, maar ook de acti viteiten waarmee de gebie den gasten proberen te trekken. In het uitgestrekte Val Thorens - omgeven door zes gletsjers! - bruist het voorseizoen met events zoals La Grande Première, dat de mogelijkheid biedt om gratis de nieuwste ski's en snowboards te proberen van zeventien merken. Ook leuk: de Ski and Boarderweek van 16 tot en met 22 december. Stubai Met 12 vierkante kilometer sneeuw en ijs is de Stubaier Gletsjer een van de groot ste en meest gevarieerde gletsjergebieden van de Alpen. Vorig jaar werd er een nieuwe kabelbaan ge opend naar de 2900 meter hoog gelegen Eisgrat. Van uit het moderne restaurant heb je een droomuitzicht over de gletsjers. Bestel er vooral de huisgemaakte pasta. II magazine 45 reizen Osttirol, voor middelgrote, vriendelijk geprijsde skigebieden. f H hans.avontuur@persgroep.nl Er was geen ontkomen aan. Na drie dagen offpiste skiën in de bergen van Ski Amadé in het Salzburgerland, moest ik mee naar de après-ski. Gids Sepp stond erop. Zonder après-ski was ik volgens hem niet in Ski Amadé geweest. Eén probleem: als ik na een dag in de buitengewoon schitterende bergwereld ergens géén zin in heb, is het wel een hossende menigte op slechte muziek. De afgelopen dagen hadden we de steilste wanden vol verse sneeuw ge trotseerd. Afdalingen gedaan die vanaf beneden gezien onmogelijk leken. Maar de schrik slaat me pas goed in de benen als we onderweg zijn naar de Dampfkessel, waar de damp inderdaad door de ramen en deuren naar buiten komt. Sepp straalt: 'Sanger Daniel Düsenflitz komt heute om party zu machen!' Eenmaal binnen worden al mijn voor oordelen binnen drie minuten beves tigd. Het is er veel te vol, te warm, te hijgerig, de muziek staat te hard en de drank haalt niet bij iedereen het beste naar boven. Sepp heeft nergens last van. Zo onverschrokken als hij de afge lopen dagen over de wildste afdalingen ging, zo duikt hij ook in het feestge druis. Heel af en toe komt hij tevoor schijn: 'A/ah, was hab ik gezegd, crazy!' Ik lach hem toe, steek mijn glas in de lucht en vlucht in mijn hoofd naar de stilte van het hooggebergte. Duimpje omhoog of omlaag, het is maar net hoe je het bekijkt. Bij Innsbruck is de legendarische Patscherkofelbahn, met zijn vintage cabines, dit jaar vervan gen door een moderne variant. Goed voor comfort en milieu, pijnlijk voor liefhebbers van pure nostalgie. WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 109