Isabel Provoost treedt op met harmonie 'Dit college lijkt geabonneerd op de Fabeltjeskrant' Negende parelroute van VVV Zeeland EN 19 VVV Zeeland heeft een nieuwe wandelroute door Hulst, langs de Verborgen parels' van de vesting. Zorg wel voor een opgeladen telefoon. zv I eeland is als een grote oester met veel prach tige parels'. Mierzoet, het verhaal van VW I Zeeland achter de pa relroutes, de wandelingen langs verborgen plekken. Die door Hulst is de eerste in Zeeuws- Vlaanderen. Bijzonder aan de parelroutes is dat de wandelingen met de tele foon in de hand gelopen worden. De route is te vinden op de app VVV Zeeland. Bij elke stop beant woord je vragen; via de antwoor den komt een woord tevoorschijn. Het startpunt is bij het 's-Lands- huis, waar de Hulster dependance van het toeristisch bureau geves tigd is. Daar kun je een 'parelroute kaart' ophalen, maar de VW is dicht vandaag. Dan maar met al leen de app op stap. De eerste stop is al na een paar meter bij het Pierssenstraatje. De telefoon vertelt dat deze steeg het hoogste punt van de stad is. 2,80 meter boven NAP. De volgende halte is de basiliek. Op de telefoon begint een fdmpje te spelen. „Tij dens de Tachtigjarige Oorlog maakt prins Frederik Hendrik er een protestantse kerk van. Terwijl er maar vijftien protestanten wo nen, tegenover 1.700 katholieken", vertelt de man in het filmpje van uit de kerkbanken. Op de Grote Markt leer je meer over het stadhuis. Het is al het derde stadhuis. Het eerste werd in de twaalfde eeuw in brand gesto ken door de Gentenaren, het tweede door de Hulstenaren zelf toen Britse soldaten binnen zaten. Een paar stappen verder staat de muziekschool, Baudeloo. Vroeger werd het kenmerkende torentje De parelroutes van VVV Zeeland wandel je met de telefoon in de hand gebruikt om vijandelijke schepen op zee te spotten. Dat gebeurde door pagadders, Spaanse soldaten die te klein waren voor echt wa pengekletter. Via het onvermijdelijke beeld van Reynaert de Vos gaat de wan deling vervolgens verder over de wallen. Naar de Keldermanspoort, de molen en de Bierkaai. „In water zaten bacteriën, daarom dronken ze in Hulst bier", vertelt de man op video. „Er waren vijf brouwerijen voor 1.700 inwoners." Je zou van minder dorst krijgen. Na afloop krijgen wandelaars, als ze het woord gevonden hebben, een parel. Een oplader was ook handig geweest, want je mobieltje is na een uur wandelen door de straten van Hulst zo goed als leeg. KLOOSTERZANDE 'Zeeuws ta lent on stage' is het thema van het najaarsconcert van de Koninklijke Harmonie Sint Cecilia uit Klooster- zande. Zaterdag schittert Isabel Provoost naast de Kloosterse muzi kanten op het podium in de Honte- nissehal. De 18-jarige Isabel Provoost uit Middelburg staat te boek als een rij zende ster. Ze is bekend van het tv- programma The Voice Of Holland, waar ze in het seizoen 2016-2017 de tweede plaats in de liveshows be haalde. Vier jaar daarvoor deed ze mee aan de junioreditie, The Voice Kids. Eerder dit jaar speelde ze op de Brouwersdam, tijdens Concert at Sea. Ze kreeg daar de handen op elkaar, door samen met de gasthe ren van Blof de 60.000 toeschou wers kippenvel te bezorgen door de nummers 'Open je ogen' en 'Omarm'. Zaterdag staat ze op het podium met de Koninklijke Harmonie Sint Cecilia. Eric Provoost, geen familie, heeft de leiding. Het college presenteerde de raad een sluitende begroting, met vol gend jaar een ton overschot. Dat gaat wel erg gemakkelijk, protesteerde een groot deel van de oppositie. Die wees erop dat aller lei 'zekere' toekomstige kosten nog niet zijn meegerekend: uitgaven voor Dethon, behoud van het voortgezet onderwijs, verplichtin gen van het Rijk op het gebied van energie en wmo. „En dan nog roept u dat er op financieel vlak mogelijkheden zijn", constateerde Wim Huigh (D66). „Dit college lijkt geabonneerd op de Fabeltjes krant." Robert Evers (PvdA) wees erop dat de begroting slechts sluitend is doordat de inkomsten via het Rijk stijgen. „Dat is uw geluk. Maar wat als het straks weer slechter gaat? Dan hebben we geen grammetje vet op onze botten." Arnold Scheppers (D&T) sloot zich daarbij aan. „U moet nu be zuinigen en de schuldenlast af bouwen. Maar nee, zo vlak voor de verkiezingen strooit u natuurlijk liever met cadeautjes." Wethouder Jack Werkman was het niet helemaal oneens met de oppositie. „Er is voor volgend jaar geen extra ruimte meer. De jaren erna misschien wel, maar dat hangt inderdaad af van dat soort ontwikkelingen." Coalitiepartijen CDA, NGB en VVD stemden in met de begro ting. Van de oppositiepartijen sloot alleen een milde Lijst Babijn zich daarbij aan. maandag 13 november 2017 Hulst geeft juweeltjes prijs met app Bob Maes Hulst Het concert begint om 20.00 uur. Kaarten kosten een tientje en zijn verkrijgbaar bij super markt Emté in Kloosterzande, alle muzikanten of te reserveren via mail: tickets@koninklijkehar- moniestcecilia.nl. Creatief boekhouden, kop in het zand en strooien met ca deautjes. De Sluise oppositie had tijdens een raadsvergade ring maar weinig goede woor den over voor de begroting van BenW. Martijn de Koning Sluis Het 's-Landshuis in de Steen straat, beginpunt van de wande ling. Het Pierssenstraatje is het hoogste punt van Hulst, 2,80 meter boven NAP. fotoscamjle SCHELSTRAETE Wie de wandeling loopt, komt te weten waar de wapenschil den aan het stadhuis vandaan komen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 80