€99, 'Ik zocht liefde en bescherming, maar kreeg misbruik' 15 Laatste schilderij van Italiaanse meester in privébezit geveild ding gaat daarmee de boeken in als de duurste aller tijden. De kunsthandel gaat Rybolovlev minder goed af dan de verkoop van mest, waarmee hij rijk is geworden. Hij kocht de afgelopen jaren voor 1,6 miljard aan kunst, maar maakte honderden miljoenen verlies bij de verkoop ervan. Zwendel Bouvier werd door Rybolovlev be ticht van zwendel. De lage op brengst van zijn collectie zou het bewijs vormen van Bouviers op lichterspraktijken. De Zwitser zou de prijzen van de kunstwerken hebben opgedreven, door de werken eerst zelf te kopen en vervolgens, tegen vette winst, weer te 'bemiddelen' bij de verkoop aan Rybolovlev. Alleen dat al zou de schilderijen miljoenen te duur hebben gemaakt. Bouvier zou de Rus ook twee werken uit een partij van 58 gesto len schilderijen van Pablo Picasso hebben verkocht. Rybolovlev kreeg ze in 2013 in bezit en droeg ze in 2015, nadat Picasso's dochter een zaak aanspande, over aan de Franse autoriteiten. Bouvier ontkende in alle toonaarden. In februari werd de kunstdealer toch opgepakt, toen hij door Rybolovlev in de val werd ge lokt met een gesprek over de aan koop van een nieuw schilderij. Erkend Dit jaar startte ook de Zwitserse overheid een onderzoek naar Bou vier, wegens het systematisch ont duiken van de belastingen. Daar naast moet hij zich in beide zwen- delzaken verantwoorden. Leonardo da Vinei (1452-1519) schilderde Salvator Mundi rond het jaar 1500. Het is een van de slechts vijftien werken van Da Vinci die bewaard zijn gebleven. Lang werd gedacht dat dit stuk van een leer ling was, maar het is in 2011 erkend als schilderij van Da Vinei zelf. In 1958 werd het toen nog onbe kende werk voor het eerst geveild in Groot-Brittannië voor een be drag van 45 pond. Omgerekend is dat tegenwoordig zo'n 900 euro. In 2013 kocht de rijke Rus Dmitri Rybolovlev zijn Da Vinei. Hij be taalde zo'n 127 miljoen euro voor Salvator Mundi (in goed Neder lands: Christus als verlosser van de wereld). De verkoper, kunsthande laar Yves Bouvier, had het schilderij niet lang daarvoor zelf gekocht voor 'slechts' 67 miljoen. En nu gaat het werk van de Italiaanse meester weer in de verkoop. De verwachting is dat de stichte lijke afbeelding morgen ongeveer 100 miljoen op gaat brengen. Het komt onder de hamer bij veiling huis Christie's in New York. Rybolovlev, ook bekend als eige naar van voetbalclub AS Monaco, is in hoog tempo zijn bezittingen aan het verkopen. Reden zou zijn dat hij geld nodig heeft om te kunnen scheiden van echtgenote Elena. Ry- bolovlevs eega kreeg onlangs van een Zwitserse rechter de helft van zijn bezittingen toegewezen. Dat zou hem het lieve sommetje van 3,2 miljard euro kosten. De schei- De Russische miljardair Dmitri Rybolovlev is, voor zover bekend, de laatste private eigenaar van een schilderij van Leonardo Da Vinei. Morgen gaat zijn Salvator Mundi onder de hamer, naar verwachting tegen een lage prijs. Exclusieve Lezersreis Vanaf p.p.* AMRTHOIEL Kom genieten van Twente! Ook in de winter! middelbares school zat om vieze spelletjes met me te spelen." Ze werd misbruikt, gedrogeerd, bedreigd en geslagen. Als ze zwanger raakt, gaat Hans B. met haar naar een abortuskliniek. „Ik vond haar te jong om moeder te worden", vertelt hij de rechters. Zwanger Later raakt ze nog een keer zwan ger. Ze krijgt een zoon, die nu 13 jaar oud is. Natasja vertrekt bij Hans als ze 18 is en hij haar zoon tje begint te slaan. „Wat moet ik tegen hem zeggen over wat er is gebeurd?" Al die jaren is er geen buurvrouw, geen leer plichtambtenaar, geen vriendin die aan de bel trekt. Haar eigen moeder vindt het best. Hans B. ziet er tot op de dag van vandaag geen kwaad in. „Het ging goed tussen ons. Waarom zou ik er mee ophouden?" Natasja is nu nog steeds gebro ken. „Ik droomde ervan om die renarts te worden. In plaats daar van mag ik jouw rotzooi oprui men. Ik hoop dat je krijgt wat je verdient." Uitspraak 27 november. Natasja ontmoet Hans B. in een buurthuis in Rotterdam-Zuid. Hij geeft haar aandacht, dat vindt ze fijn. Maar op haar 13de wordt ze door hem verkracht. Ze verbreekt het contact, maar valt daarna op nieuw voor de veel ou dere man. Als ze met va kantie is met familie op de camping, spreekt ze met hem af. B. verkracht haar weer. „Ik heb mezelf heel lang de schuld gegeven", zegt Natasja in de rechtbank. „Toen ik 13 jaar oud was, leek ik een stoere meid, maar van binnen was ik bang en onze ker. Jij hebt mij bewerkt en naar je hand gezet. Je haalde me uit de klas toen ik in de eerste van de Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc 9 reiskatern.nl dinsdag 14 november 2017 PC Een Da Vinei voor een koopje u De rijke Rus verkoopt zijn be zittingen om de scheiding van zijn vrouw te betalen. Die kost hem zo'n 3,2 miljard euro. David van der Heeden New York/Rotterdam Salvator Mundi van Leonardo Da Vinei foto photo NEWS Meer informatie en boeken: Ga voor Ontdek Twente in de winter' naar onze website reiskatern.nl/pzc/ahd1703 voor meer informatie. En voor boeken bel of mail met Aparthotel Delden 074-3777666 of receptie@aparthoteldelden.nl Aparthotel Delden U verblijft in het gastvrije Aparthotel Delden. Niet ver van de steden Hengelo en Enschede. Het comforta bele hotel beschikt over vele faciliteiten. Er is voor iedereen iets te doen. Speciaalvoorde lezers van uw krant heeft Aparthotel Delden een mooi arrangementsamengesteld met leuke activiteiten. Arrangement: "OntdekTwente in de winter" 2xovernachting in een comfort hotelkamer 2x uitgebreid ontbijtbuffet 1 xdrie gangen keuze diner 1 xaardigheidjeuit de prachtige bloembinderij van Anton Visch (1 perkamer) 1 xllmfassungsweg wandelroute doorTwickel(9 kilometer) Ixtoegangtotzoutmuseumin Delden. 1 x koffie en gebak bij de open haard van hetandere leven in Bentelo Gratisgebruik indoorzwembad Gratis parkeren Gratis wifi prijs p.p. o.b.v. een 2-persoonskamer. De normale toeslagen en kortingen zijn van toepassing op alle reserveringen. Het arrangement is geldig t/m 1 april 2018. Voor dit arrangement geldt een dagelijkse aankomst. „Ik zocht liefde, aandacht en bescherming", zegt Natasja (31). „Jij gaf me dat, in de vorm van misbruik." Ze praat tegen Hans B. (66), de man die haar vanaf haar jonge puberjaren seksueel misbruikte. Gisteren stond hij voor de rechtbank in reda. Nadia Berkelder Breda

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 15