'Ik denk dat mensen mij wel gewend zijn' De PZC presenteert: Wi KOKEN \©etew Ga snel naar pzc.nl/kokeneneten 21 Ik heb me nooit doelen gesteld als: als ik zo en zo oud ben, sta ik in Carré. Ik heb altijd alleen aan het volgende liedje gedacht. OPSPORING VERZOCHT 14novemh' dinsdag Lenny Kuhr heeft niets met prijsuitreikingen en jubilea. FOTO KOEN VERHEI JDEN Anniko van Santen presenteert al twaalf jaar Opsporing Verzocht, foto piroscka van de wouw/anp kippa Opsporing Verzocht bestaat 35 jaar. Anniko van Santen, sinds 2005 hét gezicht daar van, is inmiddels de langstzit tende presentator. „Ik kan me voorstellen dat de el lende te veel wordt." Gudo Tienhooven Hoe werd een presentatrice van kinder-tv (Teiekids, Car toon Expresshet gezicht van Opsporing Verzocht? „Het was het eerste pro gramma waar ik echt zelf om vroeg. Ad 's-Gravesande, toen de baas, keek eerst wel even verbaasd. Ik kan me voorstellen dat het ook voor de buitenwe reld een soort aardverschuiving was. 'Dus mocht presentator Frits Sissing ooit zijn been eens breken...', vroeg ik. Niet veel later werd ik gevraagd." En hoe reageerde die buiten wereld? „Veel kijkers vonden het in eer ste instantie maar raar. Daar hield ik ook wel rekening mee. Het is lastig, ik heb van mezelf een heel vriendelijk hoofd en mensen denken dan al snel dat je het allemaal niet serieus neemt. Ook mijn mondhoeken staan van zichzelf naar boven. Dus ging ik expres heel boos kijken in het begin. Dat hadden kijkers door, dat moest ik dus niet meer doen. Ik denk dat veel mensen mij inmiddels wel gewend zijn. Ik moet er zijn, maar het gaat heel duidelijk niet om mij. De toon is heel belang rijk. Daarin ben ik nooit uitge leerd." Zou je dit nog eens twaalf jaar kunnen doen? „Zeker, want dit is dan nog steeds het mooiste tv-pro- gramma om te presenteren. Ik kan me wel voorstellen dat alle ellende op een moment te veel wordt. Maar ik denk ook: poli tiemensen die ouders moeten vertellen dat hun kind iets is overkomen. Dat is pas zwaar." Hoe kom je bij van 'alle el lende'? „Door hele suffe dingen te doen. Ken je Willemijn uit de serie Gooische Vrouwen (ac trice Annet Malherbe, red.) nog? Die ging een quiche maken om ellende te vergeten. Nou, dat dus. En ik heb hele leuke kinderen van 14 en 16. Je gaat de kleine dingetjes meer waarderen. Al met al, het leven wordt er rijker van." Frits Sissing verlangde naar meer show. Heb jij dat niet? „Of ik iets anders zou willen doen? Nee, eigenlijk niet. Ik zit bij Opsporing Verzocht op mijn plaats. Het hoeft niet om mij te gaan. Ik hoef die talkshow niet die iedereen altijd wil." PZC koken ete Powered by 24Kitchen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21