ATVPISCH Shoppen in modestad Antwerpen Flagship stores A'pen Shoppen in Antwerpen is een echte belevenis die perfect aansluit bij de status van Antwerpen als modestad. Watje persoonlijke stijl ook is, in Antwerpen vind je elegante stuks van grote modehuizen, trendy boetieks, kleine en onafhankelijke winkels en grensverleggende concept stores. Je vindt het allemaal op wandelafstand. Daarnaast genietje uiteraard van de talrijke restaurants, cafés, musea, bezienswaardigheden en verborgen plekjes. Zo is shoppen in Antwerpen meer dan winkelen alleen. De befaamde internationale reisgids Lonely Planet nam Antwerpen niet voor niets op als een van de tien te bezoeken wereldsteden in 2018. Waar kan je je beter onderdompelen in de leefwereld van de Antwerpse ontwerpers dan in hun eigen flagship store waaronder die van Dries Van Noten, Ann Demeulemeester, A.F. Vandevorst en Christian Wijnants en Bruno Pieters (Honest by). High street fashion De Meir is de prestigieuze en drukke wandel- en winkelboulevard van Antwerpen. In de imposante gebouwen uit de 18e en 19e eeuw vind je heel wat grote internationale winkelketens terug. Breng zeker een bezoek aan de Stadsfeestzaal, een exclusief winkelcentrum in een prachtig gerestaureerd decor. Internationale top In de chique Schuttershofstraat en omliggende straten volgt het ene grote merk het andere op: Hermès, Burberry, Jimmy Choo, Louis Vuitton, Chanel, Delvaux... Alles ademt er klasse. Modemuseum Als modeliefhebber is een bezoek aan het ModeMuseum een must. Concept stores Grensverleggende concept stores vinden al jaren hun weg naar Antwerpen. De ingrediënten van een concept store? Winkels die niet alleen fashionistas bekoren maar ook designliefhebbers, book lovers, foodies en hipsters tout court. Opkomend talent Nog tot 31 maart ontdek je bij de Nieuwe Natie in Shopping Stadsfeestzaal een verrassend shoppingaanbod. Startende creatieve ondernemers verkopen er tijdelijk hun toffe en vernieuwende producten. Scoor originele cadeaus of gewoon iets leuks voor jezelf. OPEN OP ZONDAG In Antwerpen shop je ook op zondag. Elke eerste zondag van de maand zijn er heel wat winkels open in het historische centrum. In december kan je zelfs elke zondag shoppen: 3,10,17, 24 en 31 dec. Vintage Het historisch centrum kenmerkt zich door zijn gezellige, kronkelende straten, waar liefhebbers van vintage op een oneindig aanbod botsen. De Kloosterstraat is met zijn grote lading antiek, vintage en tweedehandsspullen een echte aanrader. Maar ook de Wolstraat en Lange Koepoortstraat charmeren met hun oude boeken en opmerkelijke kunstobjecten. De najaarsexpositie Olivier Theyskens I She walks in beauty neemt je mee op ontdekkingsreis met een van de meest intrigerende Belgische ontwerpers: Olivier Theyskens. Van zijn vroege collecties, de nieuwe visie op couture die hij bij Rochas uittekende, zijn meesterschap van patroon en textielbewerking bij Nina Ricci, zijn Amerikaans avontuur bij Theyskens' Theory tot de heropstart van zijn eigen label. Nog tot 18/03/2018, ModeMuseum, Nationalestraat 28, www.momu.be Kijk voor meer inspiratie voor jouw citytrip op www.visitantwerpen.be B E STüiTRAVE L Elke eerste zondag van de maand. PZ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 102