i k ...maar de VROUW is tevreden 44.000,- 38.000,- Barbie gaat met de tijd mee Italiaanse Zeeuwen teleurgesteld Walcheren kasboek verdient gemiddeld bruto (en 50 procent is daarmee niet tevreden) verdient gemiddeld bruto (en 60 procent vindt dat oké) ield >e_ Gezocht: het kas van uw opa of om Wereldberoemde pop krijgt een hoofddoek Antonio Ricciardi: 'Ik heb nu veel minder zin in het WK' Dat blijkt uit het Nationaal Salaris On derzoek van Intermediair en de Nyen- rode Business Universiteit, dat vandaag uitkomt. Ondanks de loonkloof vindt bijna 6o procent van de vrouwen dat ze een eer lijk salaris krijgen, tegenover 50,1 pro cent van de mannen. Die percentages zijn opvallend, omdat mannen gemid deld meer verdienen. Bovendien zeg gen meer vrouwen dan mannen dat hun salaris de afgelopen twee jaar is ge daald (41,5 tegenover 35,1 procent). Wat het tweejaarlijkse onderzoek ook leert, is dat het salaris er weer toe doet. Nu de vacaturebanken vollopen, de hui zenprijzen stijgen en veel lonen op slot zitten, wordt er niet langer genoegen genomen met minder salaris in ruil voor betere arbeidsvoorwaarden. ,Het gaat goed met de economie", zegt Jaap van Muijen, hoogleraar psy chologie en medeopsteller van het on derzoek. „Ik denk dat mensen minder bang zijn hun baan te verliezen. Bijna niemand gaat erop vooruit, terwijl het leven toch duurder wordt. Dan wordt het salaris vanzelf belangrijker." Aan het onderzoek hebben 72.643 werkende Nederlanders meegewerkt. Mannen hebben een gemiddeld jaarsa laris van 44.000 euro, vrouwen 38.000 euro - deze cijfers zijn gecorrigeerd voor het aantal uur dat mannen en vrouwen werken. Vrouwen onder de 36 jaar ver dienen gemiddeld 4 procent (1.421 euro) minder dan hun mannelijke collega's. In deze leeftijdscategorie blijft de loon kloof afnemen. In de hogere leeftijds categorie is het verschil twee keer zo groot (8 procent, 3.662 euro) en blijft de loonkloof onverminderd groot. Mantelzorg De verklaring voor de groeiende loon kloof na 36 jaar is dat vrouwen rond die leeftijd er een tijdje uit zijn geweest vanwege kinderen of mantelzorg, en die afstand niet meer weten te overbrug gen, vermoeden de onderzoekers. Dat vrouwen minder verdienen, komt volgens Van Muijen door hun slechtere onderhandelingstactieken. „Ze willen graag eerst die baan en be ginnen dan pas met onderhandelen. Dat is te laat." P16 EN ZEELAND 2 Nieuwsmedia De MAN vangt GARAGE H ZWART -;; BARNEVELU ipABATM'. VAN AIITt)M»BIH"'N EN MOTl ZEELAND 2 Werkende vrouwen van 36 jaar en ouder moeten toezien hoe mannen aanzienlijk meer loon opstrijken. Het salarisverschil loopt op tot 8 procent. Toch vinden ze dat niet erg. Marleen Luijt Breukelen woensdag 15 november 2017 12°C Bewolkte dag met kans op (mot)regen pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1