Visser zoekt contact met slachtoffers misbruik kazerne Schaarsbergen 13 hcHands nieuwe. Sport en cultuur Het goede leven Tot slot Kamerleden spraken eerder in een besloten gesprek met de slachtof fers, die twee weken geleden in de Volkskrant naar buiten kwamen met hun verhaal. Rond hun ont groening werden de militairen stelselmatig gepest, vernederd, mishandeld, aangerand en zelfs verkracht. De Kamerleden waren zeer geraakt door hun verhaal. Ook staatssecretaris Visser stelde tijdens haar eerste debat in de Tweede Kamer dat het verhaal van de militairen 'diepe indruk' op haar had gemaakt. Ze kondigde vrijdag al een onafhankelijk on derzoek aan. Visser zei gisteren dat ze hoopt nog deze week de commissie in te stellen. Die moet begin volgend jaar met een rap port komen. Er moeten ook een telefoonnummer en een e-mail- adres worden geopend waarop militairen de commissie recht streeks kunnen bereiken, zei Vis ser in de Tweede Kamer. Kamerleden Sadet Karabulut (SP) en Lilianne Ploumen (PvdA) stel- in hetzelfde interview waarin hij zei dat hij bijna elk weekeinde in Nederland zat. Het is met de natte vinger, maar ik denk niet dat België en Nederland elkaar op dit vlak veel lessen schuldig zijn. En sport? „Ik trek me op aan het voetbal", aldus topeconoom Paul De Grauwe gisteren in deze krant. De Belgen wel naar het WK, Nederland niet, de Belgen met tal van topspelers op topplaatsen bij buitenlandse topclubs. Op wielen? Eddy Merckx, Jacky Ickx... Loop in België een wille keurige supermarkt binnen en de kreeften, oesters en kangoeroef iletjes blinken je tegemoet. Elk najaar in elke supermarkt een wijnbeurs. Vergelijk dat met de relatieve armoe in sommige Neder landse supermarkten. De fa voriete kroeg van mijn zoon (Delirium, in het Ilot sacré) schenkt bijna 2.500 bieren, een overvloed die model staat voor het goede leven in België in heel veel vormen. Natuurlijk, ook Nederland heeft zijn sterrenrestaurants, zelfs vlak over de grens: Oud Sluis van Sergio Herman bijvoorbeeld, een Nederlan der - een Zeeuws-Vlaming dan nog - die wel in België leerde koken. Ooit interviewde ik, op terugreis uit Congo, toenmalig bui tenlandminister Louis Michel (foto), de vader van de huidige premier. Terloops vroeg ik hem een oordeel over een Neder landse ambtsgenoot. De oude Michel knikte naar de cassette recorder: „Zet dat ding eens af." En meteen daarna: „Twee keer niks. Zet maar weer aan." Dat gaat waarschijnlijk in België ook beter: ze voelen er aan wanneer het geluid even uit moet. den ontgroeningen bij Defensie te willen verbieden. „Die zijn ner gens goed voor", aldus Ploumen. Volgens Visser zijn ontgroenin gen echter al verboden, net als drugsgebruik, waarvan de drie militairen ook melding maken. „Dat betekent niet dat het niet ge beurt", gaf Visser toe. Ze verwacht dat de verantwoordelijke com mandanten optreden als er toch ontgroeningen voorkomen. „In wijdingsrituelen bestaan wel, juist voor de teamgeest, maar die zijn aan regels gebonden." Zwijgcontract Kamerleden maken zich ook zorgen over een mogelijk zwijg contract voor militairen die met dit soort zaken te maken heb ben. Volgens Visser is daar geen sprake van, maar een formulering in het verslag dat militairen krijgen na een melding kan die indruk wel wekken. Visser zegde toe die zin aan te passen om misverstanden te voorko men. De vakbond AFMP riep vorige week op om de 'ontgroeningen' bij het leger direct te stoppen. „Het is niet de eerste keer dat het misgaat", aldus voorzitter Anne- Marie Snels. „Militairen moeten in een veilige omgeving hun werk kunnen doen, die rituelen moeten daarom onmiddellijk stoppen. Ik begrijp dat degenen die hier achter zitten, zijn overge plaatst. Maar ze hadden hiervoor moeten worden gestraft. Ze kon den er nu op een andere plek ge woon mee doorgaan." hollandsnieu dinsdag 14 november 2017 Staatssecretaris van Defensie Barbara Visser geeft toe dat er in een zaak rond misbruik van drie militairen op de kazerne van Schaarsbergen fouten zijn gemaakt. Ze heeft contact op genomen met de betreffende militairen. Hanneke Keultjes Den Haag Oud-Eurocommissaris Frits Bolkestein brandde ooit het Brusselse cultuuraanbod tot op de grond toe af, Let op! Geld lenen kost geld Totale toestelkosten Eenmalige betaling Totaal kredietbedrag Termijnbedrag Duur overeenkomst Debetrentevoet JKP 240 0 240 10 24 mnd 0% vast Deze tabel bevat een voorbeeld van een toestellening en de prijs die je hiervoor per maand betaalt. De toestellening is een aflopend goederenkrediet aangeboden door Vodafone Financial Services B.V. Vraag onze klantenservice naar de kredietvoorwaarden en het standaardinformatieblad. Vodafone Libertel B.V. treedt op als verbonden bemiddelaar voor Vodafone Financial Services en bemiddelt uitsluitend voor Vodafone Financial Services. Vodafone Financial Services en Vodafone Libertel geven geen advies over de toestellening. Je dient zelf te bepalen of de toestellening aansluit bij jouw persoonlijke omstandigheden. Staatssecretaris van De fensie Barbara Visser, fotoanp nu tijdelijk zonder aansluitkosten! 24 maanden Standaard 4G Deze actie is geldig tot en met 26 november 2017.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13