31 8 De Marokkanen vierden zaterdag groots dat ze volgend jaar naar het WK voetbal in Rusland gaan. Met hier en daar een rel, maar bovenal veel getoeter en dans. HPH MAROKKO WERELDKAMPIOENSCHAP ij sportsbar Panenka in Rotterdam hou den ze zich nog op de vlakte. „Voor ons is het ook nieuw", vertelt mede-eigenaar Sven Beijk. „Ik weet niet wat Marokko voor ons in petto heeft." Het is the day after. De dag na dat het Marokkaans nationale elftal een massahysterie veroor zaakt, nadat het zich in en tegen Ivoorkust (2-0 overwinning) plaatste voor het WK voetbal in Rusland. Voor het eerst in twin tig jaar. De dag nadat in de grote steden pleinen en straten vol stroomden met dolblije rood groen gekleurde Marokkanen. De horeca in Ne derland beleeft door de afwe zigheid van Oranje voor de tweede opeenvol gende keer een gort droge en oersaaie voetbalzomer, zon der extra omzet. Maar nu is er dus Marokko. Of de horeca er iets van gaat merken, is maar de vraag. Marokkanen kijken de wedstrijden doorgaans in eigen culturele centra, theehuizen en woonkamers. Bovendien: ze drinken geen alcohol. En: ze zijn in het uitgaansleven toch vaak geen graag geziene gast. Op een aantal plekken loopt het zaterdag na de wedstrijd ook uit de hand. In de Haagse Schil derswijk gaan de Marokkaanse voetbalfans massaal de straat op. Ze blokkeren straten en kruis punten. De sfeer slaat om als een groep van circa honderd voet balfans voertuigen op de Vail- lantlaan tot stoppen dwingen en de inzittenden van een auto mishandelen. De politie grijpt in. Als rond de Hoefkade en de Vaillantlaan charges zijn uitge voerd, wordt een 16-jarige jon gen opgepakt voor betrokken heid bij de mishandeling. De groep keert zich vervolgens te gen de politie en begint stenen en vuurwerk te gooien. Daarop wordt een 20-jarige man aange houden. Een ruit van een poli tievoertuig sneuvelt. Mn maandag 13 november 2017 GO Oranje? Juichen in het Eric van Oosterom Bart Lelieveld B A Na de overwinning van Marokko gingen honderden voetbalfans de straat op in de Schilderswijk in Den Haag. Waar er in eerste instantie feest werd gevierd, sloeg de sfeer om toen auto's op de Vaillantlaan werden gestopt, fotoregiois

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 8