13 Terneuzense Boys heeft stappen terug gedaan, in plaats van vooruit Hij had in zijn derde jaar als trainer van de Zeeuws-Vlaamse za terdagclub met zijn selectie stappen voor uit willen zetten. „We willen meedoen om de prijzen", liet hij voorafgaand aan het seizoen in de presentatiegids nog optekenen. Na bijna twee maanden competitie voetbal moet hij echter pas op de plaats maken. Sterker nog: de ploeg moest een paar flinke stap pen terug doen. Neem nu de laatste thuiswed strijd tegen Zwaluwe (o-i-ver- lies), waarin de Boys een wanpres tatie leverden. In de eerste minuut één grote kans, maar daarna werd er niets meer gecreëerd. Over het spel moet de trainer zich zorgen maken. „Het voetbal is minder dan vorig seizoen. Tegen Zwaluwe was het inspelen van de bal niet goed. Er was ook geen vertrouwen. Het leek wel of ze verstoppertje speel den", vertelt de Cios-docent in het sport- en recreatiecentrum Om nium in Goes. Moedeloos De thuiswedstrijden zijn om moedeloos van te worden. Na de 3-1-nederlaag tegen Nieuwdorp, volgde een 2-2-gelijkspel tegen SSV'65, waarna met 2-0 van Se- rooskerke en 1-0 van Zwaluwe werd verloren. „Met name over de laatste thuisduels was ik teleurge steld." Is het een mentaliteits kwestie? „André Siereveld (speler van Terneuzense Boys) wees me erop dat we in drie duels drie keer een achterstand hebben rechtge zet. De wil is er dus wel." Als de resultaten niet goed zijn, wordt er al snel gekeken naar de trainer. Staat zijn positie bij de za terdag-tweedeklasser onder druk, nu het dit seizoen zo moeizaam gaat? „Ik merk geen druk binnen de club en ook niet vanuit de spe lersgroep. De sfeer is goed. Ik stuur de spelers op zondagavond via de mail altijd mijn analyse van de wedstrijd van zaterdag. Dan krijg ik ook reacties terug. Natuurlijk houd ik mezelf een spiegel voor. Ik Ik merk geen druk binnen de club en ook niet vanuit de spelersgroep vind dat ik te lang hetzelfde sys teem heb gehandhaafd, dat gaat veranderen. Het elftal moet weer stabieler worden." Volgens Hiensch was het spel te aanvallend, waardoor de ploeg in een 4-2-4-systeem belandde. „Het evenwicht op het middenveld was zoek. Er werd van achteruit te veel de lange bal gespeeld. Er zijn ook spelers die liever een actie maken. Ik mis het combinatievoetbal." Tegenvallers Hiensch, die jarenlang Kloe- tinge in de hoofdklasse coachte en als trainer uitstapjes maakte naar Sunderland en Terneuzen, moet bekennen dat de huidige selectie in de breedte niet sterk genoeg is. Dat heeft ook met tegenvallers binnen de selectie te maken. In au gustus besloot routinier en aanja ger Tim Faassen vanwege blessu releed niet aan het seizoen te be ginnen, daarna haakte de kop- sterke verdediger Sander Over- beeke ook nog onverwachts af. Hiensch: „Dat had hij beter in mei kunnen zeggen." Ewoud van Troost is voor een halfjaar naar Zuid-Afrika en de er varen Frank van Kouteren, die weer volop in training is, hoopt na de winterstop zijn rentree te ma ken. „Frank zie ik als een verleng stuk van de trainer. Zijn waarde heeft hij het afgelopen seizoen be wezen." Binnen de selectie is er weinig concurrentie om de plaat sen. „Vergeet niet dat er vier (ba sis-) spelers bij zitten, die twee jaar geleden nog in het tweede en zelfs het derde elftal voetbalden." De jongere spelers Bart Gort en Justin van Rossem hebben nog niet de progressie gemaakt waarop gehoopt werd. Bart van Fraeijen- hove blijft een talent, maar is mentaal nogal kwetsbaar. Aanval lend dacht men versterkt te zijn met de nieuwkomers Urmeion Martis (FC Axel) en Wouter Duve- kot (Kloetinge), maar ze hebben nog weinig rendement. Duvekot is door een zware ham stringblessure, opgelopen tegen Zwaluwe, ook nog minstens tien weken uitgeschakeld. En Martis is zelf ook niet tevreden. „Urmeion is niet echt een balvaste speler. We moeten hem beter benutten. We zijn aanvallend nog te machte loos." Derde helft De trainingsopkomst is volgens Hiensch goed. „Alleen missen we op dinsdag vier spelers die in Til burg zitten. Donderdag ben ik compleet." Wat hem dwars zit, is dat spelers tegenwoordig niet alle maal voor het voetbal leven. „Ze zijn fitter als ze geen overgewicht hebben. De derde helft in de kan tine vinden ze belangrijk." Hij snapt ook niet dat spelers uitjes in het weekend verkiezen boven het voetballen in een eerste elftal. „Dat zie je toch niet in de hoofd klasse. Als voetballer moet je trots zijn in het eerste elftal te kunnen spelen." Bij Den Bommel komt hij trai ner Henk Schouten tegen, waar mee hij goede contacten heeft. De behoudender tactiek moet zorgen voor de ommekeer. „Dat is de uit daging. Het gaat goed komen", verzekert een strijdbare Hiensch. donderdag 16 november 2017 2V Hiensch verzekert betere resultaten Hij heeft er slapeloze nachten van gehad. De slechte resulta ten van Terneuzense Boys vre ten aan Diederik Hiensch. De er varen trainer uit Hoedekens- kerke presteert met zijn ploeg ondermaats in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal. Slechts vijf punten werden er in zeven wedstrijden verzameld. Zaterdag wacht bij hekkenslui ter Den Bommel, dat twee pun ten heeft, een belangrijke wed strijd. „Die moeten we winnen", legt Hiensch zichzelf en zijn ploeg druk op. Aector Doorns Goes Over de trainingsopkomst bij Terneuzense Boys heeft Diederik Hiensch niets te klagen, foto peter nicolai -Diederik Hiensch m A Urmeion Martis (met bal) heeft zijn draai nog niet echt gevonden, fotocamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41