Ajax, ik kom eraan Ifc Grote groepen baren zorgen i jiaj eijerover dochters Leerkrachten klagen al langer over de te grote klassen, maar volgens het ministerie van Onderwijs schom melt het gemiddelde aantal kinde ren in een klas de afgelopen jaren rond de 23 leerlingen. Hoewel dat cijfer klopt, blijkt uit cijfers die deze krant met een beroep op de Wet openbaarheid van bestuur (Wob) in handen heeft gekregen, dat het aan tal klassen met minimaal 26 leerlin gen in vijfjaar tijd met 5 procent is Zeggen dat de gemiddelde groeps grootte niet stijgt, is struisvogelpolitiek gegroeid. In 35 procent van alle groepen zitten 26 of meer kinderen. „Zeggen dat de gemiddelde groepsgrootte niet stijgt, is struisvo gelpolitiek", constateert Jan van de Ven, medeoprichter van PO in Ac tie. „Negen jaar geleden waren de klassen met meer dan 30 kinderen op twee handen te tellen. Nu heeft bijna elke school ze." OCW stelt dat de grote klassen groter worden, maar de kleine klei ner. Het percentage grote klassen staat elk jaar in een brief, de langja rige ontwikkeling echter niet. Een woordvoerder: „We weten dat scho- len vaker kiezen voor innovatieve lesmethodes, waarbij bewust de traditionele klas wordt losgelaten en er grotere groepen ontstaan met meer handen in de klas." Te druk De grote klassen baren ouders zor gen. Bij ouderorganisatie Ouders Onderwijs komen bijna wekelijks telefoontjes binnen over de groeps grootte. „Samengevat vinden ou ders de klassen te druk en vrezen ze dat hun kind niet genoeg aandacht krijgt," zegt directeur Peter Hulsen. Voor veel leraren leiden grotere klassen tot een grotere werkdruk. „30 kinderen betekent ook 30 ou- dergesprekken, 30 verslagen ma ken, 30 toetsen nakijken. Dit laat de noodzaak zien om hiermee aan de slag te gaan", vindt SP- Kamerlid Peter Kwint. Vorig jaar diende de SP samen met D66 een initiatiefwetsvoorstel in om de klassen op den duur te verkleinen naar gemiddeld 23 leerlingen op een school. Hoewel D66 nu in de regering zit, ziet Kamerlid Paul van Meenen nog steeds reden om de grote klassen aan te pakken. „Het is zorgelijk dat er alleen al zo'n 100.000 kinderen in een plofklas met meer dan 30 zit ten." De regering heeft vanaf 2021 450 miljoen euro per jaar extra in het vooruitzicht gesteld om de werk druk te verlagen. Minister Arie Slob (Onderwijs) gaat de komende tijd met leraren in gesprek over de be steding van het geld. Scholen bepalen overigens zelf hoe groot ze klassen willen maken. Ze zeggen dat ze klassen niet klein kunnen houden, omdat ze dan fi nancieel niet uitkomen. Ook speelt mee dat ze ouders niet teleur willen stellen. Nieuwsmedia Uit Thuis overvol Klassen vaker Hij is pas 7 jaar, voetbalt nu nog bij VC Vlissingen, maar hult zich vanaf volgend seizoen in het shirt van Ajax. De Amsterdamse club ziet in llai Grootfaam een groot talent en geeft hem een plek in de jeugdopleiding. Samen met zijn moeder Denise (foto) en zus verhuist llai volgend jaar naar Noord-Holland.zeeland 2 FOTO LEX DE MEESTER Amsterdam —Jan van de Ven, PO in Actie Het aantal grote basisschool klassen (meer dan 25 leerlingen) is de afgelopen jaren met 5 pro cent gestegen. Ouders klagen steen en been. Voor on derwijzend personeel blijft de werkdruk groeien. Ellen van Gaaien P7 Meest pzc.nl bewolkt Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1