voetballand Italië na missen WK Ierland wil eindelijk weer eens meedoen aan WK Advocaat gaf Gudde advies 23 laatste wedstrijd bij Oranje voor het duo Dick Advocaat en Ruud Gullit Roemenië Nederland TOEKOMST Wijnaldum en Steven Berghuis krijgt rechts voorin de voorkeur bo- Liefst 39 spelers gebruikte Oranje in totaal in de afgelopen WK-kwalificatie ven Quincy Promes. „Sommige jongens willen we graag eens aan het werk zien. Op sommige andere posities zijn het keuzes uit voorzorg," aldus Advo caat. „Iedereen moet in het week einde weer fit zijn voor het club voetbal. Jeroen Zoet bijvoorbeeld is een beetje geblesseerd, dus houden we Jasper Cillessen gewoon op doel." In Boekarest is het ongewoon warm voor de tijd van het jaar: 18 graden, met volop zon in de mid dag. En ook in de avonduren is het nog geen weer voor een dikke jas. De term zomeravondvoetbal is al gevallen, maar daar wil Advocaat niks van weten. Op de training lie pen de gemoederen zelfs nog even hoog op, toen Daley Blind op het einde van de oefensessie boos naar binnen ging. „Gewoon een beetje irritatie, omdat ik een mannetje op hem had gezet in het partijtje", aldus Advo caat, met een glimlach. „In de wed strijd zal Daley wel weer gewoon 'vrij' zijn op het middenveld. Ten minste, als de Roemenen spelen zoals ze normaal spelen en als de uitvoering bij ons in orde is." te applaudisseren. De Italianen deden er alles aan om een vervroegd afscheid van Buffon in het nationale elftal te voorkomen. Lazio-spits Ciro Im mobile kreeg voor rust de grootste kans, maar miste. De Zweden gooiden zich werkelijk voor alle ballen die in de eigen zestien ge vaarlijk konden worden. Italië kreeg de grootste kansen, maar Zweden had makkelijk een penalty kunnen krijgen omdat verdediger Andrea Barzagli de bal op zijn hand kreeg. Maar de Spaanse scheidsrechter Antonio Lahoz leek sowieso niet aan straf schoppen te doen, want ook Italië had na een overtreding van Mikael Lustig een penalty mogen hebben. Terwijl Buffon het publiek in San Siro nog maar eens aan spoorde om herrie te maken, bleef Italië ook na rust bijna wanhopig op zoek naar het zo belangrijke doelpunt. Bondscoach Giampiero Ventura gooide er een halfuur voor tijd met Andrea Belotti en Stephan El Shaarawy twee verse spitsen in om de gele Zweedse muur te slechten. Tegen het Italiaanse voetbal-dna in moest de ploeg al les op de aanval gooien. Terwijl het ongeduld op de tribune en bij mil joenen Italiaanse huishoudens per minuut groter werd. Dat ongeduld veranderde lang zaam maar zeker in radeloosheid, omdat Italië maar geen oplossing vond om de Zweden te slopen. Het gezang in Milaan verstomde lang zaam en de 1.800 Zweedse fans waren steeds luider te horen. Zij waren getuige van een historische wedstrijd en vierden hun feestje. Al was het de laatste minuten nog enorm billenknijpen in een sper vuur van aanvallen. Maar ook in de vijf minuten blessuretijd capitu leerde Zweden niet. De Scandinaviërs gaan voor het eerst sinds 2006 weer naar een WK. Maar veel beklijvender: grootmacht Italië niet. Voetbal land Italië is in rouw. Buffon, in de slotminuten zelf ook nog voor het Zweede doel opduikend, had een mooier afscheid verdiend als inter national. Dat afscheid had op het hoogste podium, dus op het WK, moeten zijn. Maar het mocht niet zo zijn. Met Buffon huilde heel Ita lië. ROTTERDAM Denemarken - Ier land (0-0) was zaterdagavond een saaie vertoning, de ver wachting is dat de return van avond voor meer vuurwerk gaat zorgen. De winnaar heeft een ticket voor het WK te pakken. Bondscoach Aage Hareide van De nemarken denkt dat de veelge roemde, luidruchtige Ierse fans het verschil kunnen maken. Voor De nemarken wel te verstaan. „Ik ver wacht dat de Ierse fans hun ploeg naar voren zullen schreeuwen", zegt Hareide. „En dan kunnen wij profiteren van de ruimte." Ierland hanteert normaal gespro ken een uiterst defensieve speelstijl en is bepaald geen doelpuntenma- chine. In de gehele kwalificatie werd in eigen huis alleen tegen Moldavië meer dan één goal ge maakt (2-0). Bondscoach Martin O'Neill van Ierland is hoopvol: „De spelers willen door het vuur gaan voor de fans." Ierland snakt naar een nieuwe WK-deelname, zeker na het deba cle van acht jaar geleden. Op 18 no vember 2009 werd de ploeg besto len in een beslissend duel met Frankrijk. Een handsbal van Thierry Henry die over het hoofd werd gezien, leidde een fatale tref fer in en kostte Ierland het WK. Vanavond zal alles moeten wijken voor de eerste WK-deelname sinds 2002. dinsdag 14 november 2017 GO Dijk trappen een balletje in het stadion van Boekarest, dat vanavond bijna leeg zal blijven, fotoanp Vermoedelijke opstellingen Scheidsrechter Nicolaides (CYP) Vanavond aftrap 20.00 uur SBS 6/FOX Sports Arena Naponala, Boekarest BOEKAREST Dick Advocaat heeft inmiddels een gesprek gevoerd met de nieuwe KNVB- directeur Eric Gudde. De schei dende bondscoach gaf daarin zijn visie op Oranje en hoe het volgens hem in de staf verder moet. „Het gesprek ging over de orga nisatie rond Oranje. Han Berger (commissaris bij de bond, red.) was er ook bij", aldus Advocaat. „Ik heb gezegd dat er genoeg goede Nederlandse trainers zijn om de vacature van bondscoach in te vullen. Daar hoeft de KNVB echt niet voor naar het buiten land. Wat dat betreft sta ik er hetzelfde in als Guus Hiddink. Gudde gaat de boel analyseren en dan zullen ze op een geven moment wel tot een besluit komen." Ruud Gullit met Matthijs de Ligt, die vanavond een kans krijgt in het centrum van de de fensie. FOTOANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23