Conflict DIABETES verscheurt kerk in Kruiningen Lenny Kuhr houdt niet van nostalgie CDA'er woordvoerder af Hoe doen de Denen dat toch, dat knusse 'hygge'? Vijf manieren om het zelf te proberen Hart Ziel De nummer vier van het CDA heeft zijn verlies genomen na een dagenlange politiek ongemakke lijke stilte op een supergevoelig dossier. Afgelopen weekend maakte NRC Handelsblad bekend dat Omtzigt een Oekraïense 'nep- getuige' hielp 'nep-nieuws' te ver spreiden op een bijeenkomst waar nabestaanden waren van de slachtoffers van de vliegramp, die 298 levens kostte. Daarop twit- terde Omtzigt dat hij in zijn 'ge drevenheid' een beslissing had genomen die hij 'te betreuren' vond. Nabestaanden van slachtoffers toonden zich de afgelopen dagen woedend op CDA-boegbeeld Omtzigt. „Hij zal zich moeten verantwoorden", stelde voorzitter Evert van Zijtveld van de Stich ting Vliegramp MH17. Omtzigt beet zich als oppositioneel Ka merlid vast in het dossier en sug gereerde tot grote ergernis van het kabinet dat er rede nen waren de waar heid niet te willen z3 achterhalen. Tijdens het coali- tieberaad van WD, CDA, D66 en de Chris tenunie A werd er gister ochtend volgens een aan wezige 'om de hete brei' heen gedraaid. De vraag die som migen bezighield was: 'Heeft Omtzigt voor het verkeerde team gevoetbald?' Daarmee wordt ge doeld op de mogelijkheid dat hij bewust zou hebben meegewerkt aan het verspreiden van desinfor matie. CDA-leider Buma verwees na de coalitiebijeenkomst naar de fractievergadering, waar Omtzigt de kans moest krijgen uit te leg gen wat er was gebeurd. Gister middag kwam Omtzigt met een Facebookbericht, waarin hij zijn handelen uitlegde. Het spijt me dat ik deze man op de bijeenkomst een podium heb geboden Omtzigt, die al langere tijd op de hoogte was van de NRC-publi- catie, beschreef de bijeenkomst in mei op de VU over de MH17. Daar werd hij benaderd door de bege leider van een Oekraïense asiel zoeker. Die zou, aldus Omtzigt, ter plekke zijn geweest toen het vliegtuig werd neergehaald. De man beklaagde zich dat zijn ver haal niet werd gehoord, hoewel hij bewijsmateriaal had. De man zou Oekraïense straaljagers heb ben gezien, hoewel radarbeelden daar geen enkele aanleiding toe gaven. Omtzigt vatte zijn verhaal kort samen in spreekpunten per sms. Omtzigt: „Dat had ik niet moeten doen, en het spijt me dat ik er ac tief aan meegewerkt heb deze man op de bijeenkomst een po dium te bieden." P4 Nieuwsmedia Glashandel MELIESTE Voor Nika Malcorps is het elke dag weer een uitda ging om zijn bloedsuikerspiegel in juiste banen te leiden. De elfjarige Middelburger heeft diabetes en moet bij alles rekening houden met zijn ziekte. Ge woon iets eten is niet vanzelfsprekend', zegt zijn moeder Irma. Tijdens Werelddiabetesdag (vandaag) vraagt ze aandacht voor de ziekte.zeeland 12 De Gereformeerde Gemeente Kruiningen wacht een scheuring. Dominee Gerrit Bredeweg weigert zich te schikken naar het oordeel van de classis Goes, die onderzoek deed naar zijn rol in het conflict met oud-diaken Henk Jansen, en begint een eigen kerk. In een brief aan de leden, die in handen is van deze krant, uit Bre deweg harde kritiek op Jansen, zijn collega-dominees en de manier waarop de zaak is behandeld in de classis. „Men mocht ongestraft mijn prediking bestrijden, mij smaden, beledigen en voor een 'sa tan' houden", schrijft hij onder meer. Hij stelt dat deugdelijk hoor en wederhoor achterwege is geble ven en relevante documenten bui ten beschouwing zijn gelaten. „Er is gehandeld in strijd met de Bijbel en de kerkorde." Schade De familie Jansen voelt zich ge sterkt door de uitspraak van de classis, die overigens nog niet for meel bekend is gemaakt. Toch heerst allesbehalve een overwin- ningsgevoel. „De schade is te groot om hier blij mee te kunnen zijn", zegt broer Piet Jansen. Volgens het Nederlands Dagblad begint Bredeweg zondag als 'Vrije Gereformeerde Gemeente' met kerkdiensten in het dorpshuis. Bre deweg en een overgelopen ouder ling wilden dat gisteravond tegen over de PZC niet bevestigen. ZEELAND2 »P20 Omtzigt door stof na MH17-fout CDA-Kamerlid Pieter Omtzigt heeft na zware oplopende pu blicitaire druk zijn woordvoer derschap over de MH17-ramp 'tijdelijk' neergelegd. Jan Hoedeman Den Haag —Pieter Omtzigt, CDA-Kamerlid dinsdag 14 november 2017 wolken 9°C pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 Hardglazen deuren HR" isolatieglas Douchecabines Glas-in-lood Spiegels Bezoek onze schitterende showroom www.meliesteglas.nl FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Joeri Wisse Kruiningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1