!¥T Met Buffon huilt heel - Nederland is niet de gedroomde 22 'Hij sloeg me, erg hard. Vanaf de eerste dag dat ik tenniste' Nog één potje en dan zit het interlandjaar 2017 erop voor Oranje. Ook tegen Roemenië komt het vanavond wéér niet tot vastigheid in de opstelling. De ziekte van Karim Rekik brengt bijvoorbeeld Matthijs de Ligt in de basis bij het slotakkoord van Dick Advocaat. Kort Luiten Niet boos op De Bruyne De Belgische bondscoach Roberto Martinez is niet geschrokken van de kritiek van ster speler Kevin De Bruyne (foto) na het duel (3-3) met Mexico. „Iedereen mag een me ning hebben. Kevin was open en eerlijk en zijn mening is waardevol", zei de Spanjaard. De middenvelder van Manchester City zei dat de coach met zijn ideeën het elftal eerder in de problemen brengt dan vooruit helpt. Geen extra straf Kallon SC Cambuur neemt geen verdere maatrege len tegen Issa Kallon. De voetballer kreeg van de rechter een taakstraf van 150 uur op gelegd omdat hij twee jaar geleden seks met een minderjarig meisje heeft gehad. De club uit Friesland zegt op de website wel het ge drag van Kallon te veroordelen. Voor SC Cambuur is de zaak afgedaan nu de rechter zich heeft uitgesproken. Cancellara wil verbod boek Fabian Cancellara (foto) heeft via zijn advo caten een directe verkoopstop van het boek Draft Animals van oud-wielrenner Phil Gai- mon geëist. Die beschuldigt de Zwitser er in zijn boek van dat hij bij zijn zeges in de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix in 2010 en Milaan-Sanremo in 2008 gebruik heeft gemaakt van een motortje. „Wij wil len dat de verkoop van het boek stopt en dat Gaimon zijn excuses aanbiedt", zei Can- cellara's manager Armin Meier tegen Bild. Flitsen Quote van de dag Dimitrov Celtics Bij de training van Oranje stond gisteravond een Roemeense toe schouwer met een Ruud Gullit- pruik. Hij had ook een Oranje-shirt bij zich. En een vlag met de beelte nis van de échte Gullit uit diens hoogtijdagen bij AC Milan. Het is zo'n beeld dat je eraan herinnert dat er vanavond in Boekarest een periode eindigt. Die van het duo Advocaat-Gullit aan het roer. Natuurlijk waren ze liever nog even gebleven. En uitgeluid met een knaller van een WK-wedstrijd, ergens in juni 2018 in Rusland. Maar ze moeten het doen met het decor van een kolossaal nationaal stadion in Roemenië, dat vanavond hooguit voor een kwart gevuld zal zijn. Roemenië - Nederland gaat sportief nergens over, want ook het thuisland is het WK misgelopen. Heel anders was de sfeer de laat ste keer dat Oranje hier speelde. Najaar 2012, onder Louis van Gaal. Een 1-4 zege in de WK-kwalifïca- tie, met onder meer een penalty goal van Rafael van der Vaart die op een cruciaal moment in de wed strijd 65.000 gillende Roemenen stil kreeg. Waar het ook niet meer van komt onder bondscoach Dick Ad vocaat en zijn assistent Gullit is vastigheid in de opstelling. Ook in de aanloop naar deze interland zijn er weer afvallers of spelers die niet zullen starten door pijntjes. Liefst 39 spelers gebruikte Oranje in to taal in de afgelopen WK-kwalifica- tie, het meest van alle Europese landen. Bijvoorbeeld centraal achterin was - en is - het een komen en gaan van duo's. Vanavond ziet weer een heel nieuw koppel het levenslicht, noodgedwongen. Karim Rekik is ziek en daardoor speelt Matthijs de Ligt naast Virgil van Dijk. De verde diging gaat ook rechts achterin op de schop. Timothy Fosu-Mensah kampt met lichte hamstring- en liesklachten en wordt vervangen door Joël Veltman. Op het middenveld en in de aan val voert Advocaat wijzigingen door die dan weer een sportieve aanleiding hebben. Davy Pröpper komt in de ploeg voor Georginio Mi Het zal volgende zomer in Rusland onwerkelijk zijn: een WK voetbal zonder Italië. Maar het is realiteit. De viervoudig wereldkampioen is er niet bij. Een unicum in de mo derne geschiedenis van het voetbal. La Squadra Azzurra miste ooit één keer het wereldpodium: dat was in 1958 toen het WK werd gehouden in Zweden, de kwelgeest tijdens de beslissende clash van gisteravond. Het was een wedstrijd waar de vonken vanaf vlogen. Eigenlijk let terlijk vanaf de eerste minuut. Nee, eigenlijk nog vóór de aftrap. Het San Siro in Milaan was volledig ge kleurd met het rood-wit-groen van Italië. En de bekende beelden van meeschreeuwende Italianen tij dens het volkslied maakten ook gis teravond weer indruk. Zoals altijd vocht keeper Gian- luigi Buffon daarbij tegen de tra nen. Maar ook hij wist vooraf: dit kan wel eens het einde van mijn in terlandloopbaan betekenen. Buffon baarde overigens ook op een andere manier opzien tijdens de volkslie deren. Terwijl het Italiaanse pu bliek snoeihard floot toen de Zwe den zongen, toonde Buffon zijn res pect voor de tegenstander door juist dinsdag 14 november 2017 GO VOETBAL VOETBAL 'yM 1 WIELRENNEN Sven van Beek stond gisteren weer op het trainingsveld bij Feyenoord. Hij was uitge schakeld sinds hij half oktober tegen Sjach- tar Donetsk geblesseerd raakte aan de heup. Olivier Giroud mist vanavond het oefen duel van Frankrijk met Duitsland. De spits van Arsenal heeft een bovenbeenblessure. Gareth Southgate, de bondscoach van Engeland, overweegt in een oefeninterland in aanloop naar het WK een strafschoppense- rie in te bouwen. De Engelsen verloren sinds 1990 zes van de zeven penaltyreeksen. -Oud-tennisster Jelena Dokic (nu 34) over de 'training' van haar vader. Golfer Joost Luiten is door zijn twaalfde plek in de Ned- bank Chal lenge weer wat posities geste gen op de we reldranglijst. De 31-jarige Rotterdammer klom van de 84ste naar de 79ste plaats op de mondiale ranking. I De eerste wed strijd ooit van Grigor Dimitrov bij de ATP World Tour Fi nales heeft goed uitge pakt. De Bul gaar won in de 02 Arena in Londen van Dominic Thiem: 6-3 5-7 7-5. 12 Boston Celtics is op dreef in de Amerikaan se basketbal competitie NBA. De ploeg boekte tegen Toronto Rap tors al de twaalfde zege op een rij: 95-94. O a <0 Kleurloos afscheid in leeg stadion Maarten Wijffels Boekarest Quincy Promes (I) en Virgil van A Ciro Immobile kan het ook niet geloven: Italië mist het WK in Rusland, foto photo news Voetballand Italië is in rouw. Na Oranje missen ook de Azzurri het WK volgend jaar zomer. In de beslissende play-off tegen Zweden werd het eerdere 1-0 verlies niet weggepoetst: 0-0. Daniël Dwarswaard Rotterdam/Milaan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22