CLINICLOWNS Missers politie in zaak tegen 'zonnekoning' In het onderzoek naar de geldsmijtrel bij de or van de politie zijn dusdanige fouten gemaakt dat vervolging van or-voorzitter Frank Giltay op losse schroeven staat. Dat zeggen ingewijden tegen deze krant. Walcheren Filmmaker Jos de Putter exposeert Zeeuws-Vlaamse boerenkoppen in het Zeeuws Museum in Middelburg. Wie de tijd neemt ziet dat ze terugkijken.zeeland 4 De vorig jaar opgestapte cor-voor- zitter Giltay wordt beticht van 'zeer ernstig plichtsverzuim'. Zo zou hij belastinggeld hebben ver brast aan exorbitante etentjes en feesten, onder meer in het Amstel Hotel. Zowel de politie als de Rijksrecherche heeft de aantijgin gen tegen Giltay onderzocht. Daarbij zijn volgens ingewijden grote misstappen begaan. Zo zouden ontlastende verkla ringen voor Giltay uit de dossiers zijn weggelaten. De inmiddels overleden oud-korpschef Gerard Bouman verklaarde in het interne politieonderzoek over een restau rant in Almere waar Giltay gere geld vergaderde: „Ik vond het zeer bescheiden en dacht: dat is een mooie deal." Die uitspraak staat wel op band, maar belandde niet in het dossier. Een ingewijde noemt het een 'doodzonde' dat ontlastende in formatie is weggelaten in de stuk ken. „Ik heb helemaal niets met Giltay. Die man is te ver gegaan in zijn bestedingsdrift en van mij mag hij de politie verlaten. Maar het onderzoek verloopt niet eer lijk." Giltay is te ver gegaan met zijn bestedingen. Maar het onderzoek verloopt niet eerlijk De huidige korpschef van de Nationale Politie, Erik Akerboom, staat op het punt om Giltay te ontslaan. In een twintig pagina's tellende brief over het voorgeno men ontslag somt Akerboom de beschuldigingen tegen Giltay op. Sommige beschuldigingen blij ken te kort door de bocht. Zo schrijft Akerboom dat Giltay 198 flessen prosecco liet thuisbezor gen. Akerboom vermoedt dat 'deze aanschaf niet ten goede is gekomen aan de politie of aan de cor'. Verschillende getuigen heb ben echter verklaard dat Giltay de prosecco uitdeelde als relatiege schenk. Meerdere Almeerse onderne mers met wie Giltay zaken deed, zijn door de Rijksrecherche als verdachte aangemerkt, terwijl ze daarvóór uitgebreid als getuige waren gehoord. „Dat is in strijd met het recht op een eerlijk pro ces", stelt advocaat Vincent van der Velde. Binnenkort maakt het Open baar Ministerie bekend of de voormalige cor-voorzitter al dan niet wordt vervolgd. „De kans op vervolging is klein", aldus inge wijden. Zelf wil Giltay geen commen taar geven. De korpsleiding van de politie laat weten: „Tijdens dis ciplinaire onderzoeken wordt al tijd grote zorgvuldigheid be tracht. De voormalige voorzitter is in de gelegenheid gesteld infor matie en getuigen aan te dragen." P4 Nieuwsmedia Neel brengt al een kwart eeuw een lach op het gezicht van zieke kinderen P7 25 JAAR Binnen Buiten Extra korting op al onze 51 wereldwijde groepsreizen. Ik zie je kijken! Proces-Giltay op losse schroeven Koen Voskuil Peter Winterman Amsterdam —Ingewijde rond onderzoek vrijdag 17 november 2017 10°C Wat vaker zon pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 Boek voor neemt je mee Vertrekken t/m oktober 2018. Uniek: bekijk alle flexibele mogelijkheden om uw groepsreis online uit te breiden en aan te passen. Meer weten? Bel 070 30 76 700 of kijk snel op nrv.nl/groepsreizen Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs ind. snelle beslisserskorting. Exd. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1