ijts? 'tzwrnm 9 Fonds voor journalisten in nood Er komt een speciaal fonds voor Nederlandse journalis ten in nood. Een voorstel daartoe van D66-Kamerlid Sjoerd Sjoerdsma kan rekenen op steun van de andere rege ringspartijen. Het benodigde geld, 1 a 2 miljoen, moet ko men uit het al bestaande Mensenrechtenfonds, zo is af gesproken. De afgelopen jaren kwamen correspondenten Rena Netjes (Egypte) en Bram Vermeulen (Turkije) in problemen door een botsing met de lokale au toriteiten. Netjes is zelfs bij verstek veroordeeld tot tien jaar gevangenisstraf omdat zij de door Egypte verboden Moslimbroederschap zou hebben geholpen. In de toe komst zouden journalisten zoals zij een beroep kunnen doen op het fonds, stelt Sjoerdsma. Verder zou het ge bruikt moeten worden om journalisten te helpen, trai ningen te geven en procedu res te vergoeden. Sjoerdsma zal zijn voorstel morgen in dienen tijdens het debat over de begroting van het ministe rie van Buitenlandse Zaken. Ik ben een zeer goede bemiddelaar en scheidsrechter Drie Q-koorts- gevallen in één gezin De GGD heeft melding ge maakt van drie personen uit een gezin die besmet zijn ge raakt met Q; koorts. Die in fectieziekte kan overgaan van dieren op mensen, zoge naamde zoönose. Q_-koorts is niet van mens op mens over draagbaar. De besmette per sonen staan onder medische behandeling. Het Rijksinsti tuut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) heeft on derzoek gedaan naar de be smettingsbron, maar weet nog niet op welke manier de overgang van de ziekte heeft plaatsgevonden. uit de hand. In het centrum ra ken 22 agenten gewondworden enkele auto's in brand gestoken en winkels geplunderd. De gemeente en politie in Den Haag kunnen nog niets zeggen over eventuele maatre gelen voor komende zomer. Burgemeester Ahmed Abouta- leb - zelf Marokkaans - van Rot terdam, waar slechts twee arres taties vielen, wil niet reageren. De Marokkanen zal het een worst zijn. Het gros viert pro bleemloos een zinderend feest. Zij zijn er wèl bij. En stiekem vinden we dat allemaal best prima. Want dit Marokko heeft spelers voor wie menig voetbal fan in Nederland elke week jui chend op de banken staat. Ne derlandse Marokkanen van Fey- enoord (Karim El Ahmadi en Soufyan Amrabat), Ajax (Hakim Ziyech) en FC Groningen (Mi- moun Mahi). „Eindelijk!" schreeuwt Abdu- selam Charradi (64), als hij na de wedstrijd dronken van geluk door het centrum van Rotter dam loopt. „Twintig jaar!" Hij loopt in een knalrood trainings pak en met oranjetoeter. „Sinds 1974 ben ik in Nederland. In mijn eerste week ging ik naar üfl een wedstrijd van Feyenoord. Sindsdien ben ik verslaafd." Mimoen Bounghega (43) weet van geluk niet waar hij het moet zoeken. „Dit is de hemel. Het is geweldig dat Marokko naar het WK gaat. Een prachtige presta tie van een heel jong team. We zijn blij, absoluut. Al wordt het moeilijk, de andere landen zijn zo goed. Eén potje winnen, zou al een fantastische prestatie zijn. En met twee Feyenoorders in de selectie. Dat is extra leuk." Bij sportbar Panenka zien ze het positief. De voortekenen zijn gunstig. „Met de Africa Cup hadden we een tribune vol Ma rokkaanse fans", zegt Beijk. „Maar we zullen het algemeen houden, volgend jaar. Een voet- balfeest voor iedereen. Of de teams nou uit Marokko komen of Ierland, het maakt ons niet uit." Marathon in teken protest Bordspellen nog populair Meer controle van kentekens maandag 13 november 2017 GO D66-PLAN rood-groen! Donald Trump De Amerikaanse president biedt tijdens zijn rondreis door Azië een helpende hand aan bij het conflict tussen Vietnam en China om de Zuid-Chinese Zee. BODEGRAVEN Ook in Marokko zelf werd de plaatsing uiteraard uitbundig gevierd. Zoals hier door drie vrouwen op een scooter in Marrakech. FOTOAFP T Ontlading bij vereni ging Abou Rakrak in Rotterdam-West. De plaatsing voor het WK is binnen, foto jan de groen WAVE KOP Leden van de Vietnamese erewacht stonden gisteren strak in het gelid ter begroeting van de Amerikaanse president Donald Trump bij het presidentiële paleis in Hanoi. Trump bezocht het land als onderdeel van zijn 12-daagse reis door Azië. FOTOEPA BEIROET De jaarlijkse mara thon van Beiroet is uitgelopen op een massaprotest voor de terugkeer van de Libanese premier Saad Hariri. De mi nister-president be vindt zich in Saudi- Arabië waar hij 4 november plotse ling verklaarde te zijn afgetreden, omdat hij bang is door tegenstanders vermoord te wor den. Sindsdien is niets meer van hem vernomen. ARNHEM Het bordspel is nog niet passé. In cate gorieën zijn drie bordspelen geko zen tot Speelgoed van het Jaar. Ook zijn drie meer tech nologische spellen bekroond, twee met een robot en een met virtual reality. AMSTERDAM De inzet van came ra's die kentekens registreren wordt uitgebreid naar de provinciale wegen. Daar worden 200 flitspalen de ko mende weken uit gerust met zogehe ten ANPR-came- ra's. Er hangen al 130 van zulke appa raten langs de snel wegen. Met ANPR worden kentekens gescand en verge leken met gegevens in de politiecompu ters.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 9