Recreatiespook heerst op Schouwen Verwenmoment slaat aan f 6 Analyse 3 Je zou denken dat de gemeente Schouwen-Duiveland iets heeft opgestoken van de onrust en ver hitte discussie over Brouwerseiland. Bijna twintigduizend tegenstanders on dertekenden de petitie tegen de bouw van het 'Zeeuwse Ibiza' in de Grevelin- gen. Rust en ruimte zijn hen veel meer waard. Dat was pas enkele maanden ge leden; dus vergeten kunnen de bestuur ders in Zierikzee dat nog niet zijn. In goed twee weken tijd brachten 889 mensen 20.000 euro in het laatje, als bij drage in de proceskosten voor de Raad van State. In de stellige overtuiging dat de hoogste bestuurlijke rechter zal in zien dat het opofferen van de natuur voor dertien opgespoten eilandjes met 314 luxe vakantiebungalows een onzalig plan is. Daar waar de gemeenteraad in meerderheid overtuigd is dat Brouwers eiland de regio vooral economische voorspoed zal brengen. Die eurotekens lijken nu welhaast in gebrand op het netvlies van burgemees ter en wethouders. Het stof rond Brou werseiland is amper neergedaald, of het regent alweer nieuwe recreatieplannen voor de westelijke flank van het eiland: zeventien zorgrecreatiewoningen in de Oud Bommenede Polder bij Zonne- maire, vijftig ecolodges daar niet ver vandaan en -als klap op de vuurpijl drie complete vakantieparken in de strook tussen de Rampweg en Recrea- tieverdeelweg bij Scharendijke. Stuk voor stuk onder het mom dat ze vernieuwend zijn en iets toevoegen aan wat er al is aan recreatievoorzieningen in de regio, schroomt het college niet zijn medewerking toe te zeggen. Die 'plus' is ook steeds het argument dat wordt opgevoerd om restricties in het geldende bestemmingsplan terzijde te schuiven. Vrij vertaald: Als iets maar bij zonder genoeg is, gaan alle deuren in het gemeentehuis open en wordt een creatieve draai gemaakt in het democra tisch proces. Maar hoeveel houvast heeft de betrok ken burger in die gevallen dan nog aan leidende beleidsstukken als een be stemmingsplan en structuurvisie? Die worden ook niet in een poep en een scheet vastgesteld. Daar gaan ellenlange schrijfsessies van een legertje ambtena ren aan vooraf. Daar is uit en te na over gediscussieerd in commissies en ge meenteraad, in veel gevallen ook mét die betrokken burger. Belieft het college daar van af te wijken, dan gebeurt dat gewoon. Natuurlijk is het laatste woord Het regent alweer nieuwe recreatieplannen voor de westelijke flank van het eiland Schouwen- Duiveland aan de raad. Maar een beetje wethouder heeft vooraf al gepolst hoe de vlag er bij zijn partijgenoten bij hangt op zo'n on derwerp. De kansloze projecten sterven doorgaans een stille dood. In het geval van de drie beoogde va kantieparken aan de Rampweg is er nog iets speciaals aan de hand. In twee ge vallen gaat het om verplaatsing van een bestaande camping uit de Westhoek naar de compensatielocatie. De plek die zo wordt vrijgespeeld, wordt gebruikt voor natuurontwikkeling. Nobel, maar een beetje vreemd is dat wel. Immers: de natuur aan de Rampweg wijkt voor een nieuwe camping en een oude cam ping verderop maakt plaats voor de na tuur. Waarom dan niet alles laten zoals het nu is? Dan hoor je daar vast niemand over. Behalve dan een tevreden tok kende kip met gouden eieren. Van een kleurenanalyse tot een broodje paling en van een luxe hap jesschotel tot een overnachting in een hotel. Ondernemers en parti culieren bieden spontaan spullen en activiteiten aan. Het initiatiefis niet exclusief voor Schouwen-Duiveland bedoeld: vanuit heel het land kunnen men sen inhaken. Vrouwen én mannen. Omdat die laatste groep iets minder makkelijk te bereiken valt, zetten Van Genderen en De Vos onlangs een kookworkshop voor mannen op poten. Leen Coenraad, Silvester Vermunt, Jan Korren en Jurjen Groenendijk kookten in het dorps huis van Kerkwerve een drie gan gendiner voor hun vrouwen. Niet dat ze het dan gelijk uren over de ziekte hebben. „Maar het komt van lieverlee wel ter sprake. Je hebt al lemaal dezelfde ellende meege maakt." Over het VerwenMoment niets dan lof. „Ze maken hier zoveel mensen gelukkig mee." En dat is precies zoals De Vos en Van Gende ren hun initiatief hebben bedoeld. „Even weg zijn uit de wereld van chemo en ziekenhuizen en je ver wend voelen. Als je de leuke reac ties achteraf leest, dan geniet je zelf ook." IN DE REGIO Pannenkoeken voor65+ers Houblon Ensemble Bootleg Doors MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 16 november 2017 SD Brouwerseiland, Ecomaire en nu weer drie vakan tieparken aan de Rampweg tussen Scharendijke en Renesse. Het ge meentebestuur van Schouwen- Duiveland lijkt nog lang niet uitge bouwd in de re creatiesfeer. Is het ook gewoon niet eens een keer genoeg? Of kan vernieuwing niet uitblijven omwille van economische voorspoed? Marcel Modde Cathy de Vos en Natascha van Genderen waren van plan af en toe eens een verwenmomentje voor mensen met (of na) kanker te organiseren. Maar hun initia tief loopt inmiddels als een tie relier. Sinds de start in april zijn er al veertig VerwenMomenten 'uitgedeeld'. Esme Soesman Kerkwerve Zie: facebook.com/vrouwenen- mannenmetofnakanker. Silvester Vermunt, Jurjen Groenendijk, Mariska Tantner, Leen Coenraad en Jan Korren (vlnr) in de keuken tijdens een kookwork shop voor mannen, fotodirk-jangjeltema DREISCHOR Bij manege Balans in Dreischor wordt zaterdag vanaf 15.00 uur voor de achtste keer een pannenkoekenmid dag voor vijfenzes tigplussers gehou den. Naast koffie en thee worden er soep, pannenkoe ken en ijs geser veerd. Deelname is gratis en opgeven kan door te bellen naar 0111-401509 of 0111-850470 of door een e-mail te sturen naar dorpsr- dreischor@zeeland- net.nl of e.berk- hout@zeelandnet.nl NOORDGOUWE Het Houblon En semble brengt za terdag in de Drieko- ningenkerk van Noordgouwe de opera Le Nozze di Figaro ten gehore. Marike Verbeek(so- praan) en Martijn Hop (bas-bariton) voeren alle hoogte punten uit, terwijl verteller Howard Dodemont het ver haal vertelt. De uit voering wordt be geleid door Bert Mooiman (piano) en het orkest. Het op treden begint om 20.00 uur, entree 12,50 euro, kinde ren gratis. ZIERIKZEE De tributeband- Bootleg Doors treedt zaterdag op in Brogum Zierik zee. Tijdens het op treden komen alle bekende nummers van The Doors voorbij. Kaarten (voorverkoop) 12,50 euro. Zaal open om 21.00 uur. Dan kost een kaartje 15 euro. 3D-PRINTEN GOES Bibliotheek Goes geeft morgen, vrijdag, een work shop 3D-printen. Deelnemers leren ontwerpen met het pro gramma Sketchup, hun eigen ontwerp wordt geprint op de Ultimaker 3D-printer. De workshop duurt van 19.00 tot 21.00 uur. Meedoen kost 12,50 euro inclusief een consumptie en materiaalkosten, bibliotheekleden krijgen 2,50 euro korting. Aanmelden is verplicht en kan via het aanmeldformulier op bibliotheekoosterschelde.nl. archieffoto ronald den dekker BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 18.30-21.45 uur: Drumband Apollo; 20.00-22.30 uur: Boogschieten heren Zodiak; B.-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 10.30 uur: Yoga; 14.00-18.00 uur: Muziekles; 19.30-23.00 uur; Bridge; 19.30-21.30 uur: Zangvereniging Zilt; DREISCHOR Trefpunt De Dors vloer, 13.00-17.00 uur: Bridge; 18.45 uur: Repetitie Cres- kidz Muziekvereni ging Crescendo; 19.45 uur: Repetitie Fanfare Muziekver eniging Crescendo; ELLEMEET Dorpshuis, 10.00- 12.00 uur: Relatie therapie en - be middeling op af spraak; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuud- ènde, 13.30-14.30 uur: 55+ Gym; 13.30-15.30 uur: Schilderclub; NIEUWERKERK Clubgebouw aan het Kluunpad, 20.00 uur: Jaar lijkse Ledenverga dering IJsvereniging Nieuwerkerk; NOORDGOUWE Dorpshuis,19.30 uur: Klaverjas/joker- avond; Mo More, 19.30-21.30 uur: Brei-/haakcafé; OUWERKERK Dorpshuis, 13.30- 15.30 uur: Koers- balmiddag van d'Antilopen; 18.45 - 19.30 Drumband Nieuw Leven; 19.45 -22.00 Muziekver eniging Nieuw Leven; RENESSE Dorpshuis, 19.30 uur: Klaverjasclub en Biljartvereniging i.o.; 19.30 uur: Yoga Steffine; SEROOSKERKE Dorpshuis, 19.00- 23.00 uur: Biljarten; ZIERIKZEE FiZi, 20.00 uur: Tu- lipani; Havenplein, 9.00-16.00 uur: Weekmarkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 59