Fiddler, 21 on the roof mijn broer kreeg. Ik zou de dag erna naar huis vliegen, omdat het slechter met mijn moeder ging, maar ineens was ik te laat. Mijn moeder wist hoe graag ik die foto wilde hebben. Dat zij letterlijk twee minuten na mijn shoot haar laatste adem uitblies, is voor mij een teken. Ik denk dat ze mijn op luchting heeft gevoeld. „Maar ja, ineens was al die blijdschap weinig meerwaard. De cirkel had even ervoor nog rond geleken, maar ik voelde me toen reddeloos verloren. Ik heb haar gelukkig nog wel kunnen vertel len over de zwangerschap van mijn vrouw. Jammer dat ze mijn zoon niet heeft gezien. Mason is nu 3 jaar en misschien wel de echte reden om dit boek te ma ken. Omdat ik sinds de plotse linge dood van mijn vader op mijn 16de weet hoe plotseling het leven voorbij kan zijn. Ik kende mijn vader nauwelijks. Hij was al tijd aan het werk. Het voelt veilig dat ik nu mijn verhalen voor mijn zoon heb bewaard." Twee minuten na mijn shoot met U2, een levenslange wens van mij, blies mijn moeder haar laatste adem uit „Vaak enorme arrogantie. Hoog moed komt voor de val, dat gaat echt bijna altijd op. Engelse bandjes als East 17 of Blue. Of neem Christina Aguilera. Een van de meest vreselijke vrou wen die ik ooit ontmoet heb. Zo onaardig tegen iedereen. On geïnteresseerd ook. Alleen als de camera aanging, lachte ze. Ik dacht toen al: Dit ziet iedereen toch? Dat gaat een keer mis. En inderdaad; die carrière gaat nu bergafwaarts. Mensen denken op een gegeven moment toch: Fuck you, voor jou doen we niets meer." waren die twee water en vuur. Toen Gordon die foto's zag, werd hij woedend. Een dolk in zijn rug, vond hij het. Het leuke aan Gordon is dat hij meteen zegt wat hem dwarszit. Die eer lijkheid is in de wereld waarin ik werk best uitzonderlijk." „Het maakt je een ander mens. Je gaat op een gegeven moment echt gelo ven dat je iets bijzonders bent. Roem werkt versla vend. En ik moet zeggen: ik be grijp de verslaving inmiddels wel. Het is gewoon ontzettend leuk als er mensen naar je toe komen om te zeggen hoe leuk je het gisteravond deed op tv. Dat ik na zoveel jaar werken ook word herkend, is zo'n rare ge waarwording. Ineens willen mensen met mij op de foto. Laatst liep ik door de super markt met een pak toiletrollen. Dan schreeuwt er dus echt ie mand door het gangpad: 'Ja ja, BN'ers moeten ook naar de wc!' Hoe moet je daar nou op reage ren?" „Natuurlijk. Ik heb was met boyband *NSYNC vond ik hem een vervelend, ver wend mannetje. Met een domi nante moeder erbij ook. Ik zag hem veranderen. Net als Bey- oncé. Ontzettend aardig meisje, maar ik kon haar in het begin amper verstaan met haar Texaanse accent. Haar moeder naaide hier in de keuken nog aan de pakjes." „Ik heb een paar idolen. Sting, Paul McCartney en Henny Vrienten bijvoorbeeld. Maar als je die twee keer hebt ontmoet, vallen die zenuwen weg. Ik vind het ook geen enkel probleem die mensen mijn bewondering te tonen of met hen op de foto te gaan. Ik zie bij veel fotografen dat ze zichzelf op gelijke hoogte of zelfs boven de artiest plaat sen. Zou ik nooit doen. Als ie mand tegen mij zegt dat hij mijn foto's voor publicatie wil zien, vind ik dat geen teken van wantrouwen. Ik snap het juist wel. Die persoon staat er op, ik niet." zeker in mijn periode bij de Hit krant honderden mensen gefo tografeerd van wie we nooit meer iets hebben gehoord. Ster ker: in mijn archief zitten men sen van wie ik gewoon de naam of het beroep niet meer weet. Soapies denk ik. Of artiesten met een bijna-hitje." „Natuurlijk. Al kon ik er ook he lemaal naast zitten. Bij Justin Timberlake bijvoorbeeld. De eerste keer dat hij hier donderdag 16 november 2017 PC Fotog raaf nu zelf in de spotlights M William Rutten over zijn boek: „Het voelt veilig dat ik nu mijn verhalen voor mijn zoon heb bewaard." FOTO WILLIAM RUTTEN 44 —William Rutten (47) Wat waren de eigenschappen van die verdwenen sterren? Je vertelt in het boek hoe je naar Los Angeles reisde in de hoop een portret van U2 te maken. Op hetzelfde mo ment overleed je moeder. „Dat was wrang, ja. Ik had net een levenslange wens van me vervuld. Twee mi nuten kreeg ik uiteindelijk met U2. Ik was echt eufo risch. Tot ik bericht van Wat heb je na 30 jaar be roemdheden fotograferen geleerd over roem? In dit boek staan talloze grote sterren. Had je ook een boek kunnen maken met hen die uiteindelijk niet beroemd werden? Was jij nooit starstruck als je de groten der aarde fotogra feerde? Zag je dan voor de lens al: Dit wordt niets? JOOP VAN DEN ENDE EN ALBERT VERLINDE PRESENTEREN DE STAGE ENTERTAINMENT PRODUCTIE /fi\ met THOMAS ACDA Roy BeiJSker Annemieke van der Togt Het mooiste aanbod voor een avondje uit! Gratis rang-upgrade!* Tot 15,- korting* Per bestelling: GRATIS CD* Gratis rang-upgrade!* Bestel uw tickets op pzc.nl/theater

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21