Nacompetities weer op de schop Van Leeuwen beslist Goes motiverend 13 De veranderingen worden doorge voerd omdat de ruimte op de speel- kalender beperkter is. Sinds dit sei zoen zijn de competities drie we ken later begonnen dan voor gaande jaren. „Daarnaast is er ook een wens om midweekse wedstrij den in de nacompetitie te voorko men", aldus een woordvoerder van de KNVB. De nacompetities wor den vrijwel in zijn geheel in juni gespeeld, met de finales in het weekeinde van zaterdag 15 en zon dag 16 juni. Hoofdklasse: In het Zeeuwse amateurvoetbal hoeven alleen de hoofdklassers rekening te houden met dubbele wedstrijden. Mits in de nacompetitie moeten Hoek, Goes en Vlissingen twee rondes in een dubbele ontmoetingen overle ven om de derde divisie te halen. Eerste klasse: In de eerste klasse, waarin namens Zeeland al leen Kloetinge en Bruse Boys acte ren, moeten de clubs drie enkele rondes overleven om te promove ren. De hoogst eindigende periode kampioenen kunnen in de eerste ronde nog vrijgeloot worden. Tweede en derde klasse: Voor plaatsen in de eerste en tweede klassen staan ook drie enkele wed strijden gepland. De finales wor den niet meer op neutraal terrein gespeeld. Vierde en vijfde klasse: In de nacompetities voor een plaats in de derde klasse (zaterdag en zondag) en de vierde klasse (zondag) krij gen de clubs met een periodetitel die het hoogst geëindigd zijn in de reguliere competitie een boter briefje voor de eerste ronde. Het zelfde geldt voor de clubs die voor lijfsbehoud spelen. De nummers twaalf stromen in de tweede ronde in, de nummers dertien moeten vanaf de eerste ronde aan de bak. Er is ook een wens om midweekse wedstrijden in de nacompetitie te voorkomen De afgelopen jaren zijn tal van nacompetitievarianten de revue gepasseerd. Behalve de dubbele ontmoetingen (uit en thuis) werd er bijvoorbeeld ook in driekampen gespeeld. De cijfers hebben uitge wezen dat de drie clubs daarin geen gelijke kansen hadden. Deze vari ant is nu uit de nacompetities ver dwenen. IJZENDIJKE Vierdeklasser IJzen- dijke verliet gisteravond met opge heven hoofd de strijd om de dis trictsbeker. Terneuzen plaatste zich door een nipte zege voor de vol gende ronde (0-1). De zondag-der deklasser nam pas in de tweede helft afstand. IJzendijke startte met zeven spelers die afgelopen zondag met het tweede elftal van de dorpsclub te gen Terneuzen 3 hadden gespeeld. De thuisploeg, met acht spelers van twintig jaar of jonger in de gelede ren, gunde Terneuzen veel balbezit. De gasten begonnen sterk en had den pech, toen Mare Verwei op de paal schoot. Nadat keeper Bryan de Waele een strafschop van Bert den Hamer klemvast had gepakt, zette Remco van Leeuwen Terneuzen uit een voorzet van rechts tien minuten na rust op 0-1. Daar bleef het bij. geen moment een vuist maken en werd al snel op eigen helft terug gedrongen. Zeelandia Middelburg had wel pech dat het eerste doel punt een van richting veranderd schot was. Doelman Kariem Amer was na zestien minuten kansloos, omdat de knal van Jarreau Manu- huwa via spits Steve Schalkwijk binnen vloog. Nog geen 120 secon den later moest Amer de bal voor de tweede keer uit het net halen, na een afstandsschot van Quincy Gooding (0-2). Thuisploeg Heel even leek de thuisploeg terug in de wedstrijd te komen, toen de jonge Werner Schreuders (19) een voorzet van Dennis Kovacevic over Vlissingen-doelman Joan van Belzen in de verre hoek kopte (1- 2). Maar zes minuten later wees scheidsrechter Luc Martens, die prima leidde en een rustig avondje had, naar de stip na een overtre ding op Schalkwijk. Aanvoerder Hoessein Bouzambou liet Amer kansloos. Meteen na rust rondde Schalkwijk een combinatie met Mart de Kroo af, waarmee het duel na 48 minuten definitief was ge speeld: 1-4. Karelse haalde Renzo Roemara- KARAKTERISTIEK toe (54ste minuut), Giovanni Sie reveld (56ste) en Bouzambou (63ste) naar de kant en bracht met Daniel Jansen, Menancio Weeda en Geraldi Geerman drie verse krachten in het veld. Het tempo zakte echter en Vlissingen werd slordig. Dat het toch nog twee keer scoorde, kwam vooral doordat het hulp kreeg van de thuisploeg. Ver dediger Aikido Dervishi maaide over de bal heen, waardoor Schalkwijk een vrije doortocht had (1-5). In de slotminuten ver keek Amer zich op een schot van Manuhuwa: 1-6. De loting voor de derde ronde is aanstaande zater dag om 17.00 uur, in de kantine van Olympia'60 in Dongen. hield Veenstra de selectie van Goes voor. Dat deden de spelers die gister avond aan het werk mochten dan ook. Veenstra voerde liefst zeven wisselingen door in zijn basisploeg ten opzichte van afgelopen zaterdag (alleen aanvoerder Ruben Holle mans, Daniël Wissel, Sherief Tawfik en Erwin Franse mochten opnieuw starten) en werd niet in de steek gelaten door zijn spelers. Hollemans opende de score in de 26ste minuut na een lage voorzet van Erwin Franse en Wissel ver dubbelde de marge tien minuten later, na een blunder van Jeroen Maas. De HVV-middenvelder dacht de bal naar zijn doelman te spelen, maar speelde hem in de voeten van de spits die de blunder dankbaar afstrafte: 0-2. Hoewel HVV'24 niet onaardig aan de wedstrijd begon en met de vlugge Omar Benkourdel en Jasper Sponselee mocht hopen op een ge slaagde uitval, was de prik in Hulst daarna wel uit de cola. Na de pauze waren beide ploegen vooral erg slordig in de passing, maar liep Goes nog wel een doelpuntje uit. Wissel gunde Kroon in de 89ste minuut nog zijn goal. Zo kende het bekerduel HVV'24- Goes toch nog meerdere winnaars. Goes won en hield uitzicht op een fraai affiche in de districtsbeker, HVV'24 werd niet overlopen en Wissel voegde een goal en een as- sist aan zijn seizoenstotaal toe. woensdag 15 november 2017 De nacompetities worden dit seizoen hoofdzakelijk afge werkt in enkele wedstrijden. De voetbalbond KNVB heeft de driekampen volledig en de dub bele ontmoetingen (met een thuis- en uitwedstrijd) groten deels afgezworen. Ook van de finales op neutraal terrein wordt afgestapt. Rudy Boogert Vlissingen -Woordvoerder KNVB flink uit in derby Zeelandia Middelburg-VC Vlissingen 1-6 (1-3). 16. Steve Schalkwijk 0-1,18. Quincy Gooding 0-2, 23. Werner Schreuders 1-2, 29. Hoessein Bouzambou 1-3 (strafschop), 48. Steve Schalkwijk 1-4, 80. Steve Schalkwijk 1-5, 88. Jarreau Manuhuwa 1-6. Scheidsrech ter: P.L. Martens (Koude- kerke). Aantal toeschouwers: 150. Zeelandia Middelburg: Kariem Amer; Jorn Soethout, Collin van den Berg, Aikido Dervishi, Dennis Tukker; Sander Ouwerkerk, Samet Dogan (59. Nigel Lord), Den nis Kovacevic (59. Stijn Lu- teijn), Werner Schreuders; Thomas de Rijke (67. Dylan da Silva Gomes) en Jerfy Booy. VC Vlissingen: VC Vlissin gen: Joan van Belzen; Renzo Roemeratoe (54. Daniel Jan sen), Jarreau Manuhuwa, Gi ovanni Siereveld (56. Manan- cio Weeda), Milton Roemera toe; Ibrahim Eryürük, Quincy Gooding, Mart de Kroo, Dan- gelo Martien; Steve Schalk wijk en Hoessein Bouzam bou (63. Geraldi Geerman). Goes-speler Rick de Punder (links) in duel met Jozué Weever van HVV'24. fotoboaztimmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41