OZCAN AKYOL Meer schadeclaims na onterechte nacht in de politiecel AN ARISCHE EILANDEN CRUISES VOOR 'N HABBEKRATS! bel ons 088 - 70 70 600 fstlD 6 r K SFy Cruise Canarische "Sr/ Eilanden Madeira Cruise Canarische Eilanden Deluxe Column Gisteren zag ik een duize lingwekkend filmpje met een hoofdrol voor de leden van Pegida, een organisatie die be kendstaat om zijn virulente mos- limhaat. Frontman Edwin Wa- gensveld was in Enschede naar een locatie afgereisd waar een moskee zou worden gebouwd. Sa men met twee anderen zette hij een tent op. Het gezelschap sloeg knullig een kruis in de grond, wat jammerlijk mislukte, zodat het ding ook nog eens brak en vervol gens amateuristisch met plakband moest worden hersteld. Dit hele tafereel werd keurig vastgelegd door een team van PowNed, dat kennelijk op bestel ling naar Twente was afgereisd, want alles vond plaats op de vroege ochtend - zo werd in de film gezegd. In ieder mens schuilt misschien een ramptoerist, maar er zijn grenzen. Toen een van de Pegida-leden het verminkte kruis met varkens- bloed begon nat te maken, kreeg ik het gevoel dat ik toegang had ge kregen tot het recreatiecentrum van een tbs-kliniek. De vraag die toen bij me op kwam: waarom moet ik naar deze patiënten kijken? Ik weet niet wat de journalistieke afwe ging van PowNed is geweest, maar we kunnen volgens mij met z'n al len, links of rechts, in alle redelijk heid concluderen dat er betere manieren zijn om ongenoegen te uiten over de bouw van een mos kee. Als journalisten op aanvraag verslag gaan doen van de totale idioterie van mensen die duidelijk psychische manke menten hebben, zal het voor die laatste groep voelen dat wangedrag wordt be loond. In het ver lengde daarvan kunnen we in de toekomst capriolen verwachten die nóg belachelijker van karakter zijn, puur om in de schijnwerpers te komen. Pegida beroept zich op een 'lu dieke actie'. I beg to differ: volgens mij hebben we hier te maken met een stel hersenloze racisten die pas ophouden als alle moslims opge ruimd zijn. Maar, stel, het was een ludieke actie, dan krijgen die lui wel erg veel aandacht. Als 'ludiek' de journalistieke maatstaf is, dan moeten de ver slaggevers van PowNed voortaan ook Vindicat-studenten en voet balhooligans een podium bieden om op nationale televisie te laten zien welke gekkigheid ze uithalen. Het zal vast een hoop kijkers ople veren. Pegida beroept zich op een 'ludieke actie'. I beg to differ Dat blijkt uit onderzoek door de Algemene Rekenkamer dat van daag openbaar wordt gemaakt. Vorig jaar werden 4.819 schade vergoedingen toegekend aan ex- verdachten in voorarrest, in 2005 waren dat er nog 780. De verdach ten zaten maximaal drie dagen opgesloten op het politiebureau. Wie ten onrechte vastzit, kan een schadevergoeding van 105 euro per dag eisen. De toename van het aantal claims hangt sa men met een stijging van het aan deel verdachten dat korte tijd vastzit, aldus de Rekenkamer. Vorig jaar werd een op de vier verdachten van misdrijven enkele dagen in een politiecel opgeslo ten. In 2012 was dit nog een op de zes. Volgens het ministerie van Justi tie en Veiligheid hangt dit samen met een aantal ingrijpende veran deringen. Zo worden verdachten langer vastgehouden omdat ze - sinds 2016 - vóór een politiever hoor recht hebben op bijstand van een advocaat. Dat kan meer tijd kosten. Ook worden relatief lichte za ken sneller afgehandeld, waar door verdachten in de cel moeten wachten op de afhandeling van hun zaak. Vorig jaar berichtte t Maar 35 procent ex-verdachten dient een schadeclaim in deze krant al dat ex-verdachten een recordbedrag aan schadever goedingen ontvingen. Een zorge lijke ontwikkeling, zei Ybo Bu- ruma, lid van de Hoge Raad. „We zijn iets normaal gaan vinden wat niet normaal is", aldus Buruma. „Preventieve hechtenis is iets bij zonders, een aantasting van een fundamenteel recht. Het gaat nu soms wel erg gemakkelijk." Overigens vraagt slechts 35 pro cent van de ex-verdachten om fi nanciële genoegdoening. nu v.a. nu v.a. t/m vr. 09:00-21:00, za. 09:00-17:00 zo. 10:00-18:00) V reizen Zn[ dinsdag 14 november 2017 GO @ÖzcanAkyol Idioterie De overheid is bakken met geld kwijt aan schadevergoe dingen voor mensen die ten onrechte kort in de cel zitten. Deze ex-verdachten worden binnen drie dagen naar huis gestuurd. In ruim tien jaar is het aantal schadeclaims ver zesvoudigd. Peter Winterman Den Haag »""'m i^r Pit Madeira La Palma 8-daagse cruise v.a. Gran Canaria o.b.v. volpension Ind. servicecharge/fooien t.w.v. €70 p.p. én tafeldranken t.w.v. minimaal €115 p.p. De ultieme cruisebeleving! 599 Incl. vliegreis en transfers 8-daagse cruise v.a. Tenerife o.b.v. volpension Incl. servicecharge/fooien t.w.v. €70 p.p. én tafeldranken t.w.v. minimaal €115 p.p. 8 dagen Semi All Inclusive per AIDAprima nihj Lanzarote erteve Maak deze winter een prachtige 8-daagse cruise per 4* AIDAsol en ontdek 4 Canarische eilanden en het Portugese bloemeneiland Madeira. Aan boord van dit schip ervaart u dé ultieme cruise-beleving met diverse restaurants, een zwembad met spa en spetterende shows in het theatrium. Naast de vlucht en transfers zijn ook de fooien/servicebijdrage en tafeldranken tijdens de buffetmaaltijden bij de cruiseprijs inbegrepen, wat zeer uniek is!Boek snel deze topaanbieding en geniet van een heerlijke cruisevakantie tijdens de winter! nov. dec. jan. feb. mrt. Binnenhut Buitenhut Balkonhut VOL v.a. 749 v.a. 809 VOL v.a. 689 v.a. 759 v.a. 749 v.a. 839 v.a. 899 v.a. 799 v.a. 949 v.a. 1029 v.a. 949 v.a. 1109 v.a. 1189 zie stipreizen.nl/cralpb Verwen uzelf met deze luxe 8-daagse cruise per 4*+ AIDAprima naar de Canarische Eilanden en Madeira Deze winter heeft u volop de tijd om de eilanden Tenerife, Fuerteventura, Lanzarote en Gran Canaria te ontdekken. Ais kers op de taart vaart u ook naar het kleurrijke bloemeneiland Madeira! De reis is inclusief vliegreis, transfers, 8-daagse cruise o.b.v. volpension, fooien/servicebijdrage én tafeldranken. En dat allemaal voor een enorm scherpe prijs v.a. €599. Boek vandaag nog, want deze cruise is tijdelijk sterk in prijs verlaagd! Binnen Buiten Veranda hut hut hut nov. v.a. 649 v.a. 729 v.a. 899 dec. v.a. 599 v.a. 679 v.a. 719 jan. v.a. 799 v.a. 879 v.a. 919 feb. v.a. 999 v.a. 1099 v.a. 1129 mrt. v.a. 999 v.a. 1099 v.a. 1139 H zie stipreizen.nl/cratfb Veranda comfort v.a. 919 v.a. 739 v.a. 939 v.a. 1149 v.a. 1159 Kijk voor nog méér voordelige cruises op onze website! stipreizen.nl °f E Prijs p.p Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6