Tukker is helemaal terug na 'cadeau' Seniorenzwemmers O) 0) O 10 ZE De Koning maakt kans op nog een prijs RBVM behoudt de foutloze status TURNEN JEUGD WK Voor Goesenaar Corné de Koning ligt er mo gelijk aan het eind van 2017 nog een mooie prijs in het verschiet: hij is door de World Ro wing Federation genomineerd voor de titel 'Para Crew of The Year'. Hij heeft concurrentie van boten uit Australië, Brazilië en Noorwe gen. Bij De Koning hoort natuurlijk ook An- nika van der Meer. Samen kenden ze een ui terst succesvol jaar. Ze wonnen twee wereld bekerwedstrijden, zetten een wereldrecord neer en verzekerden zich in Florida van de wereldtitel in de klasse TA Mix2. En dat ter wijl hun samenwerking pas in februari begon. Het gala van de World Rowing Federation is op 8 december in Londen. Het EK indoor- roeien begint een dag later in Amsterdam. De rolstoelbasketballers van RBVM hebben na de derde speelronde van de competitie in divisie Cl nog altijd geen puntenverlies gele den. In Scheveningen werd nummer drie Hoofddorp zaterdag verslagen. Na een 12-2- achterstand na het eerste kwart, een 24-12- stand op het bord na het tweede kwart en de score 26-24 na het sterke derde kwart, sloeg RBVM toe in het laatste deel van de wedstrijd. Hoofddorp scoorde nog maar één keer, terwijl de Middelburgers acht punten scoorden en met 28-32 wonnen. Omdat bij de tweede wed strijd van de derde speelronde tegenstander JBC niet kwam opdagen, wonnen de Zeeuwen die wedstrijd reglementair met 0-20. Na de eerste seizoenshelft gaat RBVM daardoor fier aan kop. Schoe Geelhoed Al na twee minuten moest Tuk ker in het duel met Dubbeldam destijds vervangen worden. De linksback bleef met zijn been steken in een hoop zand op het veld van Zeelandia Middelburg, kwam in botsing met een tegen stander en werd per ambulance naar het ziekenhuis in Goes ver voerd. Zijn voorste kruisband bleek gescheurd, zijn mediale banden verrekt. „Ik wist dus al gelijk dat het lang revalideren zou worden", blikte hij terug. „Daarom heb ik ook al vrij snel de knop omgezet en ben ik vol voor die revalidatie gegaan, want als je blijft hangen in de teleur stelling duurt het - denk ik - al leen nog maar langer." Vier weken na zijn operatie in januari huppelde hij de Fit4Free in Middelburg in („Lopen kon ik nog niet"). Daar is hij sindsdien kind aan huis. „Mijn linkeron derbeen was toen ook al gewoon goed, maar mijn rechteronder- been was als een pols zo dun", zei hij zonder overdrijven. Buitenbeentje Als hij niet in de sportschool zat om te werken aan zijn herstel, was hij dikwijls op de Veerse Poort te vinden. Tukker: „Ik liet me daar door mijn vader afzet ten om naar de training van het eerste team te kijken. Zeker in het begin deed ik dat wekelijks. Je mist veel door zo'n blessure, dus je wordt toch een soort bui tenbeentje. Er wordt gelachen, er wordt gepraat op dat veld en dat wilde ik niet allemaal missen. Zeker omdat ik met sommigen al zo lang samenspeel." Inmiddels kan hij zich er weer op verheugen om opnieuw met hen samen te spelen, na tweeën halve wedstrijd met het tweede zonder pijn. „Dat ging goed", vond Tukker. „Ik ben natuurlijk nog niet als een gek tekeer ge gaan, maar ik was nog absoluut niet moe. Ook niet na negentig minuten. Ik kende de verhalen van anderen met een kruisband blessure en ik herken me daar wel in: ik ben nu ook sterker dan ooit. Ik heb meer inhoud, ben groter, breder en krachtiger." Vanavond maakt hij zijn ren tree in de eerste selectie. Als hij tegen Vlissingen weer speelmi nuten krijgt, zal ook de datum 14 november 2017 een speciaal plekje in zijn geheugen krijgen. Bij de dames pakte Walraven (Vlis singen) de winst op de 100 meter rugslag, 400 meter wissel- en vrije slag. Verder won zij zilver op de 50 meter rugslag en werd ze derde op de 100 meter vrije slag. Bergez ver overde het goud op de 100 meter vrije slag, 50 meter rug en vlinder slag. Op de 100 en 200 meter schoolslag tikte Céline Brink (DZK) als eerste aan. Daarnaast werd zij tweede op de 100 en 400 meter vrije slag en won brons op de 50 meter vlinder slag. Voor Iris Erpelinck (Honte) waren er medailles op de 200 meter vlin derslag (goud), 50 met vlinderslag en 400 meter wisselslag (zilver) en de 100 meter rugslag (brons). Bij de heren duelleerden Van Ge mert en Noa Eversdijk op vijf afstan den. Van Gemert versloeg zijn trai ningsmaatje op de 100 meter vlin derslag, 200 meter vrije slag en wis selslag. Bovendien werd hij tweede op de 50 meter vrije slag en 200 me ter rugslag. W Iris Erpelinck (Honte) pakte een keer goud, twee keer zilver én een keer brons Tieleman is er ook in Sofia weer bij dinsdag 14 november 2017 A Corné de Koning, fotomarcelledavidse ROEIEN ROLSTOELBASKETBAL Er komen vanavond nog zes Zeeuwse ama teurvoetbalploegen in actie in het toernooi om de districtsbeker. Goes zal na de 1-2-zege op Vlissingen van zaterdag met het nodige ver trouwen afreizen naar Hulst, waar zondag-der deklasser HVV'24 wacht. Vlissingen kan zich in het duel met Zeelandia Middelburg (zondag tweedeklasser) revancheren voor de verlies- partij. IJzendijke neemt het thuis op tegen Ter- neuzen. Alle wedstrijden starten om 20.00 uur. Het vrouwenteam van Oemoemenoe/Tovaal verloor in Utrecht met 31-10 van RUS 2. Bij rust keken de Zeeuwse vrouwen nog maar tegen een 14-10 achterstand aan. Rosanne den Toon der zorgde zelfs voor een 0-10-voorsprong, maar door het uitvallen van twee speelsters kon Oemoemenoe /Tovaal het niet bolwerken tegen de Utrechtse studentes, die al met een speelster meer aan het duel waren begonnen. Op het regionaal kampioenschap veldrijden in Til burg is Aimée Schoe uit Vrou wenpolder als ze vende geëindigd in de categorie belofte/elite. Op het modderige parkoers zakte ze na een goede start terug, waar door ze daarna bij de vrouwen niet meer voor een po diumplek in aan merking kwam. I De judoka's van Sportschool Geel hoed sleepten af gelopen weekend flink wat medailles in de wacht. Mark Jan Zonder won zilver op het toer nooi om de Beker van Gent in de ca tegorie tot 18 jaar in de klasse -46 kilogram. Op het Residentie Judo toernooi in Den Haag was er goud voor Roxanne van Ruiten (-52 kg) in de categorie tot 15 jaar. Eli Poppe werd derde in de gewichtsklasse +66 kg. In de leef tijdscategorie tot 10 jaar pakten David Moonen en Ruby Zoutewelle zilver, net als Pe pijn van Lomwei bij de -12 jaar. Boris Moonen en Quinte Bevelander wonnen brons. „Op 4 december vorig jaar ging het fout", diept Zeelan dia Middelburg-verdediger Dennis Tukker (24) moeite loos op uit zijn geheugen. „Een dag voor Sinterklaas. Nou, dat was geen heel fijn cadeautje..." Nu is hij hele maal hersteld van een zware kruisbandblessure en klaar om vanavond te spelen in het bekerduel met hoofdklasser Vlissingen (20.00 uur aftrap). Mitchell Minnaard Middelburg De Zeeuwse seniorenzwemmers kwamen tijdens het eerste week end van de Zeeuwse Winter Zwemkampioenschappen in Ter- neuzen goed voor de dag. Met ieder drie zeges hadden Kirsten Walraven (DZK), Kelly Bergez (ZC Koewacht) en Kalle van Gemert (DZK) afgelopen weekend het meeste succes. Joram Lawalata Terneuzen o a Naast Iris Schrier reist ook Nard Tieleman naar Sofia af. De veer tienjarige inwoner van Sint- Kruis heeft al het nodige ereme taal bij elkaar verzameld. Zo Is hij al meerdere kampioen van Ne derland geworden. Ook op de Vlaamse kampioenschappen was het springtalent meermaals de beste. Net als Schrier reist Tiele man het hele land door om te trai nen, in totaal zo'n tien uur per week. Voor Tieleman is het de derde deelname aan de WAGC. In 2014 en 2015 was hij er ook bij in de Verenigde Staten en Dene marken. De hoogst behaalde klassering tot nu toe is de negende plaats op het onderdeel dubbele mini- trampoline in 2015. In Sofia komt Tieleman in actie in de leeftijds categorie tot en met veertien jaar. Hierbij wordt hij bijgestaan door onder anderen Lennard Villafu- erte, voormalig top-trampoline- springer. Sinds enige tijd wordt de jonge Zeeuws-Vlaming ge steund door de stichting Zeeland Sport Leisure, een stichting die zich inzet voor de ontwikkeling van sporttalenten in Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38