Buurman bedreigt ons: help! Camere Rhetorica viert eeuwfeest Speeltoestellen keren terug in Hulst 6 Weg tussen Hoeke en Sluis zit vol putten zv Vijf mensen hebben de moeite genomen om het inloopspreekuur van de Aardenburgse stadsraad te bezoeken. Er staat een grote ronde tafel in het dorpshuis. Ieder een schuift aan, voorzitter Dini- que Bakker serveert koffie. Een man begint, en hij heeft meteen een heftig verhaal. Hij spreekt zijn frustratie uit over het gedrag van een buurman, maar dan met name over het feit dat de gemeente niet ingrijpt. „Ik heb dit De drempel is laag, mensen komen dus wat sneller verschillende keren aan de orde gebracht, maar ik baal van de laco nieke manier waarop dit wordt op gepakt." En de situatie wordt steeds vervelender, benadrukt de bezoeker. „Mijn zoontje van 13 is zelfs met de dood bedreigd. De overheid vindt dat kinderen op straat moeten spelen. Nou, dat is hier echt niet mogelijk. Pesterijen zijn aan de orde van de dag. Ik had mijn hoop op de gemeente geves tigd. Ik werk veel in het buiten land en als ik dan naar huis bel en één van mijn kinderen is weer bedreigd, dan voel ik me daar heel vervelend bij." Opbouwwerker Het stadsraadbestuur nodigt niet voor niets ook iemand van de ge meente Sluis uit om bij het spreekuur aanwezig te zijn. In dit geval is dat opbouwwerker Lola Oostdam, die de boosheid van de man probeert te sussen. „We zul len nog een keer met die meneer in gesprek gaan", belooft ze. „Want wat u beschrijft, is inder daad ontoelaatbaar." Wat luchtiger - maar in de ogen van de bewoners net zo goed een probleem - zijn vallende bladeren die tot overlast leiden. Een ander vraagt naar het plaatsen van een AED-apparaat en de hele tafel dis cussieert gezamenlijk over het bouwen van huizen in Aarden burg. Mooi, een avond als deze, con cludeert voorzitter Dinique Bak kers. „Hier kun je in kleine kring over onderwerpen praten. Dat zorgt ervoor dat de drempel laag is en mensen dus sneller komen." 0 SINT JANSTEEN De toneelver eniging Camere van Rhetorica St. Jan ten Steene bestaat komende vrijdag een eeuw. Een dag later, op zaterdag 18 november, pakt de to neelclub in gemeenschapscen trum De Warande in Sint Jans teen uit met een open jubileum dag. Van 10.30 uur tot 14.30 uur kun nen bezoekers kennismaken met het reilen en zeilen van de vereni ging, zowel voor als achter de schermen. Er is volop animatie en door middel van foto's en een film wordt een eeuw toneel in beeld gebracht. Verder zijn er voor drachten, kan toneelkennis getest worden in een quiz en is er speci aal voor kinderen improvisatieto neel. Ook wordt een grime- work shop gegeven en het jubileum boek '100 jaar toneel in Steen' ge presenteerd - dat is te koop voor 15 euro. Voor hoofdvrouw Emmy de Bot is deze jubileumdag een opstap naar de grote jubileumuitvoering in december. „Dan brengen we in de plaatselijke kerk negen keer de familievoorstelling 'Ebener Scrooge'." Het klassieke verhaal van Charles Dickens over de vrek Scrooge wordt in een moderne be werking van Peter Stax gespeeld. „Dat wordt de klapper van onze jubileumviering", aldus De Bot. SLUIS Het Jaagpad langs de Damse Vaart tussen Sluis en Hoeke is geen visitekaartje om in de omgeving van Sluis te komen fietsen. Er zitten heel wat putten en scheuren in, wat valpartijen veroorzaakt. Terwijl de verbinding juist gekoesterd zou moeten worden. Dat schrijft Frank Gijsel (Nieuw Gemeentebelang) aan het Sluise college. Gijsel wil van burgemees ter en wethouders weten of ze op de hoogte zijn van de slechte staat van het wegdek en of het college contact wil opnemen met buurge meenten Damme, Knokke-Heist en de provincie West-Vlaanderen, die vanaf de grens eigenaar is van de weg. Dat is een trendbreuk met het verleden, want er was tot voor kort geen budget om versleten en onveilige speeltoestellen te ver vangen. Nu wordt er eenmalig toch geld vrijgemaakt. Het verwijderde speeltuig in de Walsoordensestraat in Walsoor den, Vlietstraat in Terhole en Le- harstraat en Handelstraat in Hulst wordt vervangen. In de Hulster Moerschansstraat komen drie toestellen terug, in de Clingse Ferdinand Bolstraat en Kennedy- laan gaat het om twee speeltui gen. Alleen het verwijderde speeltoestel in de Wilgenstraat in Vogelwaarde komt niet terug, omdat volgens het college de speelvoorziening daar compleet is. Het is de bedoeling dat kinde ren nog dit jaar op de nieuwe toe stellen kunnen spelen. Dan moet wel het weer een beetje meezit ten, ook voor het plaatsen van nieuwe speeltuigen. Er zit wel licht nog meer in het vat, omdat Hulst volgend jaar meer geld heeft om versleten speeltuigen te vervangen. IN DE REGIO Demonstratie schikken kerstbloemen Lezing over leven met terreur Seniorencafé MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 14 november 2017 Stads- en dorpsraden doen het steeds vaker: inloopbijeenkom sten houden waar bewoners komen vertellen wat ze op hun lever hebben. Wij keken mee in Aardenburg. Cees van Kampen Aardenburg - Dinique Bakkers, voorzitter stadsraad té Een ronde tafel en kopjes koffie maken de sfeer gemoedelijk op de inloopavond, fotocamileschelstraete Kaarten zijn al te koop via to- neelsteen.nl. De gemeente Hulst investeert in nieuwe speeltoestellen. Op twaalf locaties waar de toestel len onlangs zijn verwijderd, komen nieuwe exemplaren. Het college van B en W stelt daar 30.000 euro voor beschikbaar. Bob Maes Hulst AXEL Martin Lucassen en Carry Krebbers van bloemenzaak Sfee- eer in Goes geven morgenavond voor Groei en Bloei in De Halle in Axel een bloemschikdemon stratie in kerststijl. Alle stukken die ze maken worden ver loot. Aanvang: 19.30 uur, zaal open 19.00 uur. Leden van Groei en Bloei betalen 2 euro, niet-leden be talen 10 euro. Meer informatie op zeeuws-vlaande- ren.groei.nl OOSTBURG Ferry Zandvliet (foto) geeft morgen een lezing in het Zwin College in Oostburg met als thema Pak de Regie. Zandvliet ontsnapte twee jaar geleden aan de ter reuraanslag in Le Bataclan in Parijs en richtte een lot- genotengeroep op voor slachtoffers van terreur en zwaar geweld. De lezing gaat over leven met terreur en angst. De locatie is de aula van het Zwin College Oost burg, om 14.15 uur. SINT KRUIS Wilfried Staelens, voorzitter van de afdeling Aarden- burg-Eede-Sluis van de KBO Zee land, zal morgen tij dens het senioren café een presenta tie geven over deze bond voor ouderen. Van 14.00 tot 16.00 uur in het dorpshuis van Sint Kruis. GENIETEN J OOSTBURG Nee, zijn eigen bruidstaart bakt hij niet meer. Maar verder lijken Cor Oubrie (93) en Nera Willemsen (88) sinds hun briljanten huwelijk weinig veranderd. Gisteren waren ze 70 jaar getrouwd. Bakken doet de voormalige bak ker alleen nog op zondag. „Appelbollen, banketstaven, dat soort kleinere dingen. Geen taarten meer hoor." Ze genie ten van elkaar, van de televisie en van het tuintje voor hun appartement. Met de kleinkinderen onderhouden ze contact via Facebook, Skype en Facetime. fotoboaztimmermans DINSDAG AARDENBURG Kaaiplein, 08.00 - 12.00 uur: Week markt; AXEL De Halle, 10.00 uur: Wandelen; 13.20 uur: Yoga; 15.00 uur: Koersbal, nia dans; 't Kasteeltje, 13.30 uur: Creatief; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Biljarten, jokeren, vrij kaarten, aerobics; Het Warenhuis, 19.30 uur: Vertel- café; 't Trefpunt, 14.00 uur: Sjoelen, kaar ten, biljarten; HULST De Lieve, 09.00 uur: Vrij biljarten; 10.00 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten, keuring rijbewijs; 13.30 uur: Prijskaar ten; 19.00 uur: Oudheid kundige kring De Vier Ambachten 'speurtocht naar de oude Gentse Vaart'; Kreatieve vorming Hulst; 19.30 uur: SP Hulst; Basisschool De We reldboom aan de Tabakstraat, 19.30 uur: Presentatie ontwikkelingsmodel Spiral Dynamics (over wereldbeeld hoogbegaafde kin deren); SAS VAN GENT Keizer Karelplein, 08.30 -15.00 uur: Weekmarkt; SLUISKIL Het Meulengat, 10.00 uur: Wande len actieve senio ren; 13.30 uur: KBO kaarten; TERNEUZEN Porgy Bess, 20.00 uur: Lezing Vlaamse schrijvers Margot Vander- straeten over haar laatste boek 'Maz- zeltov' en winnaar van de Fintro litera tuur prijs 2017 Je roen Olyslaegers over 'Wil'. ZAAMSLAG 't Stropievat, 19.30 uur: Dorpsraad Zaamslag; ZUIDDORPE 't Kaaike, 13.00 uur: Gym.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 75