Zingend op reis om ren-gras voor haas Tom 9 CHECK DIT! Organist Arno Krijger (Terneuzen, 1972) vertrok in 1994 naar het conservatorium in Tilburg en bleef daar hangen. Krijger speelt onder meer in het Nostalgia Trio. Hij groeide muzikaal op in Porgyen Bess. Porgyen Bess „Porgy en Bess heeft van jongs af aan een rol gespeeld in mijn leven. Ik weet nog dat oprichter Frank Koulen er rondliep toen ik nog een kind was. Hij overleed toen ik 13 was, dus als muzikant heb ik Maja Lemmen het meeste meegemaakt. Op mijn 12de leerde ik een drummer kennen die wonderlijk genoeg ook interesse in jazz had. Met hem ben ik gaan jam men in Porgy. Maja vond het prachtig dat twee tieners zo enthousiast wa ren en liet ons onze gang gaan. Als we een keer door de week wilden repete ren, gooide ze de deuren speciaal voor ons open." Hammondorgel en jazz „Op mijn 8ste begon ik met orgel spelen en, gevoed door jazzplaten, met jazz. Van mijn 8ste tot mijn 12de volgde ik klassieke les, maar dat stond te ver af van mijn interesse. Achteraf gezien had ik liever een stevigere ba sis gehad. Vanaf mijn 12de moest ik namelijk alles zelf uitzoeken. Ik be gon met jammen in Porgy en mocht daar ook weieens een voorpro gramma verzorgen. Ik heb toen veel ervaring opgedaan, maar ook dingen verkeerd aangeleerd. Daar kwam ik achter toen ik op mijn 22ste naar het conservatorium in Tilburg ging. Ik had geleerd om vrij te spelen, regel tjes kende ik niet. Tijdens mijn audi tie waren de verplichte voorspeel stukjes uit de boeken dan ook geen succes. Het zelf gekozen stuk dat ik als laatste mocht spelen, dat groten deels bestond uit improvisatie, gaf uiteindelijk de doorslag." Nostalgia Trio „Het Nostalgia Trio bestaat al langer dan dat ik erin speel, nu zo'n tien jaar. Toen de toenmalige organist stopte, vlak na een cd-opname, ging trombonist Nils Wogram op zoek naar een vervanger. Nils woont in Spelen in Porgy is erg bijzonder, meestal zie ik bekende gezichten van vroeger Zurich en wist dat hij in de buurt niet veel organisten zou vinden. Daarom ging hij verder over de grens op zoek en via via kwam hij mijn naam tegen. Na een telefoontje is er een repetitie bij mij afgesproken. Ie dereen kwam ingevlogen om op een middag wat stukken door te nemen en elkaar te leren kennen. We plan den meteen een tourtje in Duitsland. Twee jaar geleden is er een nieuwe cd opgenomen: Nature. De eerste waar ik zelf op mee speel. Nils werkt graag met thema's, voor deze cd heeft hij verschillende natuuroorden en die ren gebruikt als inspiratie." Zeeland Jazz Festival „Ik heb vroeger veel concerten gezien in Porgy en Bess. Toen Roy Hargrove er speelde, plande Maja een jamsessie met de muzikanten een dag van te voren. Zo konden wij in contact met hen komen. Dat was een schot in de roos. Mijn favoriete festival in Zee land was het International Jazz Festi val in Middelburg, met name de pro grammering op het Abdijplein. Dit festival is nu gefuseerd met Terneu zen in het Zeeland Jazz Festival. Af gelopen editie heb ik op beide loca ties mogen spelen met een speciaal samengesteld Zeeuws orkest. Dat was erg leuk. Op dit moment bezoek ik minder concerten dan ik zou wil len, omdat ik jonge kindjes heb, niet in het centrum woon en zelf vaak aan het spelen ben." Terneuzen „Opgroeien in Terneuzen was voor mij erg makkelijk. Naast school was ik voornamelijk bezig met muziek en surfen op de Otheensche Kreek. Uit eindelijk ben ik weggegaan, omdat ik in dienst ging. Tegelijkertijd kon ik me voorbereiden op de toelating op verschillende conservatoria. Sinds 1994 woon ik in Tilburg, maar ik ga nog zo vaak mogelijk op bezoek bij mijn ouders. Spelen in Porgy is erg bijzonder, meestal zie ik bekende ge zichten van vroeger. Het is altijd lek ker om langs de zeedijk te lopen, de lucht die daar hangt, roept nostalgi sche gevoelens op. Toch denk ik niet dat ik ooit nog terugkeer. Ik voel me in Tilburg prima thuis." donderdag 16 november 2017 PZ 'Altijd lekker om langs de zeedijk te lopen' Gertie De Boeij —Arno Krijger Nostalgia Trio met Nils Wogram, Arno Krijger en Dejan Terzic (vlnr). FOTO EDDY WESTVEER Het Nostalgia Trio zou zondagmid dag optreden in Porgy en Bess. Dit concert gaat wegens ziekte van één van de bandleden niet door. In een volgende tour komt het Nostalgia Trio alsnog naar Porgy en Bess. Naam voorstelling: Roos en het ren-gras Wie: Opera Tralala Genre: opera voor kinderen Leeftijd: vanaf 3 jaar Waar: Concertzaal, Middelburg Wanneer: zondag, 15.00 uur Hoe breng je je kind in contact met opera? Nou, met betoverende harp muziek, tot de verbeel ding sprekende decors en de herkenbare melo dieën van Wolfgang Amadeus Mozart. En daarnaast natuurlijk een spannend verhaal, namelijk Roos en het ren-gras. Roos heeft een knuffel haas, genaamd Tom. Ze spelen altijd samen, maar Tom is ziek. Hij kan niet meer lachen, springen of rennen. Ge lukkig is er een medi cijn, genaamd ren-gras. Als je het eet, kun je weer goed rennen en springen. Ren-gras groeit heel ver weg, op een eiland in de zee. Roos wil na tuurlijk dat Tom weer beter wordt en daarom springt ze in een boot en gaat ze op reis. Ze vaart snel, sneller dan de wind. Alleen is de zee heel groot en zit hij vol gevaren. Maar Roos maakt ook vrienden op zee, namelijk Zon, Maan en Walvis. Zij helpen Pauline Verburg speelt Roos. haar met haar reis. Maar zal Roos het ren- gras vinden? Opera Tralala maakt onder de artistieke lei ding van Pauline Ver burg opera voor jonge kinderen. Het is de mis sie van Opera Tralala om de muzikale ontwik keling van kinderen te inspireren en om een waardevolle herinnering te maken van het thea terbezoek. De mensen achter Opera Tralala zijn klas siek geschoold. Het verhaal is simpel en goed te volgen voor kinderen vanaf drie jaar, maar ook voor hun ou ders en grootouders of andere begeleiders. Het decor is voorzien van simpele, maar ver rassende effecten en daardoor zit je op het puntje van je stoel om de reis van Roos, ge speeld door Pauline Verburg, te volgen. —Valeska Nastaly

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 53