Met Simon Garfunkel terug in de tijd en terug naar je geboortedorp f 18 Met Stapelkamp vertrekt de spin in het web De eerste bijeenkomst voor de Franse week van volgend jaar zit er alweer aan te komen. Op 14 decem ber wordt er om 19.00 uur afgetrapt voor Toujours in het gemeentehuis in Kapelle. Daar wordt iedereen voor uitgenodigd om mee te denken over nieuwe en bestaande initiatieven. Maar het is hoogstwaarschijnlijk ook de laatste keer dat initiator An ton Stapelkamp bij de organisatie betrokken is. Hij vertrekt eind dit jaar naar de Achterhoek, waar hij burgemeester van Aalten wordt. Daarom wordt er gezocht naar een nieuw boegbeeld voor de herden- kingsweek. Stapelkamp: „Er is be hoefte aan een nieuw gezicht van Toujours Kapelle. Een of meer per sonen die het startschot geven en die iedereen weer bij elkaar roepen en wat afspraken bewaken. En die ook eraan werken dat Toujours niet alleen naar het militaire verleden te rugkijkt, maar ook het heden en onze verbondenheid met Frankrijk een plek geeft." Het zou mooi zijn als een aantal mensen samen een comité willen vormen Stapelkamp constateert dat de Franse herdenkings- en feestweek ondertussen steeds meer bekend en ingeburgerd raakt. „Het draagvlak en de reikwijdte nemen toe", aldus Stapelkamp. „Maar het wordt komend jaar wel een beetje spannend vanwege mijn aanstaande vertrek uit Kapelle. Hoe wel vrijwel alle activiteiten door in woners, bedrijven en instellingen georganiseerd werden (de gemeente organiseert alleen de officiële her denking en regelt de publicatie in De Scheldepost) was ik wel de sti mulerende en coördinerende spin in het web." Al met al maakt het de startbij eenkomst van Toujours dit jaar op 14 december nóg belangrijker dan in voorgaande jaren. „Graag ga ik op deze avond met een ieder die zich betrokken voelt bij de week het ge sprek aan over de toekomst van Tou jours Kapelle. Ik hoop dat velen ko men en ook bereid zijn een bijdrage te leveren. Misschien dat een aantal mensen samen een comité willen vormen? Dat zou mooi zijn!" De activiteiten van Toujours Ka pelle 2018 vinden volgend jaar plaats tussen 12 en 20 mei, met op zaterdag 19 mei weer de Franse Slag Mars en de activiteiten rond Museum Vita lity aan de Vroonlandseweg. De her denking zeifis op donderdag 17 mei, om 16.00 uur vertrekt de stoet met alle genodigden vanaf het gemeen tehuis. Het is niet helemaal mijn ge neratie, maar ik ken wel een aantal nummers", vertelt Annemerel Mol tijdens de pauze van de Simon Garfunkel Revival band. De 24-jarige woont in Wa- geningen en zit nu op de voorste rij in De Stenge. „Maar ik ben in Heinkenszand opgegroeid en mijn moeder woont hier nog. Ik ben nu samen met haar en mijn vriend ko men lopen." Vanaf de eerste rij hoort en ziet Annemerel de Duitse imitators, naar Zeeland gehaald door Stich ting Theaters aan Zee, vele Simon Garfunkel-klassiekers spelen. En verhip, bij enkele nummers komen ze echt heel dicht bij het origineel. „Ik ken niet zoveel nummers als mijn moeder, maar ik hoop dat ze Mrs. Robinson en The Sound of Si lence ook nog spelen", aldus Anne merel. Direct na de pauze krijgt de Wa- geningse haar zin. Mrs. Robinson wordt als eerste nummer ingezet en dat is ook gelijk één van de beste 'imitaties' van de avond. Via een uitstapje naar het solowerk van Paul Simon (Graceland en Call me Al) gaat de avond met de andere fa voriet van Annemerel richting het einde. Bij de samenzang in The Sound of Silence komen de Duit sers het dichtst in de buurt van het origineel. De geboren Heinkenszandse kan tegen het eind van het optreden haar handen en voeten niet meer stilhouden. Op de tonen van de toegiften Bridge over Troubled Water en een extra stukje Cecilia staat zij, net als veel anderen, klap pend en dansend voor haar stoel. „Het is wel heel leuk dat ze zulke dingen nu doen in De Stenge", vindt Annemerel. „Zelf heb ik hier nog schoolvoorstellingen gedaan. Ik heb de kaartjes gekregen van mijn buurman uit Wageningen. Die haalt dit soort hoge kwaliteit coverbands naar Nederland. Dan is het toch hartstikke leuk dat ik daar in mijn geboortedorp bij kan zijn." IN DE REGIO Workshop chocolade Lezing nieuwe appelrassen Cursus EHBO MIJN DORP, MIJN STAD maandag 13 november 2017 BE" Toujours zoekt nieuw boegbeeld Toujours Kapelle is op zoek naar een nieuwe voortrekker. Het boegbeeld van de Franse week, burgemeester Anton Stapel kamp, vertrekt immers naar Aal ten. Wie neemt deze belangrijke rol over? Willem Adriaansens Kapelle - Anton Stapelkamp De Simon Garfunkel Revival Band speelde zaterdag in De Stenge in Heinkenszand. De gol den oldies uit de jaren '60, '70 en '80 van de vorige eeuw trokken veel, vooral grijzende en kalende, liefhebbers. Maar hier en daar zit er ook een jonge uitzondering in de uitverkochte zaal. Willem Adriaansens Heinkenszand A De Simon Garfunkel Revival band. foto johan van der heijden HEINKENSZAND De Zeeuwse Volks universiteit houdt vandaag een work shop chocolade en bonbons maken. Tijdens de work shop leren deelne mers in drie uur hoe zij bonbons, snijpra- lines en truffels maken. Geïnteres seerden zijn van 18.30 tot 21.30 uur welkom aan de Roofvogelstraat 53 in Heinkenszand. De kosten bedra gen 45 euro en op geven kan via volksuniversiteit zeeland.nl of op 0118-634800. KAPELLE Stichting Vrienden van het Fruitteelt museum in Kapelle verzorgt vandaag een lezing over clubrassen door fruitteler Jan de Jonge. De lezing gaat over nieuwe appel- en perenras sen, de specifieke aanpak op het ge bied van teelt, be waren, verpakken en het op de markt brengen. Belang stellenden zijn van 20.00 tot 22.00 uur welkom in het Fruit teeltmuseum. KAMPERLAND EHBO-vereniging Kamperland organi seert vanaf mor gen, dinsdag, een EHBO-cursus in dorpshuis De Brug in Colijnsplaat. De cursus beslaat tien tot twaalf avonden. De kosten inclusief examen bedragen 225 euro. Aanmelden voor de cursus kan op ehbokamperland @gmail.com. JEUGDBRANDWEER 4| SINT PHILIPSLAND Arco Kunst uit Sint Philipsland heeft zaterdag een koninklijke onderscheiding gekregen. Hij is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Kunst kreeg de onderscheiding uitgereikt door Ger van de Velde, de bur gemeester van Tholen. Dat gebeurde tijdens de reünie van de jeugdbrandweer van Sint Philipsland in dorpshuis De Wimpel. Voor diezelfde jeugdbrandweer was de heer Kunst van 1 september 1987 tot 1 mei van dit jaar vrijwilliger. Daar naast is hij, eveneens vanaf 1 september 1987, hoofdleider van de jeugdbrandweer van Sint Philipsland. Reden genoeg voor een onderscheiding, foto johan van der heijden GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend - Inloop voor koffie en thee; Erasmuspark, 09.30-11.30 uur- Digitaal Café; vanaf 13.00 uur - Activi teiten voor senio ren, waaronder handwerken, bridge, tafeltennis en schilderen; Allévo, 19.30-21.00 uur - Inloopavond 'werken in de thuis zorg' HANSWEERT Dorpshuis Kaj Munk, Schoolstraat 5,13.00-17.00 uur- Kaarten en Biljarten voor senioren HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur- Gratis sporten onder professionele begeleiding in de Beweegtuin, de trai ning bestaat uit kracht, souplesse, coördinatie en uit houdingsvermogen; Roofvogelstraat 53, 18.30-21.30 uur- Workshop Choco lade maken '-S HEER ARENDS- KERKE Poelwijck, 10.00- 12.00 uur - Digitaal café KAPELLE Fruitteeltmusuem, 20.00-22.00 uur- Lezing Jan de Jonge over nieuwe appelrassen KRUININGEN Hof Cruninghe, Langeviele 41, 13.30-15.30 uur- Creatieve middag waarbij gehand werkt kan worden, o.a. breien en haken RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, 14.00- 16.30 uur - Kaarten voor senioren WAARDE Dorpshuis Meer waarde, 09.00- 10.00 uur-Allevo Lessen 'Bewegen voor 50+' WOLPHAARTSDIJK Meuleweie, 09.30- 11.30 uur - Digitaal Café YERSEKE Moerzicht, 13.30- 15.00 uur - Open middag Grand Café met wekelijks een leuke activiteit; Moerplein, 19.15 en 20.15 uur- Bewegingsuur voor senioren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 73