Drummer Mees mag naar huis, toestand van vader nog zorgwekkend Ziekenhuis krijgt vondelingenkamer 2 WILLEM VAN DAM Column Ooit droomde ik ervan een Keith Moon te worden. Toen ik hem halverwege de jaren zestig 'The Ox' hoorde drummen, wist ik meteen: dat wil ik ook kunnen. Voor wie de klas siekers niet paraat heeft: 'The Ox' is het laatste nummer op de B- kant van The Who's debuut-lp 'My Generation'. Mijn ouders deden hoofdschud dend toen ze van mijn wens ver namen. A) omdat ze een drumstel niet konden betalen, B) omdat ze ernstige protesten van de buren vreesden en C) omdat ze niet veel vertrouwen hadden in mijn muzi kale talenten. Zo werd mijn eerste muziekin strument geen stoere drumkit, maar een lullige blokfluit waaruit ik met veel moeite 'Vader Jacob' wist te persen. Daarna volgde een mondharmonica waarop ik heel verdienstelijk - vond ik zelf - 'De Postkoets' blies. In mijn puberja ren sloeg ik als zanger van een on beduidend beatbandje (één optre den van tien minuten in het ge bouwtje van de speeltuinvereni ging) met een tamboerijn mijn dijen bont en blauw. En dat was het wel zo'n beetje, wat mijn mu zikale carrière betreft. Tientallen jaren later, toen ik mij eindelijk een drumstel kon veroor loven, volgde ik drumlessen in een bouwvallig pandje in de Beve- landse polder, waar ik met be zweet voorhoofd de trommelvlie zen van de drumdocent teisterde. Tot de goede man het voor ge hoord verklaarde, zijn heil zocht in het Vreemdelingenlegioen en ik geheel ontmoedigd mijn drum toestel op Marktplaats zette. Laatst las ik een annonce waarin een gerenommeerde muziekhan del in Kapelle een opheffingsuit verkoop aankondigde en forse kor tingen beloofde.„Zal ik nog eens...?", vroeg ik mevrouw Van Dam.„Doe maar niet", zei ze. Ik zette de volumeknop van de stereo-installatie op standje max., liet 'The Ox' nog eens door de huiskamer denderen en legde me er definitief bij neer: een Keith Moon zal ik nooit worden. „Zal ik nog eens...?, vroeg ik mevrouw Van Dam. „Doe maar niet." DESTELLING Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters VROUWEN TEVREDEN OVER LA3ER SALARIS #METOO Huren vrije sector fors omhoog Zeeuwen bij Racoon in voorprogramma Waterschap maakt kans op prijs MIDDELBURG Kinderrechten Award voeding „Mees is nog niet zoals hij voor het ongeluk was, maar hij werkt hard in het revalidatiecentrum om naar huis te kunnen. Hij is heel blij dat dat vrijdag ook gaat gebeuren", zegt moeder Lianda. „Mees heeft nog veel verdriet. Hij mist zijn papa ie dere dag. Thuis zal het voor Mees, voor mij en de andere kinderen niet meer 'gewoon' zijn." Het ongeluk heeft een diepe wond geslagen in het gezin. Vader Jeppe, die uit een eerdere relatie nog twee oudere dochters heeft, ligt met hersenletsel in de IC in Rotterdam en het blijft onzeker hoe hij herstelt. Echtgenote Lianda heeft het zwaar. Ze probeert er te zijn voor de kinderen en tegelijker tijd wil ze haar man steunen. Dat het goed gaat met Mees geeft het gezin hoop en kracht. Lianda: „Ik blijf hopen dat Jeppe zijn weg weer terugvindt naar ons. Ik weet dat hij vecht en daar haal ik mijn kracht uit om door te gaan. Mees heeft laten zien dat wonderen bestaan en daar blijf ik in geloven." De betrokkenheid van familie en vrienden is groot. De doneeractie, die weken terug werd opgestart voor het gezin, heeft al 85.000 euro opgeleverd en nog elke dag druppe- Mees heeft laten zien dat wonderen bestaan en daar blijf ik in geloven len euro's binnen. Het geld is be doeld voor aanpassingen in en rond het huis. Lianda: „Ik ben ontzettend dankbaar voor alle steunbetuigin gen die ik dagelijks mag ontvangen. Dit geeft mij moed." Een Roosendaler (47) wordt ge zien als veroorzaker van het onge luk. Hij zat met drank op achter het stuur en zit nog vast. De stichting biedt hulp aan vrou wen die hun zwangerschap geheim moeten houden of die hun baby niet willen of kunnen houden. In het ui terste geval kunnen ze hun pasgebo ren kindje in een speciale kamer te vondeling leggen. Inmiddels beschikt de stichting landelijk over acht locaties, onder meer in twee ziekenhuizen (Den Haag en Zwolle). Medio 2015 is de eerste Zeeuwse vondelingenkamer in gebruik genomen aan het Karei Doormanplein in Middelburg. Op 14 december wordt de kamer in het ADRZ geopend. Het gaat om een huiselijk ingerichte ruimte met een eigen ingang. De moeder kan daardoor ongezien naar binnen en haar baby in een ledikantje leg gen. Het ziekenhuis heeft dag en nacht een team klaarstaan dat medi sche zorg en andere hulp biedt. Stichting Beschermde Wieg is blij met de samenwerking. „Wij merken dat er veel kwetsbare zwangeren in Zeeland zijn", zegt Kitty Nusteling. „Er rust toch een taboe op ongewen ste zwangerschap. Daarom wilden we heel graag een tweede kamer en het liefst in een ziekenhuis, omdat je daar alle hulp voorhanden hebt." In de drie jaar dat de stichting be staat zijn geen baby's daadwerkelijk te vondeling gelegd. Wel zijn lande lijk 450 zwangere vrouwen telefo nisch geholpen. Hoeveel dat er in Zeeland zijn, laat de stichting in het midden. „Heel belangrijk is dat we niet alleen die kamers hebben, maar ook de hulplijn", zegt Nusteling. „We hopen dat de kamers leeg blij ven. Dat betekent dat vrouwen ons niet in een panieksituatie ontmoe ten, maar al in een eerder stadium." 10 KIPPEN! donderdag 16 november 2017 Vandaag: Een ouder moet alles over hebben voor het talent van zijn kind Reageer op pzc.nl Gisteren: Kerkrel is be schamende vertoning 1669 stemmen VLISSINGEN De huurprijzen in de vrije sector zijn in Zeeland flink gestegen ten op zichte van hetzelfde kwartaal van vorig jaar. Dat leert onderzoek van online huurwoningaan bieder Pararius. Zeeland scoort na Flevoland het hoogst met een huur prijsstijging van meer dan tien procent. Elk kwartaal analyseert Pararius de gemiddelde vierkanteme- terprijzen in de vrije sec tor, op basis van zijn eigen database. GOES De band The Royal Engi neers mag op vrijdag 24 november in het Klokge- bouw in Eindhoven het voorprogramma van Ra coon verzorgen. In The Royal Engineers, dat Utrecht als thuisbasis heeft, spelen twee Zeeu wen: Michiel Buijsse en René Geelhoed. Voor de band, die al optredens heeft gedaan in onder meer Spanje en de Ver enigde Staten, wordt het de grootste show tot nu toe. MIDDELBURG De Multiflexmeter van waterschap Scheldestro- men is genomineerd voor de Waterinnovatieprijs 2017. De meter is be dacht om op een slimme en goedkope manier bij voorbeeld waterstanden in sloten online te meten. De meter is een van de 12 genomineerden, ver deeld over 4 categorieën. In elke categorie wordt op 27 november een win naar gekozen. Ook maken de kandidaten kans op de Publieksprijs. leder kind heeft recht op gezonde voeding. Dat is het thema van de Kinderrechten Award. De prijs wordt op 20 no vember in Middelburg uitgereikt. De drie geno mineerden zijn de Stich ting Kinderen van de Voedselbank, het initia tief Jongeren op gezond gewicht en de Alliantie Stop kindermarketing. Het gezin De Lange uit Middel burg leeft een maand na het zware ongeluk op de Langevie- leweg in Middelburg nog steeds tussen hoop en vrees. Met de 6- jarige Mees, die met zijn vader werd geschept door een auto mobilist, gaat het beter. Hij mag het ziekenhuis morgen verlaten. De toestand van Jeppe (41) is 'onverminderd zorgelijk'. Eldridge Pentury Vlissingen - Lianda, moeder Het Admiraal De Ruyter Zieken huis (ADRZ) in Goes beschikt vanaf volgend maand over een vondelingenkamer. Het wordt, na Middelburg, de tweede Zeeuwse locatie van Stichting Beschermde Wieg. Rolf Bosboom Goes VOOR MEER ORIGINELE CADEAUTIPS: OXFAMNOVIB.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2