Buurtpreventief earn in Goese Polder zoekt extra mensen Varkensstal mag uitbreiden 6 Nieuwe kerk: kleiner maar evenveel zitplaatsen BE" De gereformeerde gemeente in Yerseke heeft de nieuwste plannen voor de te bouwen kerk gepresen teerd aan de leden. Opvallend daar bij was dat de kerk een flink stuk kleiner wordt. Het gebouw wordt acht meter smaller en vier meter la ger dan bij het vorige ontwerp. Het bruto bouwoppervlak vermindert daardoor met 1250 vierkante meter. Bij de kerk zelf wordt nog terug houdend gereageerd op het verzoek om details over de nieuwbouw. „Eind van de maand houden we een ledenvergadering", aldus scriba Peter de Looff. „Daar komen de plannen aan de orde. Als de kerk er straks staat komt er toch een open dag, dus dan kan iedereen komen kijken." Volgens de scriba blijft de totale capaciteit gelijk. „Die is in essentie hetzelfde gebleven. De kerk heeft nog steeds 2000 zitplaatsen. Het is alleen anders ingericht." In plaats van een kerkzaal van 2000 zitplaatsen is in het nieuwe plan sprake van een begane grond met 1600 plekken. Daarbij is een ga lerij gerealiseerd met nog eens 400 zitplaatsen. In de nieuwsbrief wordt echter een toekomstige uitbreidingsmo gelijkheid vermeld van nog eens 200 tot 400 extra plaatsen op de ga lerij. Ook is er sprake van een bij- trekzaal op de begane grond van nog eens 400 plaatsen. Dat brengt het totaal weer op 2800. Voor De Looff moet dit het defi nitieve plan zijn. „Het doet recht aan het programma van eisen dat we hebben. En we zitten nu in de slotfase van de bestemmingsplan procedure, dus dan moet er ook een keer een punt achter. Dan kunnen we verder met het bestek." De tegenstanders van de kerk aan de Steeweg zien geen reden om met de nieuwe plannen af te zien van hun bezwaren. Volgens hen blijft het nog steeds een megakerk en wordt de verkeersdruk en -overlast daardoor veel te groot. „En dan zijn er nog plannen om de Steeweg hal verwege permanent af te sluiten voor auto's. Dat zal voor veel extra verkeer zorgen op de Ambachtshe- renlaan en de Breeweg", laten zij weten. „Als er een keer een paar mensen tijdelijk afhaken vanwege ziekte of iets anders, kunnen we eigenlijk al niet meer doen wat we allemaal willen", zegt opbouwwerker Matijs Gerrits, die namens welzijnsorga nisatie SMWO bij het project be trokken is. „Behalve de rondjes door de wijk doet het buurtpreven tieteam ook andere dingen zoals een zwerfvuilopruimactie en de wittevoetjesactie, die binnenkort weer op het programma staat. Sa men met de politie gaan teamleden dan op pad om bewoners te waar schuwen voor inbrekers als er bij voorbeeld een raampje open staat." Het team is een wervingsactie begonnen om nieuwe mensen aan zich te binden. Een ledental van tussen de vijftig en de honderd zou volgens Gerrits ideaal zijn. „Dan is de continuïteit gewaarborgd en kunnen we structureel elke middag en avond een ronde door de wijk doen." Het buurtpreventieteam, een ini tiatief van wijkbewoner Rini van Son, is nu twee jaar actief en wordt volgens Gerrits gewaardeerd. „De leden worden tijdens hun rondes regelmatig aangesproken door mensen over allerlei problemen. Natuurlijk constateren ze ook zelf zaken. Dan ondernemen ze actie." Het bedrijf van Van Duijnhoven heeft een vergunning om 5.400 vleesvarkens te houden. Zoveel var kens zitten er nu echter niet: dat heeft te maken met aangescherpte regelgeving met betrekking tot die renwelzijn. Het bedrijf telde in 2015 gemiddeld rond de 4.600 varkens en vorig jaar zo'n 4.700. Om de vergunde 5.400 vleesvar kens daadwerkelijk te kunnen huis vesten, moet een nieuwe stal ge bouwd worden. Die wordt aange bouwd aan de achterzijde van de huidige stallen. Het nieuwe bouw werk wordt ook aangesloten op het zogeheten biobedfdter, dat zorgt voor een vermindering van uit stoot. Op de locatie aan de Noormans weg worden biggen afgemest die afkomstig zijn van het varkensbe drijf van Van Duijnhoven in Oss. De toegenomen productiere sultaten in die zeugenhouderij zor gen ervoor dat de stalcapaciteit aan de Noormansweg steeds meer een knelpunt vormt om alle biggen in eigen beheer af te kunnen mesten. Het ontwerp-bestemmingsplan ligt tot en met 21 december ter in zage. IN DE REGIO Training voor gezinsmaatjes Interactieve quiz Lionsclub MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 16 november 2017 'Het blijft toch een megakerk' De nieuwe kerk van de gerefor meerde gemeente in Yerseke wordt compacter. In de nieuw ste plannen blijft het aantal plaatsen wel gelijk aan dat van het oorspronkelijke plan. Tegen standers vinden het daarom nog steeds een megakerk. Willem Adriaansens Yerseke Het aantal vaste zitplaat sen in de nieuwe kerk in Yer seke. Het buurtpreventieteam in de Goese Polder wil uitbreiden. De groep bestaat op dit moment uit ruim twintig mensen en is daar mee kwetsbaar. Rob Paardekam Goes Wie het buurtpreventieteam wil versterken, kan mailen naar team@bpgoesepolder.nl. Varkenshouder Ad van Duijnho- ven mag zijn bedrijf aan de Noormansweg in Poortvliet uit breiden van het Thoolse college van B en W. Het gaat om een nieuwe stal, die aangebouwd wordt en plaats biedt aan 1.080 varkens. Dat blijkt uit het ont- werp-bestemmingsplan. Michiel Bouwman Poortvliet GOES SMWO begint van daag, donderdag, in Goes met een trai ning voor gezins maatjes. Tijdens deze training van tien bijeenkomsten worden vrijwilligers opgeleid om gezin nen uit de ge meente Goes, Bor- sele, Noord-Beve land en Schouwen- Duiveland te onder steunen bij prakti sche zaken die horen bij het op groeien en opvoe den van kinderen. Vrijwilligers die ge zinsmaatje willen worden, kunnen zich aanmelden bij SMWO. Meer infor matie is te vinden de website opge- zinsmaatjes.nl. THOLEN Lionsclub Tholen houdt morgen, vrij dag, een interac tieve quiz in Tholen. De vragen kunnen gaan over onder werpen als muziek, cultuur, politiek, sport, techniek, showbizz, kunst, reizen en algemene ontwikkeling. Een team bestaat uit zes mensen en voor het winnende team staat er een wisselbeker klaar. De opbrengst van de quizavond is voor het goede doel. Deelnemers zijn om 19.00 uur welkom in De Meul- vliet in Tholen en het inschrijfgeld be draagt 125 euro per team. Opgeven via een e-mail naar Lionstholen@gmail. com onder vermel ding van het aantal teamleden en de naam van de con tactpersoon. 3D-PRINTEN GOES Bibliotheek Goes geeft morgen, vrijdag, een work shop 3D-printen. Deelnemers leren ontwerpen met het pro gramma Sketchup, hun eigen ontwerp wordt geprint op de Ultimaker 3D-printer. De workshop duurt van 19.00 tot 21.00 uur. Meedoen kost 12,50 euro inclusief een consumptie en materiaalkosten, bibliotheekleden krijgen 2,50 euro korting. Aanmelden is verplicht en kan via het aanmeldformulier op bibliotheekoosterschelde.nl. archieffoto ronald den dekker GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend - Inloop voor koffie en thee; Vredeskerk, Van der Vegtplein 2, 09.30-11.30 uur- Inloopochtend in kerk met koffie of thee; Buurthuis de Pit, 09.30-11.30 uur - Digitaal Café; Erasmuspark, 10.00 -11.00 uur - Inloop spreekuur van wijk verpleging; 14.00 uur - Wandeling in groepsverband en scootmobieltocht; Wijkcentrum de Spinne, 16.00- 20.00 uur-Inloop steunpunt voor mensen met een beperking; Jeugd centrum Goese Pol der, 19.30-21.00 uur - Workshop 'Light Graffiti' voor 12+; Theater de Mythe, 20.00 uur-Try- outshow Veldhuis Kemper HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur - Wandelen in groepsverband- HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00- 12.00 uur - Week markt; 09.30 uur- Wandelen in groepsverband; Bi bliotheek, Stenge plein, 10.00-12.00 uur - Digitale in loopochtend; Hoef bladstraat 1,11.00- 12.00 uur-Gratis sporten onder be geleiding in de Be- weegtuin KAPELLE De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, 13.30 uur - Bingo KRABBENDIJKE Bibliotheek, 10.00- 12.00 uur - Digitaal inlooppunt voor alle digitale vragen- KRUININGEN Hof Cruninghe, 10.00-11.15 uur - Se- niorenYoga RILLAND De Nieuwe Vlied berg, 10.30-12.00 uur - Handwerken- SINT ANNALAND Bibliotheek, Schoolstraat 34, 16.00-17.00 uur - E- book spreekuur YERSEKE MFC Tehare, 09.00-09.50 uur- Allevo lessen 'Be wegen voor 65+'; 10.00-11.00 uur- Allevo lessen 'Bewegen voor 50+'; Bibliotheek Moerzicht, 10.00- 12.00 uur - Digitaal inlooppunt voor alle digitale vragen; Grand Café Moer zicht, 14.30-16.00 uur - Creamiddag; 16.00-17.00 uur - Borreluur senioren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 65