C9 RUDis bang in het donker Grote berg zand voor bedrijventerrein A58 Artsenhumor 2 Ajax haalt 7-jarig talent van VC Vlissingen naar Amsterdam. Ilai Grootfaam verhuist volgend jaar met zijn moeder en zus naar Noord- Holland en gaat bij de topclub spelen. UNIEK TALENT ILAIGROOTFAAM Luscinia voert oratorium van Bach helemaal op Commentaar Als het niet zo ernstig was, zou het lachwekkend zijn. Zodra het donker wordt, mijden de Zeeuwse milieu-inspecteurs het buitengebied. Dat is zo ongeveer heel Zeeland. In het nachtelijk duister voelen de mannen zich niet veilig. Dus laat hun baas hen voorlopig alleen overdag werken. Alsjeblieft niet verder vertellen aan stropers en criminelen... Maar het is al te laat. Jagers en boeren hebben alarm geslagen. Zij vinden de situatie absurd. Zeeland heeft relatief weinig politiemensen en weinig andere toezichthouders. Als de Regionale Uitvoeringsdienst (RUD) zijn vier inspecteurs 's nachts binnenhoudt, valt er een gat. Dat doe je niet zomaar. De RUD wil geen onnodige risico's nemen met zijn mensen. Maar hoe reëel is het gevaar? Als de bijzondere opspo ringsambtenaren van de RUD 's nachts niet meer door het buiten gebied kunnen patrouilleren, is een gewone burger er dan ook niet veilig? Hebben we het hier over een paar stropers of over bendes ge wapende criminelen? Zonder harde voorbeelden van nachtelijke bedreigingen ontstaat de indruk dat de RUD te voorzichtig is. Het werk van milieu-inspecteurs is nu eenmaal niet zonder risico. De RUD onderzoekt hoe het veiliger kan. Eventueel met bewapening. Wellicht is het beter zo nodig de hulp in te roepen van de politie of van bewapende opsporingsambtenaren van andere diensten. De kritiek van boeren en jagers op de RUD is keihard. De uitvoe ringsdienst verweert zich zwak, met verwijten over slechte com municatie. Het maakt eigenlijk niet uit wie gelijk heeft. Het staat vast dat de RUD steken laat vallen. Het staat ook vast dat de samen werking met jachtopzieners en boswachters hapert. Dit moet in elk geval snel veranderen. Zwartepieten kan achteraf. Nu moet alle aandacht naar het herstel van maximaal toezicht. Dus met alle in zetbare mensen. Ook 's nachts. Gat in nachtelijk toezicht op het buitengebied moet snel worden gedicht Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl Als niemand iets ziet mag het van ons juist gezien worden! kapsalon (Herrie ZIERIKZEE Wie het beroemde Weihnachts Oratorium van Jo- hann Sebastian Bach in z'n geheel wil zien worden uitgevoerd, moet op zaterdag 16 december in de Nieuwe Kerk in Zierikzee zijn. Vocaal ensemble Luscinia speelt die dag alle zes de cantates. Van wege de lange duur wordt het stuk zelden in z'n geheel uitgevoerd. Luscinia speelt het volgende maand in twee delen. De eerste twee cantates worden uitgevoerd tijdens een matineeconcert vanaf 16.00 uur, de laatste vier tijdens een avondconcert dat om 20.00 uur be gint. Tussendoor kunnen de gasten een maaltijd nuttigen. ALMANAK De Vlissingse had goede verha len gehoord en gelezen over die huisarts. „Die moet ik ook heb ben", dacht ze. Een paar dagen la ter stond ze voor de deur van de praktijk om kennis te maken. Ze aarzelde even omdat niet meteen duidelijk was op welke deurbel ze moest drukken. Op dat mo ment kwam net een man aange lopen. „Kom je voor de huis arts?", vroeg hij. Toen ze ja knikte, trok hij een zuur gezicht. „Niet doen hoor! Dat is zo'n irri tante vent. Waarop hij de deur voor haar opende. „Welkom in onze praktijk. Komt u binnen", zei hij met een brede grijns. Prestatieafspraken huur onder de loep Voorlopig geen carpoolplaats Kerstbingo bij seniorenclub KERKWERVE Noodopvang bestaat tien jaar Hij kon naar Ajax, Le- yenoord en PSV en vo rige week viel ook een brief van Sparta op de deurmat. Ilai Groot faam (7) had zijn keuze echter al gemaakt. In de zomer verhuist de jonge voetballer uit Vlissingen met zijn moeder en zus naar Amster dam, waar hij vanaf volgend sei zoen in de Onder-9 van Ajax gaat spelen. Het is een unieke overgang, want nooit eerder haalde de Ne derlandse topclub een speler uit Zeeland op die leeftijd naar Am sterdam. Sinds Ilai afgelopen zomer werd geselecteerd voor de selectie van Jonger Oranje, verscheen in Vlis singen de ene na de andere scout langs de zijlijn. Het talent trainde vanaf augustus iedere woensdag mee bij PSV en de afgelopen we ken deed hij op zondag hetzelfde bij Ajax. Bij de Amsterdamse club hadden ze al heel snel genoeg ge zien: deze jongen wilden ze heel graag in de opleiding hebben. „Ilai Ilai vindt het zelf fantastisch. Dan heb ik het er ook voorover vindt het zelf fantastisch", vertelt zijn moeder Denise Scheffer. „Dan heb ik het er ook voor over." De kleine man blijft er zelf heel nuchter onder. Hij weet dat hij zijn vriendjes achter zich moet la ten en in Amsterdam naar een nieuwe basisschool zal gaan. Maar dat heeft hij er allemaal voor over. „Ik wil bij Ajax voetballen", zegt Ilai. Samen met zijn familie was De komende twee maanden rijden vrachtwagens met zand af en aan tussen de Buitenhaven en het nieuwe, nog aan te leggen, bedrij venterrein Souburg 2. Vrachtwa gens storten maandag de eerste 2.500 kubieke meter zand op het perceel tussen de Madame Curie- weg/Poortersweg en de Veerhaven- weg. Ze zullen doorgaan tot half ja nuari - 'niet op zon- en feestdagen, maar wel in de kerstvakantie' - om het toekomstige bedrijventerrein met in totaal 80.000 kubieke meter grond op te hogen. De berg zand, die in het begin vijf tot zes meter hoog zal zijn, is niet alleen bedoeld om hoogteverschil len op te heffen, maar dient vooral als 'voorbelasting'. De grond in Souburg 2 is erg drassig, het zand moet er voor zorgen dat de bodem zo ver inklinkt dat nieuwe bedrijfs gebouwen stevige funderingen kunnen krijgen. Om dat te garan deren moet de grond waarschijnlijk anderhalf tot twee jaar blijven lig gen, verwacht gemeentelijk pro jectleider Raymond Versloot. carpool donderdag 16 november 2017 n Onze pruiken en haarwerken zijn te leveren in elke door u gewenste combinatie van kleur en model. r w Erkend zorgverlener erken Binnenhof 1 4421 BS Kapelle Tel: 0113-343237 www.haarsalongerrie.nl Het stuk wordt straks opgevoerd onder leiding van dirigent Wim Boer. Ook barokorkest Llorilegium Musicum verleent medewerking. Meer informatie over het concert en de kaartverkoop is te vinden op de website van het ensem ble: www.lusciniaconsort.nl. Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE Hoe staat het er voor met de prestatieafspra ken over de sociale huur sector die Zeeuwland en de gemeente Schouwen- Duiveland samen ge maakt hebben? Dat wordt uit de doeken ge daan tijdens een informa tieve raadsbijeenkomst op maandag 20 novem ber. Zeeuwland is sinds begin dit jaar gefuseerd met Woonburg. De bij eenkomst wordt gehou den in het gemeentehuis in Zierikzee om 20.30 uur. HEINKENSZAND De aanleg van een car poolplaats bij Heinkens- zand is best een goed idee, maar komt er voor lopig niet. Dat heeft de fractie van de lokale par tij Borsele te horen ge kregen. De fractie pleitte hiervoor omdat er veel carpoolers zijn en er bij de nieuwe afslag Hein- kenszand/A58 voldoende ruimte is. In 2019, als de Sloeweg klaar is, wordt door de provincie Zee land een behoefteonder zoek gedaan. ZIERIKZEE De Seniorenvereniging Schouwen-Duiveland houdt dinsdag 21 novem ber haar jaarlijkse Kerst bingo. Leden van de 149 mensen tellende club komen dan bijeen voor de gezelligheid én voor de kans op een mooie prijs. De bingo wordt ge houden in het kerkcen trum aan het Havenplein in Zierikzee en begint om 14.00 uur. Meer informa tie via: svsd@zeeland- net.nl of 0111-420458. De jubilerende Stichting Noodopvang Schou wen-Duiveland gaat de banden met het Leger des Heils aanhalen. Dat biedt de stichting de mogelijkheid professio neler te werken. De stichting viert komende maandag haar 10-jarig bestaan met een mini symposium. ZEELAND7 Droom bij Ajax in vervulling Barry van der Hooft Vlissingen - Denise Scheffer, moeder Ilai Automobilisten die Vlissingen in- of uitrijden via de A58 zien begin volgend jaar een enorme berg zand langs de rijksweg lig gen. René Hoonhorst Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 57