Getuige schietpartij mogelijk geïntimideerd 3 Wij putten hoop uit voetbal Niet het einde van de wereld Wie moet ik nu aanmoedigen? Provincie tikt saneerder op de vingers Het voelt als dubbele tragiek, omdat Leuk als Nederland en Italië op het voetbal de pijn van het leven verzacht volgende WK de finale spelen Ik kon het niet geloven toen ik hoorde dat ze uitgeschakeld waren De officier van justitie kreeg die informatie afgelopen maandag, een dag voor een tussentijdse zit ting die gisteren in de zaak tegen vier verdachten diende. Van Setten wil die informatie over de 28-jarige N.G. nu eerst nader onderzoeken. Ze vertelde gisteren in Middel burg ook dat er een telefoon is ge vonden in de cel van de Bressiaan- der. Ze gaat de komende dagen on derzoeken of hij met dat toestel heeft gebeld of op een andere ma nier contact heeft gelegd met de buitenwereld. Volgens Van Setten wordt het onderzoek bemoeilijkt doordat providers sinds anderhalfjaar een deel van de telefoongegevens niet meer hoeven op te slaan. Het Euro pese Hof verbood dat. Wel kan ze nog kijken of in het geheugen van de telefoon gegevens zijn te vin den. Represailles De officier zei ook dat er in West- Zeeuws-Vlaanderen nog steeds angst bestaat voor represailles in verband met de dodelijke schiet partij in café de Drie Musketiers in Oostburg. Op de avond van 3 maart kwam Sirwan Kassan (24) uit Oostburg om het leven. Vier (jonge)mannen uit Breskens (2), Groede en Zoetermeer werden Het onderzoek naar een in de cel gevonden telefoon wordt bemoeilijkt door Europese regels daarvoor aangehouden. Groede- naar A.D. (16) is al geruime tijd op vrije voeten. Drie maanden gele den besliste de rechtbank dat ook Bressiaander K.R. (19) terug naar huis kon. Hij zou destijds het wa pen hebben geleverd, waarmee A.D. (20) uit Zoetermeer de vier tot vijf dodelijke schoten loste. Het slachtoffer overleed ter plekke. Dodelijke schoten De vier verdachten reden die avond in de auto van de moeder van R. naar Oostburg. Ze gingen het café binnen en losten niet lang daarna de dodelijke schoten. Tij dens een eerdere tussentijdse zit ting bleek al dat er een woorden wisseling aan de schietpartij vooraf ging. Waarover dat ging is nog niet bekendgemaakt. Mogelijk had het iets te maken met drugs. Het is de bedoeling dat de ver dachten op 5 en 6 februari daad werkelijk worden berecht. MIDDELBURG Het dagelijks pro vinciebestuur heeft Van Citters Be heer, het bedrijf dat de sanering van het Thermphos-terrein uitvoert, op de vingers getikt. De reden voor de formele waarschuwing is dat een brand die in de nacht van 19 op 20 september uitbrak op het terrein van de voormalige fosforfabriek bij Nieuwdorp te laat is gemeld aan de milieudienst RUD Zeeland. „De brand is adequaat en correct bestreden", verklaart gedeputeerde Harry van der Maas. „Maar we moeten ook scherp letten op wat de spelregels zijn bij mogelijk gevaar. Als je daar een steek laat vallen, kan dat niet zonder consequenties blij ven." woensdag 15 november 2017 Eros Marazzi: „We missen kwaliteit." fotomarcelledavidse Graziella Furfanelli: „We hadden pech." foto dirk-jan gjeltema Antonio Ricciardi: „Dieptepunt." foto boaz timmermans Eros Marazzi, uit Goes, heeft de wedstrijd maandagavond op internet bekeken. De inmiddels gepensio neerde kok is opgegroeid in de buurt van Milaan en woont sinds 1972 in Neder land. „Ja, dit was een grote teleurstelling. Italië had moeiteloos moeten kunnen winnen. Maar de Zweden hebben het tactisch goed aangepakt en Italië speelde gewoon niet goed genoeg. Dat Italië nu huilt is goed te begrijpen. Want als het goed gaat met het Italiaanse voet bal dan vergeten de mensen alle andere problemen. Die natuurlijk veel belangrijker zijn. Maar Italianen putten hoop uit het voetbal. Het ver zacht de pijn van het leven. Juist daarom komt het zo hard aan. Het voelt als een dubbele tragiek dat we niet aan het WK meedoen. Het Italiaanse voetbal heeft hetzelfde probleem als het Nederlandse. We missen kwaliteitsspelers. De oudge dienden spelen niet meer zo goed en de nieuwelingen spelen niet fantastisch. Ik denk dat een goede trainer veel zou veranderen. Wie wereldkampioen wordt? Ik denk Duitsland." Met taal- en kooklessen en het organiseren van reizen naar Italië houdt Graziella Wobben-Furfanelli warme banden met haar geboorte land. „Ik kom uit Turijn en ben dus voor Juventus", zegt de nu in Serooskerke (Schouwen- Duiveland) wonende Itali aanse. „Ik volg het voetbal niet op de voet, behalve als het nationale team speelt. Maandagavond heb ik de wedstrijd zitten kijken. Het was spannend, maar we hadden pech. Zeker, ik ben verdrietig dat we niet naar het WK gaan. Maar het voelt voor mij niet als het einde van de wereld hoor. Maar dat er wat aan het nationale team moet veranderen, is duidelijk. Ik zou goed kijken naar de samenstelling. An dere spelers zijn nodig. En de coach? Giampiero Ven tura is best goed, maar mis schien is het beter om hem te vervangen door een coach die de ploeg meer kracht geeft en de spelers er meer van overtuigt dat we moeten winnen. Weet je wat leuk zou zijn? Als Nederland en Italië hun teams verster ken en bij het volgende WK tegen elkaar in de finale staan. Ja, dat zou leuk zijn." Antonio Ricciardi uit Ter- neuzen is stomverbaasd over de uitschakeling van zijn land. „Ik heb de wedstrijd maan dagavond niet gezien. Ik kon het niet geloven toen ik het hoorde dat ze uitgeschakeld waren. Ik dacht dat ze wel zouden kunnen winnen van Zweden, maar dat viel vies tegen. Ik heb de samenvat ting bekeken en ik vond het verschrikkelijk. Vroeger was Italië altijd goed op grote toernooien. Toen leidden we ook nog onze eigen spelers op. Tegen woordig spelen er alleen maar buitenlanders in onze hoogste competitie. Het voetbal betekent ook heel veel voor ons. Italianen zijn een chauvinistisch volk. Dit is het absolute dieptepunt van het Italiaanse voetbal en daarom valt dit heel rauw op ons dak. Sinds 1958 waren we er elke keer bij, het is vre selijk. Ik heb nu veel minder zin in het WK. Wie moet ik nu aan moedigen? België? Ma rokko? Ik weet het eerlijk ge zegd niet. Ik ga nog wel wed strijden kijken, maar de bele ving zal een stuk minder zijn. Italië is eruit dus het maakt me niet zoveel meer uit." Officier van justitie Yolanda van Setten vermoedt dat N.G. uit Breskens, verdacht van betrok kenheid bij de dodelijke schiet partij in café de Drie Musketiers in Oostburg, een getuige intimi deert. Emile Calon Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 73