Supers niet ruimer open tijdens kerst Fietsers veiliger langs Nishoek 6 Gemeente verwerpt bezwaar bewoner Ze reageren daarmee op een be zwaar dat door een wijkbewoner is ingediend tegen het vernieuwde bestemmingsplan voor de wijk. Hij vindt het uitblijven van geluid- werende maatregelen onaccepta bel. De bezwaarmaker zegt het jammer te vinden dat er nooit een informatieavond is geweest waarop bewoners van de al ge bouwde huizen in de wijk hun er varingen konden delen. In hun antwoord op de ziens wijze van de bewoner stellen bur gemeester en wethouders dat er in de toekomst geen normen worden overschreden. Uit onderzoek is ge bleken dat het geluid bij zeven wo ningen boven de voorkeurswaarde van 48 decibel zal uitkomen, maar onder de 53 decibel blijft. In dat ge val kan ontheffing worden ver leend. De bezwaarmaker vindt dat de gemeenteraad als politiek or gaan de keuze moet maken voor een strengere norm en op die ma nier wel geluidwerende maatrege len afdwingt. Volgens B en W wegen de kos ten van een geluidsscherm niet op tegen het beperkte voordeel dat er paar bewoners ervan zullen heb ben. Dat was ruim een jaar geleden ook de reden voor de ontwikke- laarser een streep door te zetten, want aanvankelijk zou er wel een geluidsscherm komen. Ze lieten weten het te gortig te vinden om tonnen te investeren voor een paar woningen. Het nieuwe bestemmingsplan voor de wijk Aria moet er komen, omdat de ontwikkelaars de wijk iets anders willen indelen dan aan vankelijk de bedoeling was. Ook de ontsluitingsweg krijgt een an dere plek. Die komt langs de wijk te liggen in plaats van er doorheen. Dat maakt het gemakkelijker om in de toekomst nog wijzigingen aan te brengen in de ligging van de kavels. In Aria wordt inmiddels al Uit onderzoek is gebleken dat het geluid bij zeven huizen onder de 53 decibel blijft enkele jaren gebouwd. De wijk moet een dorpse uitstraling krij gen. Er komen maximaal 350 hui zen. Een woordvoerster laat weten dat het college geen redenen ziet een malig af te wijken van de normale openingstijden die gelden op zon dagen. Dat betekent dat de supers ook op beide kerstdagen tussen 13.00 en 18.00 uur de deuren mogen openen. De verzoeken met kerst ruimere openingstijden te mogen hanteren, kwamen van Lidl, Jumbo en Agrimarkt. Over de zondag openstelling van de supermarkten in Goes is in het verleden al heel wat te doen geweest. Dirk van den Broek was zeven jaar geleden de eerste die van de gemeente toe stemming kreeg om op zondag de deuren te openen. De Jumbo volgde al snel. In die tijd mochten door landelijke regels maximaal twee supermark ten op zondag open zijn. Dat leidde al snel tot een onmogelijke situatie toen meerdere ketens bij de ge meente Goes aanklopten. Onder meer Dirk van den Broek moest de deuren weer sluiten. Sinds 2013 mogen alle Goese su permarkten op zondag open zijn, maar een jaar later kregen ze met beperkingen te maken door de in trede van SGP/ChristenUnie in het dagelijkse gemeentebestuur (in plaats van de PvdA). Konden de su permarkten eerst al 's ochtends opengaan, vanaf 2014 mogen ze pas om 13.00 uur de schuifdeuren ope nen. Nu zijn op de Albert Heijn na alle supermarkten op zondag open. Tot vorige week moesten fietsers een weg vinden tussen het zware vrachtverkeer dat op het industrie terrein maximaal 80 kilometer per uur mag rijden. Behalve werkne mers van de daar gevestigde bedrij ven, fietsen ook veel scholieren over de Nishoek. Het is de kortste weg tussen Krabbendijke en Goes. Voor het nieuwe stuk fietspad heeft de gemeenteraad ruim een jaar geleden 180.000 euro uitge trokken. Ter hoogte van de kruising met de Weihoek sluit het nieuwe pad aan op een bestaand fietspad, dat achterlangs Lamb Weston/Meijer loopt. Het nieuwe stuk fietspad kruist drie opritten naar terreinen van be drijven waar dagelijks veel zwaar verkeer rijdt, onder meer bij de Sin- kegroep. Extra verkeersborden wij zen fietsers op dit gevaar. IN DE REGIO EHBO-cursus Vrijwilligers- bijeenkomst MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 14 november 2017 BE' Aria krijgt geen geluidsscherm Er hoeft geen geluidsscherm te komen dat bewoners van de nieuwbouwwijk Aria in Goes be schermt tegen geluidsoverlast van de snelweg en de Nansen- baan. Dat vinden burgemeester en wethouders. Rob Paardekam Goes Op eerste of tweede kerstdag 's ochtends nog even snel wat laatste boodschappen halen, zal in Goes dit jaar niet gaan. Enkele supermarkten hadden de ge meente gevraagd of ze langer dan normaal open mochten zijn, maar krijgen nul op het rekest. Rob Paardekam Goes Fietsen over bedrijventerrein Nishoek bij Kruiningen is voort aan een stuk minder gevaarlijk. Een nieuw, vrijliggend fietspad langs de Nisseweg is openge steld voor het verkeer. Joeri Wisse Kruiningen COLIJNSPLAAT EHBO-vereniging Kamperland houdt vanaf vandaag, dinsdag, een EHBO-cursus in Colijnsplaat. De cursus bestaat uit tien tot twaalf cur susavonden en de instructeur is Kees Jacobse. Deelnemers zijn op 14 november wel kom in dorpshuis De Brug in Colijns plaat. De kosten be dragen 225 euro, in clusief het Oranje- Kruis boekje, het examen en een consumptie per avond. Aanmelden kan door een e-mail te sturen naar ehbokamper- land@gmail.com. KAPELLE Aanbod Vereni- gingsOntwikkeling (AVO) houdt een bijeenkomst 'Om gaan met lastig ge drag' op woensdag 15 november in Ka- pelle. De avond is bedoeld voor vrijwil ligers die voor hun organisatie werken met verschillende soorten mensen en doelgroepen. Tij dens de bijeen komst leren ze om gaan met lastige deelnemers van ac tiviteiten. De infor matieavond is voor trainers, begelei ders, coaches en bestuurders van vrijwilligersorgani saties. Belangstel lenden zijn van 19.30 tot 21.30 uur welkom in dorps huis De Vroone, C.D. Vereekestraat 74 in Kapelle. De deelname kost 5 euro en aanmelden kan via de website kapelle.nl/cursus- aanbod. BRUINISSE Aannemers zijn gisteren begonnen aan de re novatie van de brug in de N59 bij Bruinisse. Versleten onder delen van de basculebrug worden vervangen en er komt een nieuw bedieningssysteem. Het wegverkeer wordt over de bypass geleid, maar merkt verder niets van de werkzaamhe den. De scheepvaart heeft er wel last van. Vanaf vandaag tot en met vrijdag kunnen alleen schepen die minder dan 6,25 meter hoog zijn door de sluis varen. Van zaterdag tot en met volgende week donderdag blijft de sluis helemaal gesloten. De week daarna alleen overdag. In het weekend van 25 en 26 november gelden geen beperkingen, foto marieke mandemaker COLIJNSPLAAT Dorpshuis De Brug, 20.00 uur - Start EHBO-cursus GOES Grote Markt, 09.00- 16.00 uur - Week markt; Wijkcentrum De Spinne, 09.30- 11.30 uur-Spreek uur Maatschappe lijk werk; Inloophuis Oase, Roosevelt- laan 87,13.30-15.30 uur - Open atelier schildersgroep; Erasmuspark, vanaf 14.00 uur - Activi teiten voor senio ren; Rooseveltlaan 87,19.00 uur - Start Fietstocht door Fietsgroep Oase HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur - Gratis sporten onder professionele begeleiding in de Beweegtuin, de trai ning bestaat uit ba lans, souplesse en coördinatie 'S-HEER HEN DRIKSKINDEREN Heer Hendrikhuis, Te Werfstraat 18, 09.30-11.30 uur- Digitaal inloop- en adviespunt KAPELLE Parkeerplaats, C.D. Vereekestraat, 08.00-12.00 uur- Weekmarkt; De Vroone, 19.30 uur- Informatieavond werkgroep demen- tievreindelijk Ka pelle KRUININGEN Markt, 13.00-17.00 uur - Weekmarkt; Ons Dorpshuis, Berghoekstraat 3, 14.00-16.30 uur- 'Kom uit je huis middag', activitei tenmiddag voor se nioren RILLAND Restaurant 'De Nieuwe Vliedberg', 09.30-11.30 uur- Digitaal Café en spreekuur Wijk agent; Dorpshuis Luctor et Emergo, 13.45-16.30 uur - Koersbal voor seni oren WOLPHAARTS- DIJK Meuleweie, 09.30- 16.00 uur - Inloop 'Even d'r uut' voor Senioren Wol- phaartsdijk en Oud- Sabbinge YERSEKE Kerkplein 1,14.00 uur - Rondleiding door Oosterschel- demuseum. RENOVATIE Ij Wjff"; Nog niet iedereen weet het nieuwe fietspad te vinden. FOTO MARCELLE DAVIDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 67