Zaterdagavond 0) 20 M ANGELA KIJKT TV Ik snap niet waarom NPO i het momenteel zo weggeeft op zaterdagavond. Uitgere kend op dé avond waarop een normaal gezin z'n prepubers bij hoge uitzondering nog zover krijgt de iPad aan de kant te gooien om onder de noemer 'mama wil dat we gezellig doen' met z'n allen naar dat ou derwetse zwarte scherm in de hoek van de kamer te koekeloeren. Maar er is al weken weinig soeps. Waardoor je automatisch op RTL 4 uitkomt. En Oh, Wat Een Jaar! is geinig, hoor. Het ver kleedpartijtje wil ik toch elke week even zien, net als dat waanzinnig gestylede decor. Zelfs het playbackshowtje van Linda, Jeroen en Ru ben doet authentiek retro aan omdat het her inneringen oproept aan het showblok in Love Letters waarin Linda zong en danste, zo'n 25 jaar geleden. En ook een beetje aan de Sterren- playbackshow van Henny Huisman, waarin ze destijds weergaloos was als Pat 'Love is a Batt lefield' Benatar. Er zitten genoeg zapmomenten in, bijvoor beeld zodra de balzak om gaat bij Jeroen en Ruben. Circus Gerschtanowitz op SBS 6 is al helemaal geen alternatief. Maar wat biedt NPO 1? Afgelopen weken Het beste brein van Nederland, en sinds zaterdag Sorry voor Alles, een verborgencamerashow met Jan Smit. Van de weinig sprankelende kenniscom petitie Het beste brein van Nederland kun je nog zeggen: oké, de publieke omroep vindt het belangrijk om inhoudelijk amusement te brengen, ook op zaterdag. Maar wat is het ex cuus voor Sorry voor Alles? Een zoveelste ver- borgencameraprogramma, waarbij er een maand lang een paar flauwe grappen worden uitgehaald met iemand die uiteindelijk als beloning op vakantie naar Cuba mag én naar een wedstrijd van FC Barcelona én winkelen met een vriendin. Dat is hartstikke leuk voor de deelnemer, maar als kijker schiet je er niks mee op. Het is niet spannend, niet leer zaam, niet nieuw, niet grappig. Dan hebben mijn kinderen de vlog van Enzo Knol snel opgezocht en erger ik me nog liever aan de ultraflauwe Ruben Nicolai. wil ik nog wel eens zien wie er wint. In elk geval de kijker, want dan valt er tenminste écht iets te kiezen op zaterdagavond. Quote van de dag Ook leuk: ik kreeg nieuwe lenzen in mijn ogen geïmplanteerd en herken weer de mensen die naar mij zwaaien PC 'Mr Bean' wordt weer vader Protest in Hollywood INTERVIEW LENNY KUHR Ze viert dit jaar haar 50-jarig jubileum in de muziek en kreeg afgelopen maand de Buma NL Oeuvre Award. Maar de zalen waarin Lenny Kuhr (67) optreedt, worden niet groter. „60 tot 120 man. Waarom zou ik me daar te groot voor voelen?" Hoe Lenny Kuhr zich voelde toen ze de Buma NL Oeuvre Award (de opvolger van de Gouden Harp) in handen had? „Niet erg op mijn gemak", zegt ze zonder omwegen. „Dat ligt aan mij, hoor. Zo'n prijsuitrei king draait zóveel om de buitenkant. Een groot deel van het publiek is er niet voor de muziek zelf, maar om het netwerken of het praten over de resultaten. Hoe vaak iemand Ahoy wel niet vol kan krijgen enzo. Zo'n avond is leuk om bij te zijn. Maar het is minstens zo prettig om weer naar huis te gaan." In de warm ingerichte woonkamer van haar huis op het Brabantse platteland heeft de onder scheiding geen prominente plek gekregen. Toch is de zangeres er oprecht blij mee, zegt ze. „Het deed me in lichte vorm denken aan het Songfes tival van 1969 (Kuhr won met De Troubadour, red.). Ineens sloeg iedereen me op de schouders: 'Zie je wel!' Terwijl ik dacht: Ik wist het wel, hoor. Toch is het fijne waardering. Aan de andere kant: er zijn er zoveel die zo'n prijs verdienen, maar hem nooit kregen. Dimitri van Toren bij voorbeeld. Daarom heb ik bij de uitreiking ook een ode aan hem gezongen." Dat de erkenning samenvalt met Kuhrs 50-jarig jubileum in de muziek gold niet als officiële motivatie van de jury, maar is vermoedelijk evenmin toevallig. Twee jaar voor haar songfestival zege won ze het Cabaret der On bekenden. Ze was 17. Een halve eeuw en 'misschien wel dui zend liedjes' verder vertelt ze hoe haar echtgenoot én mana ger Rob het idee opperde van een tournee in het teken van 50 jaar Lenny Kuhr. De zangeres verwierp het plan binnen een paar minuten. „Zo'n jubileum vieren, vind ik zo stoffig. Ik wil werken vanuit mijn eigen kracht. Het gaat er niet om of ik het 50 jaar heb volgehouden. Ik heb ge luk met de conditie van mijn stem, dat is zeker waar. Maar ik vind het geen verdienste. En daar bij: ik houd niet van nostalgie. Er komen soms na afloop mensen naar me toe: 'Heerlijk die nostal gie.' Dat bedoelen ze als compliment. Dat gun ik hen van harte. Maar ik speel bijna nooit liedjes ouder dan een jaar of tien." „Die laatste inderdaad vrijwel nooit. Geestig liedje, hoor. Wat moest ik lachen toen ik de tekst van Herman Pieter (De Boer, Kuhrs voormalig geliefde, red.) voor het eerst hoorde! Maar het past inhoudelijk niet meer in mijn repertoire. De Troubadour zing ik soms als toegift, als mensen erom vragen. Maar in een avond vol terugblikken heb ik helemaal geen zin." „Misschien wel, maar het gaat toch om de kunst? Het gaat om de vrijheid om mijn eigen muze te volgen. Dan zoek ik daarna de weg die daarbij hoort. Het zou verkeerd zijn als ik zeg: ik wil Ahoy vullen, wat moet ik daarvoor doen? Nee, ik begin bij de liedjes. Daar passen kleine theaters het best bij. Ik geniet van die intimiteit. Zo kan ik de mensen bijna allemaal in de ogen kijken en zien of ik ze raak met mijn liedjes." „Ik sta echt in zaaltjes waarvan je bij binnen komst denkt: Moet het hier gebeuren? Ja, dus. Kerkjes of tot cultuurschuur omgebouwde boe renstallen. Bezoekersaantallen variëren tussen de 60 en 120 man. Een enkele keer 150." „Nee zeg. Waarom? Ik voel me juist vereerd dat er nog steeds mensen toestromen. Ik heb het ont- zettend naar mijn zin zo. Stel je voor dat ik zou moeten kijken naar wat er nu hip is in de hit parade. Ik zou het niet alleen onprettig vinden, ik kan het simpelweg niet." „Het maakt mij echt niets uit hoe groot een zaal is. Het gaat om het plezier van het raken van de juiste snaar bij het pu bliek en van de chemie met de band." „Gelukkig heeft Rob ook zijn ei gen inkomen, hij is gepensio neerd arts. Maar als het zou moeten, kan ik van mijn muziek leven. Misschien wat soberder, maar ook dat zou prima zijn." „Toen stond ik inderdaad met mijn laarzen diep in modder, ja." „Dat vind ik niet. Dan maak je dus een vaststaand beeld van een carrière van een zangeres. Ik hoef geen vedette te zijn, hoef geen glamour om me heen. Ik heb me ook nooit doelen gesteld als: als ik zo en zo oud ben, sta ik in Carré. Nee, ik heb al tijd alleen aan het volgende liedje gedacht. En dat doe ik nog steeds." Maar het is nou ook weer geen format waartegen NP01 bij voorbaat kansloos is. Maar stel nou dat NPO 1 op die plek Mindf*ck zou uitzenden, of Ik VertrekDan Reageren? angela@persgroep.nl Linda de Mol blikt in haar lijfblad terug op 2017 dinsdag 14 november 2017 AV BABYNIEUWS De Britse acteur Rowan Atkinson (62) wordt we derom vader. De vriendin van 'Mr Bean', actrice Louise Ford, is in verwachting. Het is het eer ste kind voor Atkinson en de 33-jarige Ford. Met Sunetra Sastry heeft Atkinson een zoon van 23 en een 21-jarige dochter. #METOO Honderden mensen liepen in Los Angeles mee in een pro testmars door Hollywood. Ze betuigden steun aan slachtoffers van seksueel misbruik, naar aanleiding van de #metoo-dis- cussie. Onder de deelnemers waren actrices als Elizabeth Perkins en Fran ces Fisher. ■o Glamour hoeft niet voor mij' Stefan Raatgever U zingt nooit meer De Troubadour of Visite Met De Troubadour stond Lenny Kuhr in 1969 op het Songfestival, fotoruudhoff/anp Terwijl u er vermoedelijk grotere zalen mee kunt vullen dan u nu doorgaans doet? Op de speellijst van uw theatertournee staan mij volledig onbekende gelegenheden. Voelt u zich daar na 50 jaar niet te groot voor? Vindt u het niet leuker om voor een groter publiek te spelen? U moet toch ook geld verdie nen? Voormalig gitarist in uw band Cor Mutsers zei toen hij u met uw instrumentenkoffers een kerkje binnen zag sjouwen: 'Dan heb je toch voor niets het Songfestival gewonnen'. Zit er iets in wat hij zei? Lenny Kuhr. Gekust door de Eeuwigheid. Te zien: t/m 12 mei 2018. Lennykuhr.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20