lekker op de fiets naar je werk alles op alles voor jouw baan. nationale vacaturebank 17 w. Vandaag Schulden en laaggeletterdheid leen lts, maar ik kan de post die ik krijg wel goed volgen. Mocht er toch een woord tussen staan dat ik niet begrijp, dan Google ik even." Honderden schuldenaren gin gen Kuipers al voor. Inmiddels is meer dan de helft van de onder zoeken afgenomen en de eerste re sultaten zijn zorgwekkend. Onge veer de helft van de geteste schul denaren kwam als laaggeletterd uit de bus. Onder de hele Neder landse bevolking is dat gemiddeld 1 op 6. „We vermoedden al dat mensen die moeite hebben met le zen en schrijven oververtegen woordigd zijn onder schuldena ren, maar het verbaast me dat het percentage zó hoog is", zegt direc teur Carry de Niet van Krediet bank Nederland. De nieuwe cijfers zijn van groot belang voor alle partijen die te ma ken hebben met schuldenaren. Wanneer zoveel mensen met schulden moeite hebben met le zen en schreven, is het slim ze an ders te benaderen. „In de schuld hulp wordt veel nagedacht over het gebruik van eenvoudiger taal in brieven en mails. Maar als ie mand nauwelijks kan lezen, is dat niet voldoende", zegt onderzoeker Martijn Keizer van de RUG. Zelfredzaamheid Het onderzoek van de RUG werpt ook een nieuwe blik op het ont staan van schulden. Wie het lastig vindt om te lezen, laat sneller een envelop van de Belastingdienst of bank ongeopend. Ook hebben laaggeletterden vaak weinig digi tale vaardigheden, waardoor ze be langrijke informatie kunnen mis sen. En heeft een laaggeletterde eenmaal een schuld, dan begrijpt hij vaak niet wat hij moet doen. „Als deze uitkomst blijft staan, dan moet je concluderen dat de politiek te hoge verwachtingen heeft van de financiële zelfred zaamheid van burgers", stelt Carry de Niet van de Kredietbank. Schul denaren die onvoldoende scoren op de Taalmeter, krijgen nu al een taalcursus aangeboden. Maar als het aan haar ligt, blijft het daar niet bij. „Misschien moet je wel accep teren dat een deel van de bevol king permanent onder een lichte vorm van inkomensbeheer moet komen te staan, omdat deze groep niet over de vaardigheden beschikt om het helemaal zelf te doen." dinsdag 14 november 2017 GO wij zetten alles op alles voor jouw baan, dus ook die ene bij jou in de buurt, want met onze slimme zoekfuncties krijg je eenvoudig alle banen te zien die passen bij jouw wensen, zo zetten wij alles op alles. vind jouw baan op nationalevacaturebank.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 17