verdelen de prijzen bij regiokampioenschappen MAAiUiUilUiUlUlll 11 Iris Schrier (12) uit Goes heeft een mooie mijlpaal bereikt: ze neemt deze week deel aan de World Age Group Competition in Sofia. zv Als je een woord aan het gezin Schrier uit Goes moet koppelen, dan is dat zonder twijfel trampolinespringen. Eerder dit jaar zorgden de vier kin deren uit het gezin voor een pri meur door allemaal deel te nemen aan het NK voor de jeugd. De oudste telg van het stel, Iris (12), haalde er een derde plek bij het synchroon- springen in haar leeftijdscategorie. Deze week mag ze meedoen mee aan de World Age Group Competi tion in Sofia. Een mooie mijlpaal in de nog prille carrière van de jonge trampolinespringster. „De WAGC is een soort WK voor de jeugd", vertelt de turnster aan de vooravond van het toernooi. „Afge lopen weekend is het WK voor de senioren begonnen. Aansluitend is er dus deze wedstrijd voor de jeugd. Ik doe mee in de categorie tot en met twaalf jaar. Donderdag heb ik de individuele wedstrijd en vrijdag het synchroonspringen. Door goed te presteren bij kwalificatiewedstrij den heb ik de kans gekregen om naar Bulgarije te gaan. Ik heb er veel zin in, maar vind het wel erg span nend hoor. We gaan met een groep van dertig man naar de wedstrijd toe. Daar zit ook Nard Tieleman, een jongen van mijn club Forza Gym- nastica uit Goes, bij." Trainen doet Iris op verschillende plaatsen in Nederland. Sowieso twee keer in de week bij haar club in Goes, maar ook iedere vrijdag in Hoe hoog ik kan springen? Volgens mij is dat zes meter of zo Den Bosch. „Met het district Zuid komen we daar iedere week samen. Ik ben wel erg blij met mijn ouders, hoor. Ze rijden ons overal naar toe. Vorige week bijvoorbeeld ook nog, toen ik in Alkmaar moest trainen. Daar kwam iedereen samen, die naar Bulgarije gaat. Vooral ook om elkaar wat beter te leren kennen." „Ik ga zonder mijn eigen coach, dus het was wel fijn om de andere coaches te ontmoeten", vervolgt ze. „Mijn oefening op de WAGC heb ik al in mijn hoofd zitten. Deze heb ik al vaker gedaan, dus dat komt wel goed hopelijk. Hoe hoog ik kan springen? Volgens mij is dat zes me ter of zo. Hoog genoeg in ieder geval om dubbele salto's te maken. Meestal land ik op mijn voeten, maar soms ook op mijn buik of rug. Dat is dan trouwens wel de bedoe ling hoor, haha." Als Iris over haar sport praat met andere kinderen, zijn de reacties vaak hetzelfde. „Veel kinderen heb ben nog nooit gehoord van trampo linespringen als sport. Ze kennen het natuurlijk wel als spelletje in de achtertuin, maar weten niet dat het echt een sport is. Ze vinden het vaak wel erg leuk om er meer over te ho ren. Bij mij in de omgeving is het best wel populair trouwens. Veel jongens en meisjes zijn lid bij Forza Gymnastica. Volgens mij hebben we wel iets van honderd leden of zo." Het grote voorbeeld van Iris is Rea Lenders, tot nu toe de enige Neder landse trampolinespringster op de Olympische Spelen. „Dat zou ik na tuurlijk ook wel willen in de toe komst. Ik heb eigenlijk nooit een an dere sport gedaan. Op mijn zesde ben al ik begonnen met springen. Op mijn basisschool was trampoli nespringen best wel hip, bij ons thuis al helemaal natuurlijk. Mijn twee broertjes en zusje zijn door mij ook begonnen. Mijn broertje Remo had trouwens ook bijna mee mogen doen aan de WAGC. Het lukte hem helaas net niet om zich te kwalifice ren." Eversdijk boekte overwinningen op de 50 meter vrije slag en 200 me ter rugslag. Ook pakte hij zilver op de 100 meter vlinderslag en 200 me ter vrije slag en werd hij derde op de 200 meter wisselslag. Maarten van der Zwan (Scheldestroom) spurtte naar de eerste plek op de 50 meter schoolslag in 31.39 seconden. De winst op de 1500 meter vrije slag ging naar Tom van Gils van SG ZOC. Jeugd laat zich ook zien De junioren- en jeugdzwemmers etaleerden eveneens hun vorm en enkelen van hen zwommen zelfs sneller dan de senioren. Zo was Bridget de Bat (DZK) bij de junio ren 3 de rapste op de 50 en 100 meter rugslag, terwijl Guido Brink (DZK) naar een tijd van 30.88 sprintte op de 50 meter schoolslag. Verder brachten DZK-jeugd- zwemsters Babet de Voogd (400 meter vrije slag), Irina de Ridder (200 meter vlinderslag) en Esther Tiemersma (200 meter schoolslag) op hun favoriete slag de snelste tij den op de klokken. Voor Chiel de Pooter (Schelde) gold dat op de 1500 meter vrije slag. A Kalle van Gemert won de 100 meter vlinderslag en de 200 meter vrije- en wisselslag, foto sandy pleyte dinsdag 14 november 2017 Trampolinespringen is voor Schrier teamsport Bas Dingenouts Goes - Iris Schrier (12) Iris Schrier in opperste concentratie tijdens een sprong, foto elineschrier Kirsten Walraven (DZK), Kelly Bergez (ZC Koewacht) en Kalle van Gemert (DZK) hadden het afgelopen week end het meeste succes. Zij bleken allen op drie afstanden de sterkste in Terneuzen. ■éi ;*ïv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 78