De nieuwe Soos moet een leuke, veilige plek zijn voor de jeugd tt Bewoner Katse sluis dupe van plotselinge opheffing bushalte )LEN 19 De bushalte bij de sluis van Kats wordt opgeheven. Dan Kersten woont tegenover die halte en maakt er veelvuldig gebruik van. Hij begrijpt er niks van. „Straks moet ik voor alles de auto pakken." Ik woon op de sluis en van de week trof ik opeens een briefje aan bij de bushalte dat deze per to december wordt opgehe ven", vertelt Dan Kersten. De bewoner van de eerste Deltaweg maakt vaak gebruik van de bus. „Op dinsdag naar de markt in Goes, bijvoorbeeld. Onze dochters wo nen in Zierikzee, daar gaan we ook altijd met de bus naartoe. Je stapt voor de deur op en ook weer uit. Als deze halte sluit moet ik met de auto naar een volgende halte. Dan is het hele effect weg." Kersten begrijpt niet waarom de halte tegenover zijn huis opeens dicht moet. „Ik zal niet zeggen dat het de drukste halte is van de hele rit. Zeker niet. Maar er maken nog regelmatig mensen gebruik van. In woners van Kats, jongelui ook. En er staan regelmatig fietsen. Ik be grijp echt niet waarom dit nodig is. Ze hoeven er niet voor om te rij den. De bus rijdt hier toch en er is aan allebei de kanten een uitvoeg- strook voor de bus." Busvervoerder Connexxion be vestigt inderdaad dat de halte per to december sluit. „De beslissing voor het opheffen van de halte is ge maakt op basis van veiligheidsrede nen", meldt een woordvoerder. Aan wethouder Anja Slenter was zaterdag de eer om de Soos officieel te openen. Met de onthulling van het nieuwe logo op het gebouw als laatste handeling. „Het moet een plek worden waar alle jongeren van Kamperland elkaar kunnen ont moeten", aldus Slenter. „Dat is be langrijk in deze tijd van sociale me dia. Daarom zetten wij als ge meente twee jongerenwerkers in die hier langskomen om gezamen lijk activiteiten te ontwikkelen." De soos in Kamperland leidde de afgelopen jaren een beetje een kab belend bestaan. Sinds begin dit jaar is er een nieuw bestuur en een nieuwe beheerder. Naomi de Bruine heeft die laatste rol op zich genomen. Ze heeft al even kunnen warmdraaien. „Met carnaval zijn we begonnen en we hebben ook ac tiviteiten gehad met Pasen. In de zomervakantie hebben we een disco georganiseerd en nu hebben we net Halloween achter de rug." De Soos is elke zaterdagavond ge opend vanaf 20.00 uur. „We zijn er voor de schooljeugd. Zo'n beetje vanaf groep zeven of acht. Voor kin deren vanaf die leeftijd willen we leuke dingen organiseren." „Het is fijn dat er weer een goede jeugdsoos is", vindt ook wethouder Slenter. „Het is prettig dat er een leuke, veilige plek is waar de kinde ren terecht kunnen. En voor de ou ders is dat ook fijn, want er is toe zicht. En hetzelfde geldt eigenlijk voor de gemeente." Danswedstrijd Intussen zal het de aanwezige kin deren allemaal worst wezen. Zij vermaken zich tijdens de openings dag volop met een clown. En ook een danswedstrijd op het podium trekt voldoende deelnemers, jon gens én meisjes. Niet in het minst omdat meedoen betekent dat je een spinner krijgt. En voor de winnaar is er een extra prijs. „Deze beslissing is genomen door Connexxion in overleg met de pro vincie. De afgelopen jaren is de be treffende weg waar de halte aan ligt drukker geworden. Doordat er zich geen in- en uitvoegstroken op de weg bevinden is de bus genood zaakt om de weg als remweg te ge bruiken. Dit kan gevaarlijke situa ties opleveren, zeker wanneer het druk is op de weg. Men verwacht niet dat de bus 'ineens' stilstaat." Voor Kersten blijft het onverteer baar dat 'zijn' halte zomaar wordt opgeheven. „Niemand weet er wat van. Het heeft nergens gepubli ceerd gestaan. Ik heb op de site van Connexxion gezocht of er lijnen worden opgeheven, maar daar staat niets over vermeld. Ik las van de week nog in de krant dat de Zeeu wen het minst gebruik maken van het openbaar vervoer. Nou, dat is De beslissing voor het opheffen van de halte is gemaakt op basis van veiligheid geen wonder, dacht ik nog, als je al les blijft opheffen." Connexxion geeft als alternatie ven voor de te sluiten halte die van Colijnsplaat en Wilhelmina- dorp, Roodewijk. „De wijziging wordt komende week bekend ge maakt via de schermen in de bus en op de betreffende haltes. Op Connexxion.nl zijn de nieuwe ver trektijden per 10 december al opge nomen in de reisplanner", aldus de woordvoerder. Voor Kersten is het een bittere pil. Hij kan niet meer met de bus en blijft zitten met een waardeloze OV-kaart. „In oktober kreeg ik een heel lieve brief van Connexxion. 'Fijn dat u een OV-jaarkaart heeft aangeschaft', stond daar in. 'Wij zouden het op prijs stellen als u weer zou willen verlengen'. Dus dat hebben we gedaan. Dan verleng je hem en een paar weken later hangt er een briefje dat de halte wordt opgeheven. Dus die kaart heeft nu geen zin meer." maandag 13 november 2017 BE 'Ik begrijp niet waarom dit nodig is' Willem Adriaansens Kats In Kamperland is zaterdagmid dag de Soos geopend. De Soos is de nieuwe naam van de voor malige Sik en gaat met een fris bestuur en nieuwe beheerder zijn best doen voor de jeugd van Kamperland. Willem Adriaansens Kamperland doorZeeland Dan Kersten bij de halte Sluis aan de Zandkreek die gaat verdwijnen, foto johan van der heijden - Woordvoerder Connexxion Bushalte Katse sluis wordt per 10 december opgeheven. Naomi de Bruine (I) proost met bestuurders Dies de Bel en Tonja de Bruine (r) op de nieuwe Soos. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 74