Geschopt 'alsof hij 'n voetbal was' Niet te ig! Gratis extra WiFi-punt Gouden Zeester voor k 8 DELTA Gratis digitale tv-apparatuur Gratis volledige installatie Gratis FOX Sports 1 Snelste '"temet van Zeeland Bestel voor 1 december op DELTA.nl/niettezuinig ROOSEVELT ONDERZOEK De professoren van de toekomst zijn morgen te gast bij University College Roosevelt (UCR) in Middelburg. Ze doen mee aan de Student Research Conference, een onderzoeks- conf erentie voor topstudenten uit Nederland en Vlaanderen. De verdachte schopte de jongen alsof hij een voetbal was. Hij gaf hem klappen tegen het achter hoofd, stompen in het gezicht en schopte hem tegen zijn lijf, aldus getuigen die 19 mei 2016 aanwezig waren bij de skatebaan in Middel burg. „Hij sloeg hard, de bloedspet- ters vlogen in het rond." Die jongen (16) en de 5-jarige stiefzoon van de verdachte botsten die vrijdagmiddag tijdens het ska ten, waarna de jongen met zijn fietsje op het zoontje viel. Daarop rende de verdachte naar het tweetal en mishandelde de jongen. Pas daarna zou hij zich hebben ont fermd over zijn stiefzoon die alleen maar geschrokken was, aldus meer dere getuigen. De verdachte ontkende echter. „Ik heb niet geslagen, heb niet ge schopt." Wel zou hij 'in paniek' de jongen hebben opgetild en door el kaar geschud waarna hij hem opzij gooide en zich ontfermde over het zoontje. Gebroken botten Artsen van het Goese ziekenhuis bevestigden echter dat de wonden van de jongen zijn veroorzaakt door slaan en schoppen en beslist niet door vallen. Hij had namelijk geen schaafwonden. Wel waren meer dere botten in zijn gezicht gebroken en had hij een stevige hersenschud ding. Volgens de vader van het slachtoffer moest de jongen weken lang gemalen voedsel eten en is hij nog steeds voorzichtig als hij gaat skaten. „Dan kijkt hij wie er staat", zei hij. Raadsman Martijn van der Want wees erop dat de getuigen tegen strijdige verklaringen hebben afge legd over het mishandelen. Een heeft het over vele schoppen en sla gen, een ander over een beperkt aantal slagen. Een vrouw zou zelfs geen enkele slag of schop hebben gezien. Hij benadrukte dan ook dat er heel voorzichtig omgesprongen moet worden met hun verklarin gen. Contactverbod De officier eiste ook een contact verbod. Ze wil niet dat de verdachte in de nabije toekomst contact op neemt met de jongen. Ook vindt ze dat hij een gebiedsverbod moet krijgen zodat hij zich niet meer mag vertonen bij de skatebaan. Tot slot eiste ze dat de man in therapie gaat om te leren zijn agressie te beheer sen. De verdachte zelf schrok erg van de eis van de officier. Volgens hem verliest hij zijn baan en zijn woning als hij naar de gevangenis gaat. Uitspraak 27 november Voor de bijna zestig studenten is het hun vuurdoop in de echte weten schappelijke we reld. Maandenlang hebben ze gewerkt aan hun onderzoeken op het gebied van economie, po litiek, natuurwetenschappen en andere onderwerpen. Tijdens de Student Research Conference, mogen ze hun bevindingen de len met andere studenten en vooraanstaande wetenschappers uit Nederland en België. De conferentie is bedoeld voor topstudenten van hogescholen en universiteiten die in de eerste fase van hun studie zitten, de bachelorfase. „Veel mensen ver wachten niet dat studenten in die eerste fase al zelf onderzoek doen", weet Bert van den Brink, dean van UCR. Het Zeeuwse university college nam in 2009 het initiatief voor de conferen tie, juist om het bacheloronder- zoek in de schijnwerpers te zet ten. Sindsdien vindt de confe rentie elk jaar plaats op een an dere universiteit. Van den Brink is trots dat UCR dit jaar weer gastheer is en dat tien deelnemers studeren in Middelburg. „Dat komt niet om dat de conferentie hier plaats vindt. De onderzoeken zijn op kwaliteit geselecteerd door een Eén van de belangrijkste dagen in hun studie totnutoe commissie." Zelf onderzoek doen is dé manier om op hoog niveau te leren, vindt hij: „Door problemen zelf te benoemen en zelf uit te zoeken, betrek je stu denten heel actief bij het acade misch denken en werken. Als je luistert naar een docent, dan onthoud je de stof niet. Maar als FilmstarZ is een programma van tien maanden waarbij jonge, aankomende regisseurs de kans krijgen hun eerste korte film te maken. Zij worden daarbij inten sief gecoacht en begeleid. Be langstellenden konden begin dit jaar hun filmidee 'pitchen'. Daar uit werden zes kandidaten gese lecteerd die tijdens workshops hun idee mochten uitwerken tot een script. Groen licht Gijs Suy en Jens Ingelse ('Een dag aan het strand'), Joran van Heest ('Rood fluweel') en Reno Maen- hout ('Verborgen') kregen uit eindelijk groen licht om hun script te verfilmen. Afgelopen zomer waren de opnamen. Sep tember en oktober zijn gebruikt voor de montage, zodat de films dinsdag 14 november 2017 PC Een Middelburger (41) moet van de officier van justitie een cel straf van 24 maanden krijgen waarvan de helft voorwaardelijk. Ze eiste die straf omdat hij op de skatebaan in de Veerse Poort in zijn woonplaats een jongen (16) ernstig mishandelde. Emile Calon Middelburg Overal in huis WiFi verbindt Topstudent krijgt een podium op conferentie Cornelleke Blok - Bert van den Brink, UCR Gijs Suy en Jens Ingelse uit Middelburg hebben met hun korte film 'Een dag aan het strand' de finale van FilmstarZ 2017 gewonnen. De uitslag werd gisteren bekendgemaakt tijdens een feestelijke premiè reavond in de Vlissingse bios coop CineCity. Rolf Bosboom Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 36