Toeloop speciaal onderwijs Verstappen ouderwets geplaagd door materiaal Premie zorgverzekering stijgt minder dan gevreesd Mobiele politiecontroles De politie is fors meer mobiel gaan flitsen. Afgelopen zomer zijn 550.000 hardrij ders beboet bij mobiele controles, 49 procent meer dan in de zomer van 2016. Tussen mei en september van dit jaar kregen bijna 550.000 bestuur ders een bekeuring na een mobiele controle. In dezelfde periode in 2016 bleef dit aantal nog steken op 370.000, blijkt uit cijfers die deze krant heeft opgevraagd bij de po litie. De boetes variëren van enkele tientjes tot maximaal 400 euro. Vergeleken met de 450.000 boe tes in de zomer van 2015, zijn er deze zomer 22 procent meer be keuringen uitgedeeld bij onaange kondigde controles. Egbert-Jan van Hasselt, verantwoordelijk voor verkeersveiligheid bij de Nationale Politie: „De afgelopen twee jaar kampten we met aanloopproble men en een storing in de software, nu flitsen we weer op volle kracht." Met 300.000 boetes in september en oktober zet die stij ging zich door. Analyse van de mobiele flitsmel- dingen die de ruim een miljoen gebruikers van automobilisten- app Flitsmeister hebben gedaan, leert dat weggebruikers vooral rond Rotterdam extra moeten op letten. De A13 tussen Rotterdam en Den Haag is met dik 400 mel dingen van mei tot en met oktober dé flitshotspot van Nederland. In Zeeland en directe omgeving wordt niet veel geflitst. Maar als je ergens moet oppassen is het op de N215 op Goeree-Overflakkee (70 meldingen), de N59 tussen hecto- meterpaal 27 en 30 (21 meldingen) en op de A4 (in Brabant) tussen hectometerpaal 211 en 226 (68 mel dingen). In de omgeving van Breda valt geen echte hotspot aan te wijzen. De Ar6 blijft de weg waar het vaakst geflitst wordt, vooral in de richting van Rotterdam. Bij vaste flitspalen en traject controles is het overtredingsper centage volgens Van Hasselt vaak rond de 1 procent, omdat veel au- ln Zeeland en omgeving wordt niet veel geflitst tomobilisten die locaties kennen. „Bij mobiele controles ligt het overtredingspercentage met rond de 5,3 procent veel hoger", ver klaart Van Hasselt. Volgens de politieman onder schatten veel automobilisten het gevaar van snelheidsovertredin gen. „Alcohol en afleiding spreken meer tot de verbeelding, maar snelheid is een sluipmoordenaar." Mensen malen volgens Van Has selt niet om enkele kilometers har der te rijden dan de toegestane snelheid. „Maar als je ro kilometer te hard rijdt, sta je als je remt bijna 30 meter later stil", rekent hij voor. „Dat is iets wat sterk onderschat wordt." P6 ROTTERDAM Voor het eerst in jaren is het speciaal onderwijs met honderden leerlingen gegroeid. Veel kinderen met ernstige ge dragsproblemen hebben te lang zonder juiste begeleiding in ge wone klassen gezeten. Nu het daar escaleert, worden ze alsnog zwaar beschadigd naar speciale scholen doorgestuurd. De afgelopen jaren daalde het aantal leerlingen in het speciaal onderwijs. In het kader van de Wet passend onderwijs moeten meer zorgleerlingen in gewone klassen blijven. Voor het eerst zitten nu ruim 800 kinderen meer dan vorig jaar in het speciaal onderwijs. Dat blijkt uit de voorlopige cijfers van het aantal basisschoolleerlingen die deze krant analyseerde. Speci ale scholen maken zich zorgen. »P5 Nieuwsmedia De biercultuur in Zeeland is springlevend. Daarom komt er een bieropleiding. Kees Bubberman van Brouwerij Kees in Middelburg geeft de praktijkles. »P16 SPORT2 P10 Helft meer boetes door extra flitsen Marcia Nieuwenhuis Utrecht/Veenendaal Minder buien, meer 9°C zon pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 FOTO ZIGGY MARLISSA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 75