orte film 'Een dag aan het strand' 9 Facebook als nieuwsbron Eiwitten en dementie je zelf aan het werk gaat in een la boratorium of archief, dan ben je veel meer bij de kennis betrokken. Het blijft langer hangen. Studen ten leren om vragen te stellen. En dat is misschien wel belangrijker dan het vinden van antwoorden." Ruim 120 studenten hadden hun onderzoek ingestuurd in de hoop deel te mogen nemen aan de conferentie. Van de inzenders zijn 58 studenten geselecteerd door een jury van professoren. „De stu denten kregen feedback en de kans om hun onderzoek te her schrijven. Zo werkt het in de echte wetenschappelijke wereld ook. Veel van deze studenten willen la ter onderzoeker worden: ze onder vinden voor het eerst aan den lijve hoe het is om door zo'n proces te gaan." De beste onderzoeken kun nen tijdens de conferentie een geldprijs winnen. Zo'n prijs kan deuren openen, weet Van den Brink. „Het kan ervoor zorgen dat ze toegelaten worden tot een op leiding. De conferentie is voor deze studenten daarom één van de belangrijkste dagen in hun studie tot nu toe." De deelnemende stu denten blijven niet alleen binnen de muren van UCR in Middelburg: ze brengen ook een bezoek aan Damen en aan het Zeeuws Ar chief. gisteravond in première konden gaan. Het resultaat werd beoordeeld door een vakjury, die bestond uit Eddie Bimmel (winnaar van vorig jaar), fan Willem van Winden (pro grammeur bij filmhuis fïZi in Zie- rikzee) en Margot Schotel (Omroep Zeeland). Gespreksstof De Gouden Zeester, zoals de trofee van FilmstarZ heet, ging naar Gijs Suy en Jens Ingelse. De vakjury had het lastig en kon niet tot een una niem oordeel komen. 'Een dag aan het strand' bleek uiteindelijk de film die de jury 'het meest trig- gerde, de verbeelding prikkelt, tot nadenken stemde'. „Het gevoel dat blijft hangen is indrukwekkend en leverde veel gespreksstof op", oordeelde jury. „De film is zorgvul dig en liefdevol gemaakt." Toch riep deze ook vragen op. „Ook na meer maals kijken, krijg je niet de vinger achter alles wat je ziet. Iets meer houvast zou prettig zijn." FilmstarZ is een initiatief van Stichting Cavak. Zij heeft besloten na achttien jaar onder een andere naam verder te gaan. Deze werd gis teravond onthuld: Film-a-lot. De naam, bedacht door filmmaker Ja- comien Kodde, was gekozen uit tachtig inzendingen. PZC ONLINE Als de VVD en de CDA echt van hun cultuur en taal houden stu ren ze Broeder Dieleman naar het songfestival dinsdag 14 november 2017 Naam: Petra Ravbar (23) Studierichting: psychologie en economie aan UCR in Mid delburg Waar gaat je onderzoek over? „Jonge mensen beste den veel tijd aan sociale media, zoals Facebook. Uit on derzoek is gebleken dat deze media de belangrijkste nieuwsbron zijn. Facebook is zo is ingericht dat we alleen nieuws zien waarin we geïnte resseerd zijn. Dit heet selec tieve blootstelling. Ik heb on derzocht of er een verband is tussen de hoeveelheid nieuws die mensen zien op Facebook en hun mening over twee poli tieke onderwerpen: immigran ten en EU-lidmaatschap" Wat is je conclusie? „Jongeren blijken minder kranten en nieuwssites te lezen, omdat ze veel nieuws zien op Facebook. De jonge ren die veel lezen op Face book bleken een sterkere me ning te hebben over immigran ten en EU-lidmaatschap, dan jongeren die ook anderebron nen raadplegen." Wat betekent het om mee te mogen doen aan de Student Research Conference? „Ik vind het leuk dat de conferen tie dit jaar in Middelburg is." PC Naam: Céline Budding (19) Studierichting: biomedische en neurowetenschappen aan UCR in Middelburg Waar gaat je onderzoek over?„lk heb biomedisch on derzoek gedaan naar demen tie. Met mijn studiegenoot Toon Holman heb ik onder zocht of het mogelijk is om aan de hand van een bepaald eiwit dementie te diagnosti ceren. Dementie wordt vaak laat ontdekt: daarvoor zijn scans of bloedonderzoek nodig. Met deze methode kun je makkelijker en eerder een indicatie krijgen." Wat is je conclusie? „We hebben de hoeveelheid eiwit ten van mensen met en zon der dementie met elkaar ver geleken. Daaruit bleek dat mensen met dementie meer van het eiwit in hun lichaam hadden dan mensen zonder dementie. Onze bevindingen zouden een rol kunnen krijgen in het makkelijker en veiliger diagnosticeren." Wat betekent het om mee te mogen doen aan de Student Research Conference? „Ik wil graag verder in de aca demische wereld. Deze confe rentie is een goede introductie in die wereld." Wie de conferentie wil bezoeken kan zich aanmelden via studen- tresearchconference.nl. De aan vang is 10.00 uur. A Jens Ingelse (links) en Gijs Suy (tweede van links) zijn de win naars van FilmstarZ 2017. Rechts van hen, Reno Maenhout en Joran van Heest (uiterst rechts), foto dirk-jan gjeltema UW MENING Een autoruitsticker moet ervoor zorgen dat Zeeuwse automobilisten hun aandacht op de weg richten in plaats van op hun telefoon. Op dit bericht op Facebook is gisteren veel gereageerd. „Foon in je tas gooien zo gauw je in de auto stapt en er weer uit halen als je uitstapt. Hoe moeilijk is hef, zegt Coby Bouwman. „Mensen zijn gewoon verslaafd aan dat ding. En ze denken, oh mij overkomt niks, ik zie alles nog als ik met de telefoon bezig ben", aldus Irene Klopmeijer. Peter Diele- man is er kort en krachtig over: „Zonder lijfstraffen gaat het nooit stoppen." TWITTER D @betonnie Regeringspartij VVD wil stoppen met subsidie voor Nederlandse popmuziek. De uit Axel afkomstige volkszanger Broeder Diele man, die twittert onder de naam @betonnie, trekt die lijn door en stelt dat Neder land beter een volksmuzi kant dan een popmuzikant naar het songfestival kan sturen. Zoals bijvoorbeeld hijzelf. Daar is misschien best iets voor te zeggen. ONLINE TOP-5 Meest gelezen op pzc.nl 1. Kerkrel Kruiningen: Do minee Bredeweg stapt op 2. Hier komen de nieuwe kentekenscanners te staan 3. Brand in bedrijf Sint- Maartensdijk meester; as best vrijgekomen 4. Vogels komen om bij verkeersongeluk met vier auto's in Vlissingen 5. Vestiging Lion Foods verloren door brand in Sint- Maartensdijk Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie ri facebook.com/depzc @pzcredactie 'TOTO'S DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37